Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Trafił na 5 miesięcy do więzienia, bo... ciągle gwizdał

Star User Avatar mrks1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    29
    Piwo (Otrzymane)
    103
    » Reputacja
    Punkty:     2
    Siła:          13

Trafił na 5 miesięcy do więzienia, bo... ciągle gwizdał

51-letni Leopold Wrobel nie chciał przestać gwizdać swojej ulubionej piosenki z serialu "Rodzina Adamsów". Wykończeni sąsiedzi podali Wrobla do sądu. Mężczyzna spędzi za kratkami 5 miesięcy.

Miejscowość Wingerworth
    Fot. Wkipedia

Brytyjska miejscowość Wingerworth zawsze była spokojnym miejscem. Przynajmniej do czasu kiedy sąsiad państwa Sharpe, Leopold Wrobel, nie zaczął... gwizdać.

51-letni mężczyzna obsesyjnie wygwizdywał melodię z serialu "Rodzina Adamsów". - To był absolutny koszmar - opowiadała dziennikarzom "The Post Chronicle" Kathleen Sharpe.

Wróbel nie chciał przestać spiewać

Sąsiad nie dostrzegał żadnego problemu. Twierdził, że poświstuje do swojego psa i nie chce nikomu przeszkadzać.

Zdesperowane małżeństwo zdecydowało się pójść ze sprawą miłośnika gwizdania do sądu.

Sędzia Michael Treharne zgodził się z zarzutami Sharpów. Przyznał, że na pierwszy rzut oka zachowanie mężczyzny może wydawać się po prostu błahe i "niemądre". Jednak jego zdaniem - Jeśli coś trwa od bardzo dawna, może stać się niezwykle uciążliwe.

51-latek został uznany winnym "zamęczania" sąsiadów i skazany na 20 tygodni więzienia. - Te ciągłe, nieprzerwane gwizdy miały fatalny wpływ na zdrowie naszej rodziny. Wreszcie oddycham pełną piersią. - skomentowała wyrok pani Sharpe.
    tm
    gazeta.pl

szczerze gosciowi wspolczuje
    przewrazliwieni sasiedzi, sedzia debil
    tym panstwu trzeba by pokazac co to naprawde znaczy upierdliwy sasiad
    __________________________________________________ __________________________________

Zablokowany Avatar Santos
    Grupa
    Zablokowany
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    39
    Piwo (Otrzymane)
    356
    » Reputacja
    Punkty:     68
    Siła:          0
    Parodia jakich mało:mellow:
    Zdesperowane małżeństwo zdecydowało się pójść ze sprawą miłośnika gwizdania do sądu.
    w głowach im się poprzewracało...

Master User Avatar goku_pl
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    3
    Piwo (Otrzymane)
    5
    » Reputacja
    Punkty:     1
    Siła:          10
    to chyba najgłupszy wyrok o jakim słyszałem

Ultra User Avatar mikado15
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    16
    Piwo (Otrzymane)
    37
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Niedługo za puszczenie bąka zamkną was w więzieniu- zatruwanie, znaczny uszczerbek na zdrowiu,a w skrajnych przypadkach śmierć...:P

Master User Avatar goku_pl
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    3
    Piwo (Otrzymane)
    5
    » Reputacja
    Punkty:     1
    Cytat Napisał mikado15 Zobacz post
    Niedługo za puszczenie bąka zamkną was w więzieniu- zatruwanie, znaczny uszczerbek na zdrowiu,a w skrajnych przypadkach śmierć...:P
    na szczęście takie wyroki to tylko w Anglii

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    Punkty:     3
    Siła:          18
    Bzdury gadacie! Czy ktoś z was słyszał pogwizdywanie tego gostka? No to skąd wiecie czy było uciążliwe czy nie? Zakłócanie spokoju jest karalne i w Polsce.

Nie boję się przyjaciół. Przyjaciele mogą mnie tylko zdradzić. Nie boję się wrogów. Wrogowie mogą mnie tylko zabić. Boję się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie.

Master User Avatar mac4x
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    41
    Piwo (Otrzymane)
    34
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          11
    To jest chyba gorsze niż dać się wsadzić za mandarynki ..Tym ludziom kompletnie odbija a co gorsza niech lepiej patrzą siebie bo równie dobrze można by ich oskarżyć za hałasowanie w nocy np.hahaha a nie się czepiają takich banalnych rzeczy .
    Cyrk nad cyrki coraz gorzej ludziom odbija :/
    "Konia strzeż sie z tyłu, byka z przodu, a głupca ze wszystkich stron".

