Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: CBOS: 48 proc. poparcia dla PO; 19 proc. dla PiS

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    Punkty:     3
    Siła:          19

CBOS: 48 proc. poparcia dla PO; 19 proc. dla PiS

Spada poparcie dla PO i PiS. Na Platformę na początku lutego chciało głosować 48 proc. Polaków deklarujących udział w wyborach (o 5 punktów proc. mniej niż przed miesiącem); PiS może liczyć na poparcie 19 proc. badanych, dwa procent mniej niż przed miesiącem - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Rośnie poparcie dla koalicji Lewica i Demokraci, którą popiera 9 proc. respondentów, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż w styczniu. Chęć głosowania na PSL wyraziło 5 proc. badanych (1 punkt proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu). Poniżej 5 proc. progu wyborczego znalazły się m.in.: LPR - 2 proc. poparcia; Samoobrona RP - 1 proc.; Polska Partia Pracy - 1 proc.

Więcej niezdecydowanych

11 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby głos w wyborach (wzrost o 4 punkty proc.). 62 proc. badanych przez CBOS zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach. To o 3 punkty proc. mniej niż w styczniu.

Jak zwracają uwagę autorzy raportu, utrzymuje się wysoki poziom deklaracji uczestnictwa w ewentualnych wyborach, szczególnie w grupie 18-24 lata (68 proc.) i 35-44 lata (73 proc.). Sondaż przeprowadzono w dniach 1-4 lutego na liczącej 1137 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
    zoom24.pl

Nie boję się przyjaciół. Przyjaciele mogą mnie tylko zdradzić. Nie boję się wrogów. Wrogowie mogą mnie tylko zabić. Boję się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie.

V.I.P Avatar Tulkas
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    120
    Piwo (Otrzymane)
    268
    » Reputacja
    Punkty:     52
    Siła:          14
    ja sie nie dziwie czemu takie duze poparcie dla PO... borykaja sie z problemami, jak kazdy rzad, ale coraz czesciej pokazuja ze majac rozsadny plan dzialania, troche cierpliwosci i umiejetnosci prowadzenia dialogu, Polska moze stac sie krajem liczacym nie tylko w Europie. W koncu Polska nie jest postrzegana jako kraj homofobow, ludzi zacofanych spolecznie, ale czasem tez intelektulnie. kolejnym plusem jest polityka zagraniczna... tak dobrych stosunkow z Rosja nie bylo chyba od czasu upadku starego systemu. nie wiem czy zauwazyliscie, ale w moim regionie ostro ruszyli z budowa drog i autostrad. zeby nie bylo ze dostrzegam tylko same plusy. rzad Tuska jak na razie nie moze sobie poradzic ze sluzba zdrowia, choc to odwieczny polski mankament.
    Zapraszamy na nasz kanał IRC !
    Serwer: irc.p2p-network.net
    Kanał główy: #tm
    port: 6667

Nie wiesz jak się do nas dostać ?
    Wejdź --> TUTAJ <--

Chcesz posiedzieć na IRCu, a nie chcesz instalować dodatkowego oprogramowania ?
    Wejdź --> TUTAJ <--

Legend User Avatar 1Gboxer
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    71
    Piwo (Otrzymane)
    179
    » Reputacja
    Punkty:     21
    Siła:          15
    ojojoj w przeciagu miesiaca, dwoch nagle mamy najlepsze stosunki z Rosją,nagle nie jestesmy homofobami no i te autostrady, kostekkosa z calym szacunkiem ale opamietaj sie z ta agitka( chyba nawet szymono sie z toba nie zgodzi)Pozdr.

Wybacz ale nie przekonales mnie, co do naszego czlowieka w Rosji to sam tytul jest mocno dwuznaczny, zrodla malo obiektywne(onet zawsze byl pro Po) a poprawa raczej zadna, co do homofobow to LPR raczej nie rzadzil w rzeczywistosci, a propaganda anty pisowska byla dosyc oczywista. Co do autostrad to Pis tez sporo rozpoczynal. Pozdrawiam

V.I.P Avatar Tulkas
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    120
    Piwo (Otrzymane)
    268
    » Reputacja
    Stosunki z Rosja:
    - odsylam do topicu "Nasz czlowiek w Rosji/Moskwie"

Homofoby:
    - tutaj glownie odwolanie do politykow LPR i ich wypowiedzi, kiedy byli w rzadzie, "homoseksualizm to jest choroba ktora trzeba leczec"

Autostrady:
    - pewnie to zbieg okolicznosci, ze akurat teraz, a nie za rzadow PiS-u, rozpoczeto remont starej A1 i przyspieszono budowe nowej autostrady A1- akurat...

moze troszke przesadzam z tymi pochlebstwami, ale to moze dlatego ze po 2 straconych latach chyba wracamy do normalnosci. Takie jest moje zdanie.

