Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: 5fantastic.pl - Nowa Perspektywa? Dyskusja

User Avatar efendipiotr
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    23
    Piwo (Otrzymane)
    10
    » Reputacja
    Punkty:     1
    Siła:          11

5fantastic.pl - Nowa Perspektywa? Dyskusja

Witam wszystkich serdecznie ! Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na niedawno otwarty nowy serwer hostingowy: http://www.5fantastic.pl
    Niedawno odkryłem ten portal i powiem szczerze jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony i to zarówno pod względem technicznego wykonania stronki, zawartej tam treści jak i warunków finansowych jakie portal oferuje. Od paru dni transfer plików jest darmowy tzn. użytkownicy zarejestrowani darmowo pobierają z limitem prędkości 100 lub 120 kb/s, download bez jakiegokolwiek limitu prędkości jest płatny tzn. płaci się za transfer punktami. 1MB downloadu = 1 pkt. punkty otrzymuje się za udostępnianie plików - sprowadza się to do faktu, że aktywny użytkownik właściwie nie musi płacić ani grosza za download bez ograniczenia prędkości.
    W obecnej sytuacji uważam tą stronkę za najlepszy z darmowych dostępnych w sieci portali hostingowych.
    Jak Wam podoba się stronka ? Zapraszam do dyskusji !
    Ostatnio edytowane przez efendipiotr ; 06-11-09 o 07:32

Ultra User Avatar gulliver
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    18
    Piwo (Otrzymane)
    52
    » Reputacja
    Punkty:     5
    Siła:          10
    Ja tam wole torrenty nie ma żadnych limitów i jest fajny klimat, full prędkość, wstawki jako pierwsze itp.

Zablokowany Avatar sagul
    Grupa
    Zablokowany
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    22
    Piwo (Otrzymane)
    6
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          0
    ciekawy projekt ale nie zainwestuje w niego rapidshare i hotfile i inne tego typu to czołówka nom ale może coś z tego nowego wyjdzie czas pokaże przyznam że ciekawie wygląda miejmy nadzieje że coś z tego będzie

Elite User Avatar jarski185
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    59
    Piwo (Otrzymane)
    122
    » Reputacja
    Punkty:     27
    Siła:          12
    pewnie szybko sie skonczy, oby nie jak odsiebie

V.I.P Avatar tasiu
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    21
    Piwo (Otrzymane)
    92
    » Reputacja
    Punkty:     22
    Siła:          12
    Nic specjalnego jak dla mnie. Ten "no limit" powierzchni dyskowej nie robi dla mnie żadnego wrażenia. Serwery mają w Polsce, czyli ryzyko udostępniania nielegalnych treści jest duże. Strona pod względem graficznym prezentuje się fatalnie. Postarali by się o lepszy layout. No i na koniec, 5fantastic.pl tak samo jak w przypadku odsiebie.com jest to rodzinny biznes.

User Avatar Exterior.Husky
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    4
    Piwo (Otrzymane)
    1
    » Reputacja
    Punkty:     4
    Siła:          9
    Widziałem tę stronkę i powiem szczerze im dłużej ją ogladam tym bardziej mi się podoba. Jako serwer hostingowy całkiem nieźle sobie radzi. Ceny lepsze i bezpieczeństwo (wbrew temu co pisał przedmówca) znacznie lepsze niż w przypadku konkurencyjnych stronek. Cały transfer odbywa się tylko za pomocą szyfrowanego połączenia. Transfery są dość wysokie i sam wybór plików bardzo duży. Czas pokaże co z tego będzie ale na dzień dzisiejszy stronka na pewno u mnie budzi uznanie.

7. Piwo efendipiotr postawił(li) piwo za powyższy post
    User Avatar chomiczówka
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Z ciekawości przetestowałem ten serwis, z przykrością muszę stwierdzić, że oceniam go na 2 w skali 0 - 10. Przede wszystkim szybkość działania samej strony jest bardzo, ale to bardzo słaba, często wywalają się błędy, nie wspominając o tym, iż często ich systemy (bazy danych), pokazywał, iż mam różne saldo punktów >> mimo iż nie dokonałem ani zakupu czy też sprzedaży, coś tam mocno szwankuje, być może autorzy nie posiadają doświadczenia w oprogramowywaniu, być może to zamierzone działania. W każdym bądź razie serwis jakich wiele na naszym rynku, choćby chomikuj.pl, czy wiele wiele innych znacznie lepiej działających pod względem zarówno merytorycznym, funkcjonalnym, optycznym, etc.

Zdecydowanie nie polecam, chyba że ktoś lubi tracić swój czas!!!

Ps. a użytkownik/cy, to w zasadzie jedena i ta sama osoba! Ewidentnie widać, że na forum zaczęła się tworzyć reklama, a nie o to tu raczej chodzi.