Star User Avatar mrks1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    29
    Piwo (Otrzymane)
    103
    » Reputacja
    Cytat Napisał szymono Zobacz post
    Bzdury gadacie! Czy ktoś z was słyszał pogwizdywanie tego gostka? No to skąd wiecie czy było uciążliwe czy nie? Zakłócanie spokoju jest karalne i w Polsce.
    niby nikt nie slyszal, ale z tego co wiem to gwizdanie nie jest jakos szczegolnie glosne, chyba ze ten Wrobel stosowal jakas rzadko spotykana technike
    poza tym zaklocanie spokoju w Polsce jest wykroczeniem i do wiezienia sie za to nie idzie:P
    __________________________________________________ __________________________________

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    Cytat Napisał mrks1 Zobacz post
    niby nikt nie slyszal, ale z tego co wiem to gwizdanie nie jest jakos szczegolnie glosne, chyba ze ten Wrobel stosowal jakas rzadko spotykana technike
    Sam sobie w jednym zdaniu zaprzeczyłeś a potem sam obaliłeś swój argument na "nie" :P

poza tym zaklocanie spokoju w Polsce jest wykroczeniem i do wiezienia sie za to nie idzie:P
    Akurat podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, więc nie rozumiem o co takie halo. Wasze komenty są dośc nieprzemyślane.

Nie boję się przyjaciół. Przyjaciele mogą mnie tylko zdradzić. Nie boję się wrogów. Wrogowie mogą mnie tylko zabić. Boję się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie.

Star User Avatar mrks1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    29
    Piwo (Otrzymane)
    103
    » Reputacja
    Sam sobie w jednym zdaniu zaprzeczyłeś a potem sam obaliłeś swój argument na "nie"
    nie bardzo Pana rozumiem szefie
    51-letni mężczyzna obsesyjnie wygwizdywał melodię z serialu "Rodzina Adamsów".
    nie wyobrazam sobie jak mozna to robic tak glosno zeby zostac skazanym na pozbawienie wolnosci
    no co tu duzo mowic, jesli ktos mysli inaczej...
    Akurat podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, więc nie rozumiem o co takie halo. Wasze komenty są dośc nieprzemyślane.
    moze i nieprzemyslane, ale racjonalne i zdroworozsadkowe no ale 'durne prawo, ale prawo' takze masz racje, zadne halo

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    nie bardzo Pana rozumiem szefie
    Skoro nie słyszałeś to nie jesteś w stanie stwierdzic jakie to było gwizdanie. A potem sam twierdzisz, że mogło byc gwizdane w specyficzny sposób. Zrozumiałeś już co miałem na myśli?

Cytat Napisał mrks1
    nie wyobrazam sobie jak mozna to robic tak glosno zeby zostac skazanym na pozbawienie wolnosci
    A gdzie przeczytałeś że to było głośno? Wystarczy, że było uciążliwe.

Cytat Napisał mrka
    moze i nieprzemyslane, ale racjonalne i zdroworozsadkowe no ale 'durne prawo, ale prawo' takze masz racje, zadne halo
    Akurat wcale to nie jest durne prawo tylko zdroworozsądkowe a jego negowanie jest nieracjonalne. I bardzo dobrze że takie przepisy są.

Star User Avatar mrks1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    29
    Piwo (Otrzymane)
    103
    » Reputacja
    Czy ktoś z was słyszał pogwizdywanie tego gostka? No to skąd wiecie czy było uciążliwe czy nie?
    no to skad Ty wiesz, ze bylo uciazliwe?
    idac dalej, skad wiedzial to sedzia?
    Skoro nie słyszałeś to nie jesteś w stanie stwierdzic jakie to było gwizdanie. A potem sam twierdzisz, że mogło byc gwizdane w specyficzny sposób. Zrozumiałeś już co miałem na myśli?
    zaczalem tylko teoretyzowac, nic nie stwierdzilem
    A gdzie przeczytałeś że to było głośno? Wystarczy, że było uciążliwe.
    na tej podstawie mozna by kazdego skazac bo kazdy moze powiedziec, ze cos w zachowaniu sasiada jest dla niego uciazliwe i dlatego zaczalem mowic o zdrowym rozsadku przy egzekwowaniu prawa
    Akurat wcale to nie jest durne prawo tylko zdroworozsądkowe a jego negowanie jest nieracjonalne. I bardzo dobrze że takie przepisy są.
    zle mnie zrozumiales
    nie neguje tego prawa tylko jego zastosowanie w tym przypadku

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    no to skad Ty wiesz, ze bylo uciazliwe?
    idac dalej, skad wiedzial to sedzia?
    Ja tego nie wiem i o ile sobie dobrze przypominam nigdzie czegoś takiego nie twierdziłem. Napisałem tylko, ze zakłócanie spokoju nie musiało w tym przypadku polegać na głośnym gwizdaniu tylko uciążliwym bo ciągłym. Skąd wiedział sąd? Tego też nie wiem bo nie znam akt sprawy. Ale podejrzewam, że mógł to zbadac biegły, ewentualnie mógł zostac przeprowadzony eksperyment procesowy.