Jednoczesnie chce powiedziec, ze nie popieram wszystkich decyzji rzadu Tusk. Wiadomo - obietnice przedwyborcze pozostaja jak na razie obietnicami, i jeszcze trzeba czasu zanim nastapi w Polsce ten cud gospodarczy. Ale porownujac rzady PiSu i rzady PO to sam przyznasz ze to niebo a ziemia...

Wejdź --> TUTAJ <--

Wejdź --> TUTAJ <--

Elite User Avatar czullo
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    24
    Piwo (Otrzymane)
    55
    » Reputacja
    Narazie jest zbyt ktorki okres czasu zeby oceniac, zobaczymy co bedzie za rok czy dwa...

Zablokowany Avatar CenteX244
    Grupa
    Zablokowany
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    24
    Piwo (Otrzymane)
    89
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          0
    Jak dla mnie będzie znowu to samo. Było obietnice askończy się na aferach...

Elite User Avatar czullo
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    24
    Piwo (Otrzymane)
    55
    » Reputacja
    Wiadomo ze ci co chca rzadzic nie beda tego robic bo sa altruistami tylko zeby miec z tego korzysci no ale walki jakie odchodzily za SLD to juz przesada...

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    Cytat Napisał bubusia1 Zobacz post
    ojojoj w przeciagu miesiaca, dwoch nagle mamy najlepsze stosunki z Rosją,
    najlepsze od dwóch lat - czyli odkąd PIS objął rządy
    nagle nie jestesmy homofobami
    Jak na razie nikt się do niczego nie przyczepia

Co do autostrad to skoro kostek jest naocznym świadkiem to chyba tak jest

co do homofobow to LPR raczej nie rzadzil w rzeczywistosci,
    był w rządzie i miał wicepremiera więc rządził
    a propaganda anty pisowska byla dosyc oczywista.
    Propaganda sukcesów Rządu PIS+LPR+SO też była dosyć nachalna

Nie boję się przyjaciół. Przyjaciele mogą mnie tylko zdradzić. Nie boję się wrogów. Wrogowie mogą mnie tylko zabić. Boję się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie.

V.I.P Avatar Tulkas
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    120
    Piwo (Otrzymane)
    268
    » Reputacja
    Co do poprzednich kwestii to Szymono chyba to ladnie podsumowal.

Budowlańcy z Azji wybudują polskie stadiony i autostrady?
    Kto nam wybuduje autostrady, biura, lotniska oraz stadiony na Euro 2012, skoro polskim firmom budowlanym brakuje ok. 400 tys. pracowników? Wszystko na to wskazuje, że skorzystają na tym chińskie firmy.
    zrodło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,73074,wi...l?ticaid=1554c

Polecam artykul, tym razem na WP

Moim zdaniem wpuszczenie chińskich firm na polski rynek, gdy mamy za 5 latach wplanach Euro to dobre rozwiazanie. Czemu nie ? Skoro maja to zrobic szybciej i taniej ? Podalem kolejny przyklad, ktory zapewne porozni nasza spolecznosc ;-) Nawiaze tutaj do tych nieszczesnych organizacji Euro. Sorry, ale watpie zeby poprzedni rzad sie zgodzil na takie cos ...
    Pozdrawiam bubusia1 ;-)

Wejdź --> TUTAJ <--

Wejdź --> TUTAJ <--

Legend User Avatar 1Gboxer
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    71
    Piwo (Otrzymane)
    179
    » Reputacja
    Punkty:     21
    Siła:          15
    No wiec tak panowie, co do najlepszych stosunkow szymono sobie po prostu ironizuje- jego prawo,sam tez lubie, chociaz takie popdejscie niczego nie dowodzi, dowod w postaci naocznego swiadectwa kostekkosy do najtwardszych, przyznacie panowie , nie nalezy, homofobia narodu tez raczej z dnia na dzien nie znika, no chyba ze takowej nie bylo, a co do chinootwarcia to wybaczcie panowie nie bede polemizowal- rozumiem ze jakby tu mialo przyjechac ze 100 200 milionow chinczykow kolega kostekkosa tez by problemu nie widzial. A wrecz przeciwnie, rach ciach i stadiony stoja Pozdrawiam

Nie to zebym ci nie wierzyl, ale przyznasz ze na ocene rzadu pod wzgledem wybudowanych autostrad to troche za wczesnie, jesli chodzi o chinczykow to spojrz na ten cytat " Jednak władze Polonordu już myślą o zatrudnianiu pracowników z państwa środka" Pochodzi z przytoczonego przez ciebie artykulu, czyli nie tylko fachowcy ale i pracownicy maja byc z chin(co do chinskich fachowcow tez mozna miec watpliwosci) Co do tematu i procentow zachowalbym wiekszy dystans.Pozd.

