Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Jak udostepnic plik w sieci torrent

V.I.P Avatar sss
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    5
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          13

Jak udostepnic plik w sieci torrent

Na wstepie tylko napisze ze;

wystawione pozycje trzeba trzymac w kliencie torrentowym, nie wystarczy zrobic plik .torrent, po stworzeniu torrenta nie wczytujemy go od razu do naszego klienta, najpierw poprzez formularz Upload na stronie polishtracker.org przesyłamy torrenta na stronę skąd go pobieramy już z naszym passkeyem (wysylasz torrenta i pobietrasz go ze strony), dopiero tak ściągniętego torrenta wczytujemy do naszego klienta i rozpoczyna się seedowanie. Seedowanie torrenta bez passkeya nigdy nie dojdzie do skutku, gdyż pomimo zalogowanie się na stronie nie zostaniemy dopuszczeni do trackera.

Tworzenie torentu w Azureusie

Plik --> stworz torrent
    Otworzylo sie okno;

Annonunce URL - Tutaj nalezy wpisac adres naszego trackera czyli http://xxx/announce.php przez ktorego bedziemy udostepniac pliki.

Dodaj do tracera informacje o wielu torrentach - Opcja umozliwiajaca przełączanie sie miedzy trakerami (np. gdy padnie) my tego nie uzywamy

Pojedynczy plik - Gdy chcemy udostepnic pojedynczy plik
    Sciezka - Gdy udostepniamy wiele plikow (wtedy podajemy sciezke do folderu w ktorym znajduja sie pliki).

Komentaz Miejsce na wlasny opis

Dalej -->

Wybierz plik Domyslna sciezka do pliku/folderu (w zaleznosci co zaznaczyles wczesniej) ktory chcesz udostepnic.

Plik Sciezka ktora wczesniej wybralismy

Rozmiar Calkowity rozmiar pliku/folderu udostepnianego
    Piece count Informuje na ile czesci zostal podzielony plik
    Piece sizeRozmiar pojedynczej czesci, wieksze pliki >1MB

Hashowanie pliku, poczekaj az azureus skonczy. Plik .torrent znajdziesz w katalogu ktory azureus hashowal. Nastepnie plik nalezy przeslac na serwer w tym celu otwierasz formulaz ( http://polishtracker.org/upload.php ) wypelniasz go i wysylasz
    __________________________________________________ _________________________________

Tworzenie torentu w Make Torrent

Strona domowa: http://krypt.dyndns.org:81/torrent/maketorrent/

Operujemy tylko na zakladce Create torrent

Pierwsze okienko (C://) Tutaj wstawiamy sciezke do katalogu, w drugim okienku (po prawej stronie) wyswietla nam sie zawartosc katalogu (z 1 okienka). Zaznaczamy, pliki lub katalogi ktore chcemy udostepnic.

W polu tracker wpisujemy nasz adres trackera, czyli http://xxx/announce.php przez ktorego bedziemy udostepniac pliki.

Opcja use backup tracker(s) umozliwiajaca przełączanie sie miedzy trakerami (np. gdy padnie) my tego nie uzywamy

comment Miejsce na wlasny opis

Piece size Ustawiamy wielkosc jednej czesci (rozmiar). Mozemy zostawic auto - program sam wybierze rozmiar, lub custom - samemu wybrac rozmiar pojedynczej czesci. Wieksze pliki > 1MB

Create torrent nastepuje hashowanie pliku, poczekaj az skonczy. Plik torrent znajdziesz w katalogu ktory domyslnie zaznaczyles. Nastepnie plik nalezy przeslac na storne w tym celu otworz formulaz ( http://polishtracker.org/upload.php ) wypelniasz go i wysylasz
    __________________________________________________ _________________________________

Tworzenie torentu w ABC

Uruchamiamy ABC wchodzimy do Tools --> Make Torrent

make torrent of Tutaj wstawiamy sciezke do pliku/ow lub katalogu/ow
    announce url Tutaj nalezy wpisac adres naszego trackera czyli http://xxx/announce.php, przez ktorego bedziemy udostepniac pliki.
    announce list Opcja umozliwiajaca przelanczanie sie miedzy trakerami (np. gdy padnie) my tego nie uzywamy
    Piece size Ustawiamy wielkosc jednej czesci, wieksze pliki > 1MB
    comment Miejsce na wlasny opis
    Klikamy na Make Torrent nastepuje hashowanie pliku, poczekaj az skonczy. Plik torrent znajdziesz w katalogu ktory domyslnie zaznaczyles. Nastepnie plik nalezy przeslac na storne

edit by GOOD// Przenosze do działu Tutoriale!

Nanek
    Gość Avatar Nanek
    Pojawia sie wiele pytań pod tytułem:
    "Jak udostępniać plik na strone A, skoro ściągnąłem go ze strony B"

Odp:
    Należy ściągnąć plik .TORRENT ze stronki A i włączyć go. Następnie wybieramy miejsce, w którym sie znajduje dany plik i dajemy OK. Po hashowaniu zacznie nam seedować.

Ja chciałem DVD udostepnic w taki sposób i zrobiłem tak jak wyzej napisałem, tylko nie zaznaczyłem w BitComet zamiast opcji ŚCIĄGAJ opcje UDOSTĘPNIAJ i musiałem później ścigać ponad 4 gb od nowa - więc radze patrzeć co pisze po bokach też

Zablokowany Avatar marcinus
    Grupa
    Zablokowany
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    1
    Piwo (Otrzymane)
    1
    » Reputacja
    Siła:          0
    Tworzenie pliki .torrent w programie uTorrent:
    uTorrent 1.4
    1. Sciagamy program ze strony uTorrent
    2. Uruchamiamy klikajac na ikone gdzie zapisalismy program.
    3. Po uruchomieniu mamy takie o to okno:

4. Z paska na gorze wybieramy (klikamy) na przycisk 'New' (zolta gwiazdka z lewej strony na gorze).
    5. Wyswietli sie nam takie o to okno:

6. W miejsce 'Trackers' wpisujemy adres trackera ktorego chcemy uzyc
    7. W polu 'Select Source' wybieramy pliki z jakich chcemy zrobic plik torrent.
    8. Pole 'Comment' zostawiamy puste.
    9. Zaznaczamy okienko 'Start Seeding' oraz 'Private Tracker'
    10. Po wypelnieniu wszystkich okienek klikamy w przycisk 'Create and save as..' i zapisujemy nasz plik torrent w wybranym miejscu przez nas.

User Avatar dlugi70
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    1
    » Reputacja
    Siła:          13
    Nawet nie wiesz jak ci dziękuję!Tego właśnie szukałem Miałem problem z zrobieniem torrenta w utorrent.To co opisałeś pomogło.Jeszcze raz THX

Super User Avatar drakunia
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    3
    » Reputacja
    Siła:          12
    dokladnie dzieki, w koncu moge wystawic jakiegos torrenta a nie tylko patrzec jak inni to raobia. zabieram sie do dzieła :P
    aga

Master User Avatar ivan
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    10
    Piwo (Otrzymane)
    7
    » Reputacja
    Siła:          12
    szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie wystawiałem torrenta, teraz dzięki szybszemu internetowi moge coś wystawić. dzięki za opis napewno z niego skorzystam

V.I.P Avatar gator
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    22
    » Reputacja
    Siła:          14
    Ja wstawilem kilkadziesiat na otwartych trackerach, ale opis jest dobry. :matrix:
    http://www.torrentmania.info/image.php?type=sigpic&userid=561&dateline=11996637  96

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)