Cytat Napisał mrks1
    na tej podstawie mozna by kazdego skazac bo kazdy moze powiedziec, ze cos w zachowaniu sasiada jest dla niego uciazliwe i dlatego zaczalem mowic o zdrowym rozsadku przy egzekwowaniu prawa
    Można skazać każdego co jest zgodne z zasadą równości wobec prawa. I chyba pomyliłeś w takim razie sam sens przepisu prawnego z jego praktycznym zastosowaniem. A mówiąc o zdrowym rozsądku w przedmiotowej kwestii znowu dochodzisz do zaprzeczenia swoim wcześniejszym wnioskom, bo nie możesz się powoływac na tak zwany "zdrowy rozsądek" nie znając wszystkich aspektów tej sprawy czyli po prostu nie słysząc gwizdania i nie znając jego wpływu na sąsiadów.

Cytat Napisał mrks1
    nie neguje tego prawa tylko jego zastosowanie w tym przypadku
    tak jak wcześniej - nie możesz negować jego zastosowania nie posiadając dostatecznej wiedzy w przedmiotowym zakresie

Star User Avatar mrks1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    29
    Piwo (Otrzymane)
    103
    » Reputacja
    Ale podejrzewam, że mógł to zbadac biegły, ewentualnie mógł zostac przeprowadzony eksperyment procesowy.
    nie moge sobie wyobrazic jak taki ekperyment i opinia bieglego moglyby wygladac poniewaz chodzi o subiektywne odczucia pozywajacych
    I chyba pomyliłeś w takim razie sam sens przepisu prawnego z jego praktycznym zastosowaniem.
    mowiac 'durne prawo ale prawo' faktycznie niejasno sie wyrazilem
    A mówiąc o zdrowym rozsądku w przedmiotowej kwestii znowu dochodzisz do zaprzeczenia swoim wcześniejszym wnioskom, bo nie możesz się powoływac na tak zwany "zdrowy rozsądek" nie znając wszystkich aspektów tej sprawy czyli po prostu nie słysząc gwizdania i nie znając jego wpływu na sąsiadów.
    mowiac o 'zdrowym rozsadku' mialem na mysli fakt, ze jesli cos takiego jak wygwizdywanie tematu z 'Rodziny Adamsów" mozna uznac za zaklocanie spokoju i poslac za to czlowieka do wiezienia to kazdy moze w ten sposob ukrecic bata na nielubianego sasiada
    tak jak wcześniej - nie możesz negować jego zastosowania nie posiadając dostatecznej wiedzy w przedmiotowym zakresie
    posiadam taka wiedze, ze Pan Wrobel sobie po prostu gwizdal
    jesli ta wiedza to za malo to dalsza dyskusja nie ma sensu

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    nie moge sobie wyobrazic jak taki ekperyment i opinia bieglego moglyby wygladac poniewaz chodzi o subiektywne odczucia pozywajacych
    No właśnie na tym polegał ten proces: były dwa różne subiektywne odczucia sąsiedzkie i sąd obiektywnie musiał to zbadac

Cytat Napisał mrks1
    mowiac o 'zdrowym rozsadku' mialem na mysli fakt, ze jesli cos takiego jak wygwizdywanie tematu z 'Rodziny Adamsów" mozna uznac za zaklocanie spokoju i poslac za to czlowieka do wiezienia to kazdy moze w ten sposob ukrecic bata na nielubianego sasiada
    Nie wiesz jakie to było wygwizdywanie więc nie możesz stwierdzić, iż było ono niewinne. I akurat w tego rodzaju przepisach nie chodzi o ukręcanie bata na nielubianych sąsiadów ale o egzekwowanie prawa do wypoczynku i spokoju.

Cytat Napisał mrks1
    posiadam taka wiedze, ze Pan Wrobel sobie po prostu gwizdal
    jesli ta wiedza to za malo to dalsza dyskusja nie ma sensu
    Tak też sugerowałem w swoim pierwszym poście.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)