Jesli nie ironizujesz to jak mam rozumiec : najlepsze od dwóch lat - czyli odkąd PIS objął rządy( chodziło ci pewnie ze najlepsze w ostatnich dwoch latach, czyli teraz pod rzadem Tuska) No ja sie z tym nie zgodze ale darujmy sobie bo i tak nikt nikomu nic nie udowodni- tak jak kiedys mowilem jest to w duzym stopniu kwestja sympatii politycznych, co do nienawisci do Rosji i homoseksualizmu to w moim mniemaniu, moge sie oczywiscie mylic, obra rzadu wykreowany przez media i pewnych politykow, ale tutaj trudno cos udowodnic. Pozd.

V.I.P Avatar Tulkas
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    120
    Piwo (Otrzymane)
    268
    » Reputacja
    @bubusia

A wiec zapraszam w okolice Torunia - sam zobaczysz - nie mam zamiaru tu niczego udowadniac. Po drugie mam pewne informacje ze tak powiem z pierwszej reki w sprawie budowy drog i autostrad... Znam kogos kto pracuje firmie ktora jest podwykonawca wlasnie tej budowy A1.
    A w sprawie Chinczykow ... Czy ja powiedzialem o zalewaniu naszego rynku ? To przeciez chinskie firmy maja sie zajac budowa, a jako pracownicy maja byc Polacy.

A tak wogole to nie wiem czy zwrociles uwage na teamt topicu... Moje posty maja na celu wyjasnienie tak duzej roznicy procentowej, bo sam przyznasz ze w kilka miesiecy po wyborach jest to ciekawe :P

Wejdź --> TUTAJ <--

Wejdź --> TUTAJ <--

V.I.P Avatar szymono
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    34
    Piwo (Otrzymane)
    134
    » Reputacja
    Co do stosunków z Rosją to nie ironizuje bo taki jest fakt. Kaczory nienawidzą wszystkiego co jest rosyjskie. Homofobia narodu nie znika - to fakt, ale homofobia rządzących na pewno zniknęła.

Super User Avatar 0lek
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    1
    Piwo (Otrzymane)
    2
    » Reputacja
    Siła:          13
    Homofobia to niechęc przed homoseksualistami chyba
    (tak mi sie przynajmniej wydaje)

V.I.P Avatar Tulkas
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    120
    Piwo (Otrzymane)
    268
    » Reputacja
    mozna powiedziec ze nie osiagnelismy zadnego consensusu ale sobie chociaz pogadalismy ;-)

Krotkie podsumowanie:
    Pomimo, ze staralismy sie zachowac obiektywizm naszych wypowiedzi, w glebi gdzies tam kierujemy sie wlasnymi przeslankami. Ale jedno jest pewne - by tak naprawde porownac owczesny rzad i ten poprzedni musimy miec jakis miarodajny przedzial czasowy - zobaczymy co po 2 latach bedziemy mogli powiedziec. Przed nami ogromne wyzwanie - Euro 2012 i tak naprawde to wydarzenie oraz przygotowania do niego ma napedzac w najblizszych latach nasza gospodarke. I chyba taki bedzie glowny wyznacznik oceny tego rzadu. Pomijam polityke i zagraniczna i sprawy typowo wewnetrzne - mam na mysli rozwoj kraju i rozwoj gospodarczy, ktory w jakis tam sposob przyczyni sie do poprawy warunkow zyciowych wiekszosci obywateli. Pozdrawiam i dziekuje za blyskotliwa wymiane zdan ;-)

Wejdź --> TUTAJ <--

Wejdź --> TUTAJ <--

User Avatar octavian_
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    4
    Piwo (Otrzymane)
    1
    » Reputacja
    Siła:          11
    Panowie, nie bardzo rozumiem jak można mówić o dobrych stosunkach z Rosją w momencie kiedy sprawa tarczy jest otwarta, a rosyjscy urzędnicy wysokiego szczebla prezentują takie wypowiedzi: http://wiadomosci.onet.pl/1685536,12,item.html http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=458328

Co do PO, miałem na początku nadzieję, że zrobią w tym kraju coś pozytywnego, ale kiedy zaczęli się wycofywać ze swoich przedwyborczych postulatów stwierdziłem, że szansę na to są niewielkie. Jednak mają jeszcze sporo czasu, więc z oceną się wstrzymam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)