:: Exterior.Husky
    :: efendipiotr

tak się składa, że EFENDI to tzw. pirat posiadający w swoim domu (w szczecinie - dokładnego adresu nie podam - ochrona danych osobowych mg: ) stosy nielegalnych plików, które to umieszcza już od lat na wielu serwerach i serwisach. Każdy umieszczony przez niego materiał jest zawsze sygnowany jego pseudonimem. Podejżewam, że to tylko kwestia czasu aż go ''drapnął'' mg: wówczas 5fantastic straci głównego dostawcę pirackich plików, no i serwis umrze... płakać nie będziemy z tego powodu, zwłaszcza, że są na rynku naprawdę lepsze alternatywy ;-)

User Avatar Lady.Viollet
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Chomiczówka... oj nieładnie, że na torrentmanii takie osoby się zdarzają to szok. Po pierwsze po co piszesz o jakiś adresach i danych osobowych... Tutaj nikogo to nie interesuje, może Ci się portale pomyliły... Jakieś sledztwo prowadzisz ?. Co z tego, że ktoś gdzieś coś wstawia ?. Z Większośią stron torrentowych czy portali hostingowych związani są jacyś uploaderzy - I TO JEST DOBRZE bo dzięki Uploaderom (Pozdrawiam wszystkich Upaczy) zwykli userzy mają co oglądać. Szanujmy ich prace i bądźmy wdzięczni za ich wkład w naszą rozrywkę. Wstydz się !
    Co do samej stronki - to oczywiście jest godna uwagi. Zdarzają się tam paskudne zwiechy, ale myślę że każdy na początku ma jakieś błędy wynikające z tych lub innych przyczyn. Z dnia na dzień jest tam coraz lepiej (jestem zarejestrowana od blisko 3 miesięcy). Na zdecydowany plus oceniam: wybór plików - dużo releasów scenowych, dużo unikatowych zbiorów, tematyczne katalogi plików co jest rzadkością na serwerach hostingowych, znacznie tańsze ceny bezlimitowanego transferu niż np. na chomikuj - przy czym jeżeli jesteś aktywnym uploaderem i Twoje pliczki cieszą się powodzeniem to zarabiasz tyle punktow że właściwie nie musisz nic kupować bo bezlimitowy transfer masz za darmo, ładna szata graficzna portalu, obecnie już są baaardzo fajne transfery - ostatnio na bezlimitowym przekroczyłam 3 megabajty/s;D, videotrailery itp udogodnienia, wymuszone szyfrowane połaczanie w dwie strony:wink:, bezlimitowa własna przestreń dyskowa - swoje pliki pobierasz zawsze bez limitów za darmo, zdecydowanym plusem jest brak ograniczenia w wielkości wrzucanych plików tzn nawet pliki rar o wielkości np. 20 gb ściągasz jednym linkiem lub jednym kliknieciem a to dla ludzi o mocnych łączach jest udogodnieniem nie bez znaczenia, dobry i wygodny program "menadżer plików" OneWay.
    Na zdecydowany minus oceniam: wciąż jeszcze zdarzające się zwiechy stronki, stosunkowo słaba prędkość działania stronki, brak możliwości umieszczania linków w opisach uploadu no i oczwiście przydałoby sie nieco obniżyć ceny za transfer bezlimitowy.
    REASUMUJĄC :
    Każdy z nas szuka czegoś innego. Jedni wolą P2P, inni serwery a jeszcze inni korzystają z obu możliwości (tak jak ja). Jeżeli bawią Cię serwery to na pewno jest to stronka godna polecenia. Samą stronkę gatunkowo umieściłabym pomiędzy chomikuj a RS.Najlepiej będzie jak każdy sam zobaczy. Podrawiam wszystkich torrentmaniaków !

User Avatar jachu11
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Cytat Napisał tasiu Zobacz post
    Serwery mają w Polsce, czyli ryzyko udostępniania nielegalnych treści jest duże.
    już nie, serwery mają za granicą pzdr

User Avatar MafiaBoy
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    ciekawe tylko jak dlugo przetrwa...

User Avatar Lady.Viollet
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Oj, mam nadzieję, że nic się złego nie stanie. W końcu chomik istnieje i ma się dobrze, podobnie RS - myślę, że będzie dobrze. Przedmówca ma racje - serwery mają z granicą. Stronka zaczęła wreszcie śmigać ! Mnie naprawdę 5fantastic coraz bardziej się podoba.

User Avatar efendipiotr
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    23
    Piwo (Otrzymane)
    10
    » Reputacja
    Na dzień dzisiejszy jestem w szoku (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Transfery na 5F poszły bardzo w górę. Za darmo osoby zarejestrowane pobierają z prędkością do 85 kb/s a przy transferach bezlimitowych to pobiera się z max. prędkością swojego łącza ! A to mi się już bardzo podoba !

Master User Avatar zxspectrum
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    15
    Piwo (Otrzymane)
    59
    » Reputacja
    Cytat Napisał efendipiotr Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy jestem w szoku (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Transfery na 5F poszły bardzo w górę. Za darmo osoby zarejestrowane pobierają z prędkością do 85 kb/s
    WSTRZASAJACE, Szok. over nine thousand!!!1

/sarcasm off.

Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia.
    ~Pitagoras

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)