Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Zalety i wady technologii P2M

User Avatar 2ziam3
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          6

Red face wiki nie wystarcza

Cytat Napisał bakd Zobacz post
    wiadomosci na Wiki nie są tak dobre jak na tym forum. Od tego zacząłem po poznaniu tej technologii i dlatego wróciłem na forum.

Xtreme User Avatar Timmy2000
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    12
    Piwo (Otrzymane)
    45
    » Reputacja
    Punkty:     4
    Siła:          12
    Cytat Napisał 2ziam3 Zobacz post
    Pytanie: Jaka sumaryczna wielkość pojedynczych plików (tworzących komplet) dzielonych pomiędzy użytkownikami w technologii P2M z pewnością nie spowodowałaby reakcji negatywnych ze strony hostów pocztowych.
    pytanie do wróżki ;) Wszystko zależy od liczby użytkowników a każdy provider poczty ma swoje własne obostrzenia odnośnie limitów np. danych przyjmowanych czy pobieranych z każdej skrzynki.

Chodzi mi o rozważenie/wykalkulowanie takiej wielości plików aby transfer (download) był możliwie szybki (jak szybki?) przy bardzo dużej liczbie użytkowników stosujących tę technologię.
    Bez stwierdzenia konkretnej w jaki sposób chcesz tutaj p2m wykorzystywać, przynajmniej jak dużo danych będzie udostępnianych, co rozumiesz przez "przy bardzo dużej liczbie użytkowników" nie ma jak na to odpowiedzieć.

Pytanie 2 (podstawowe) na czym polega: * Użytkownik nie jest zmuszony do udostępniania plików innym.
    Praktycznie we wszelkich możliwych wariacjach technologi p2p dochodzi do wymiany danych bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, w której pobierający automatycznie i wymuszenie staje się również udostępniającym, złamanie prawa karnego które może być ścigane z urzędu. W przypadku p2m transfer nie odbywa się bezpośrednio tylko poprzez pośrednika, skrzynki pocztowe na które dane są wysłane przez udostępniającego jednorazowo, pobierający tylko pobiera ze skrzynek.

A z wiki to o p2m nic za bardzo konkretnego się nie dowiesz.
    Nie patrzmy na to co było, ze złością, ani na to co będzie, ze strachem, lecz świadomie spójrzmy na to, co jest. ― JAMES THURBER

User Avatar 2ziam3
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Cytat Napisał Timmy2000 Zobacz post
    jak dużo danych będzie udostępnianych, co rozumiesz przez "przy bardzo dużej liczbie użytkowników" nie ma jak na to odpowiedzieć.
    /..../
    dane są wysłane przez udostępniającego jednorazowo, pobierający tylko pobiera ze skrzynek.
    dzięki,

1. zakładam udział 100 000 użytkownikow, którzy "mielą" między sobą 10 000 plików/ miesiąc Wielkość pliku ok. 50MB.
    2. w jaki sposób udostępniający dowiaduje sie komu ma przekazać plik? Byłem przekoanany, że transfer pliku zaczyna się od serwera w sieci, na którym pobierający uruchamia procedurę podziału pliku i wysłania na skrzynkę pobierajacego.

User Avatar Kiszka
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    3
    Piwo (Otrzymane)
    1
    » Reputacja
    1. Masarnia dla P2M. Długo by nie pociągnęło w takim tempie. Już jest źle, bo ta technologia powinna być dostępna wg szybkości neta wg mnie. A jak widzę osoby z łączami z UPC/Vectry to mnie uj strzela. Bo to już lenistwo i wygoda.Teraz mam łącze 18/2 ale jak miałem 1/2mb to p2m było zbawieniem i dla takich osób powinno być to skierowane (Zablokowane porty ewentualnie).BTW 50mb to się nie opłaca wrzucać(pomijam mp3,bo na reszte szkoda kont), średni up waży od 700mb-3GB zależy jakim programem robisz upa i jakie zasady panują na danym forum + skrzynki pod upa.
    2. Wrzucając na skrzynki nie wiesz kto i kiedy pobiera. Ewentualny THX w temacie daje ci tylko przypuszczenie,że dany user pobrał wstawkę. Ale poza tym jesteś czysty. Wrzucasz,a reszta cieszy się darmowym i szybkim pobieraniem
    Ostatnio edytowane przez Kiszka ; 10-12-12 o 03:25

Power User Avatar kAzek29
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    16
    Piwo (Otrzymane)
    27
    » Reputacja
    Punkty:     1
    1. zakładam udział 100 000 użytkownikow, którzy "mielą" między sobą 10 000 plików/ miesiąc Wielkość pliku ok. 50MB.
    2. w jaki sposób udostępniający dowiaduje sie komu ma przekazać plik? Byłem przekoanany, że transfer pliku zaczyna się od serwera w sieci, na którym pobierający uruchamia procedurę podziału pliku i wysłania na skrzynkę pobierajacego.
    1. Twoja wiedza o P2M jest żadna nie wiem co to znaczy "mielą" między sobą ale mam dziwne wrażenie że bardziej chodzi Ci o sieć P2P. Poza tym nie wiem do czego to chcesz wykorzystać ale mam wrażenie że masz jakieś "biznesowe" plany i myślisz że do tego wykorzystasz serwery pocztowe - zapomnij. Po pierwsze konta pocztowe wykorzystywane do P2M są niestabilne i nikt Ci nie zagwarantuje czy konto nie zostanie skasowane po 5 minutach od wrzucenia (a nawet jeszcze w trakcie wysyłania) czy będzie istniało 5 lat. Po drugie względy prawne aż się boję pomyśleć co by się stało gdyby jakaś poczta dowiedziała się że jakaś firma robi kasę wykorzystując ich serwery (łamiesz regulamin przeznaczenia darmowych kont pocztowych, doprowadzasz do niestabilności serwerów przez wzmożony ruch powodując przeciążenie ich).
    2. Trzeba gdzieś umieścić dane które zawierają podstawowe informacje o pliku i kontach pocztowych na jakich on się znajduje.Takie dane są oczywiście zaszyfrowane najczęściej jest to tak zwany hashcode.

Xtreme User Avatar Timmy2000
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    12
    Piwo (Otrzymane)
    45
    » Reputacja
    Punkty:     4
    Jak pisze kAzek29, zostawia się najprościej to ujmując namiar z reguły w formie hashcode który dla programu p2m wskazuję lokalizację pliku na serwerach pocztowych. Udostępniający niczego się nie dowiaduje, wrzuca co chce na skrzynki i pozostawia hashcode na forum dyskusyjnym, te fora pełnią rolę baz udostępnionych danych z których pobierający moga sobie wybierać co im się podoba. Dany plik jest wysłany przez uploadera na skrzynki jednorazowo, po zakończeniu tego procesu i wysłaniu hashcode na dane forum może być w każdym momencie pobierany dowolną ilość razy pod warunkiem że konta wciąż "żyją".

Tu nie ma żadnych serwerów, żadnej centralizacji, komunikacji użytkownik - użykownik bezpośrednio czy za pośrednictwem jakiejś sieci, żadna faktyczna sieć tu nie istnieje. P2M jest bliżej do metody dzielenia się plikami przy pomocy serwerów rapidshare niż do p2p.

Także ciężko mi sobie wyobrazić działanie tego od strony praktycznej i stabilności. Dymu i kwestii prawnej również bo w tym przypadku jakiś dostawca poczty może sobie z całą pewnością spokojnie pójść na drogę cywilną.
    Nie patrzmy na to co było, ze złością, ani na to co będzie, ze strachem, lecz świadomie spójrzmy na to, co jest. ― JAMES THURBER

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)