Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Temat: Zalety i wady technologii P2M

Xtreme User Avatar Timmy2000
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    12
    Piwo (Otrzymane)
    45
    » Reputacja
    Punkty:     4
    Siła:          11
    Cytat Napisał Szemhazaj Zobacz post
    właśnie ,motorem napędającym rozwój powinno być przyciąganie coraz większej liczby użytkowników a nie paradoksalnie ich zmniejszenie ,to że coraz więcej osób korzysta z p2m trzeba wykorzystać do rozwoju a nie zakładać że im więcej ludzi tym gorzej wszystko działa.
    ale tak jest, tak zakładamy bo takie są fakty. Im więcej użytkowników tym gorzej dla P2M i P2M gorzej działa

User Avatar Dragon1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    1
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          8
    Jeśli chodzi o pogarszający się stan P2M oraz padające hosty, ekipa Ygoow zamierza w niedługim czasie wprowadzić ograniczenia mające na celu spowolnienie tego procesu. Ograniczenie ma dotyczyć ilości hostów na cały upload jak i skrzynek tego samego typu.
    W nowej wersji programu upload będzie mógł zawierać max 10 hostów, po 2 tego samego typu (np. max. 2 mail.ru).

Trzeba szanować skrzynki, z P2M korzysta coraz więcej osób, a znalezienie nowych hostów na miejsce obecnych jest bardzo trudne...

User Avatar przemey
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    5
    Piwo (Otrzymane)
    3
    » Reputacja
    Siła:          7
    Cytat Napisał Dragon1 Zobacz post
    Jeśli chodzi o pogarszający się stan P2M oraz padające hosty, ekipa Ygoow zamierza w niedługim czasie wprowadzić ograniczenia mające na celu spowolnienie tego procesu. Ograniczenie ma dotyczyć ilości hostów na cały upload jak i skrzynek tego samego typu.
    W nowej wersji programu upload będzie mógł zawierać max 10 hostów, po 2 tego samego typu (np. max. 2 mail.ru).

Trzeba szanować skrzynki, z P2M korzysta coraz więcej osób, a znalezienie nowych hostów na miejsce obecnych jest bardzo trudne...
    toś nowość wymyślili
    Nick to nie imię. Świat to nie matrix. Życie to nie gra, nie daj się wylogować!

V.I.P Avatar emes
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    126
    Piwo (Otrzymane)
    323
    » Reputacja
    Punkty:     57
    Siła:          13
    Cytat Napisał Dragon1 Zobacz post
    z P2M korzysta coraz więcej osób
    Tak z ciekawości - są jakieś statystyki potwierdzające tę tezę czy to taki strzał "na oko"?
    Zewsząd docierają do mnie sygnały, że z P2M jest coraz gorzej, mało użytkowników, coraz mniej uploaderów, ogólnie community raczej upada.
    Sam nigdy jakoś nie używałem dlatego nie znam się, a interesuje mnie ta kwestia.

User Avatar Dragon1
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    1
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Im mniej użytkowników w P2M tym lepiej, co prawda padło dużo "dobrych" for szanujących skrzynki lecz niestety na ich miejsce powstają nowe które z niczym się nie liczą, więc dlatego postanowiliśmy wprowadzić wyżej wymieniony limit. Na chwilę obecną innego rozwiązania nie ma. Chyba że ktoś coś wymyśli

Emerytura Avatar not2bad
    Grupa
    V.I.P
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    70
    Piwo (Otrzymane)
    413
    » Reputacja
    Punkty:     36
    Siła:          10
    Cytat Napisał emes Zobacz post
    Tak z ciekawości - są jakieś statystyki potwierdzające tę tezę czy to taki strzał "na oko"?
    Zewsząd docierają do mnie sygnały, że z P2M jest coraz gorzej, mało użytkowników, coraz mniej uploaderów, ogólnie community raczej upada.
    Sam nigdy jakoś nie używałem dlatego nie znam się, a interesuje mnie ta kwestia.
    Nie znajdziesz raczej statystyk, które jednoznacznie odpowiedzą Ci na pytanie, czy P2M upada, czy też nie. Ale w mojej ocenie P2M upada i to dosyć wyraźnie. Kiedyś ludziom chciało się bawić w P2M (a było to kiedyś jeszcze bardziej skomplikowane niż teraz), bo nie było tyle możliwości ściągania plików. Teraz przyszły czasy, że ludzie chcą wszystko jak najprościej i jak najszybciej i dlatego P2M zostaje w tyle, np. na tle torrentów. Mimo coraz wygodniejszych rozwiązań dla użytkowników technologii P2M, nigdy nie będzie to tak wygodne jak np. ściąganie torrentów. Owszem, została jeszcze garstka osób, które wolą ściągać pliki z P2M, ale będzie ich z czasem zostawało coraz mniej.
    [CENTER]Wszelkie sprawy, które wymagają podjęcia decyzji na szczeblu ADMINISTRACYJNYM,
    proszę kierować do Administratorów D3FiX i rozpusta.
    Proszę nie pisać żadnych uwag oraz skarg do Rumcajsa oraz byłych Moderatorów.

User Avatar igrek25
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    5
    Piwo (Otrzymane)
    3
    » Reputacja
    Siła:          9
    Moim skromnym zdaniem jest ciężko z P2M za sprawą braku ludzi chcących tworzyć ekipy na poszczególnych forach. My u siebie praktycznie trzymamy się od początku, ale znalezienie nowego kreatora bądź uploadera graniczy z cudem. Jest to naszym hobby, nie rozpaczamy póki co za wiele że trzeba opłacić serwer, upamy z shella za którego też trzeba zapłacić, większość z użytkowników ma adblocka czy też inne cudo do blokowania reklam, tak więc ciężko jest się utrzymać. To są główne powody zazwyczaj które powodują upadki for. Mam nadzieję że nie podzielimy losu innych i ja osobiście nikomu tego nie życzę. Pozdrawiam.
    Super Moderator

User Avatar goliat45
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    2
    Piwo (Otrzymane)
    5
    » Reputacja
    Szczerze to jeżeli ktoś nie ma zablokowanych portów p2p to nie rozumiem sensu korzystania z p2m - sam bawiłem się z tym przez miesiąc i widziałem w tym więcej wad niż zalet.
    1. Pliki często nie są pobierane z max przepustowością łącza (50/50) co się nie zdarza na prywatnych trackerach bit torrent
    2. Większa pewność pomyślnego ściągnięcia pliku. ????? You fucking kidding me? Z tym był największy problem - co chwilę musiałem ponownie pobierać jakieś party bo hash code błędny bo coś tam bo coś tam... aż mnie nerwica brała.

User Avatar jacek881
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    1
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Ty może masz neta 50/50 to i wysedować możesz ale są tacy ludzi (myślę że jest ich dużo) którzy mają tak słabego neta że nic nie wysedują(np. ja)
    Po drugie może mniej interesujące p2m jest nadal legalne, ale to chyba mały plus bo za p2p i tak nikt nie karze.

User Avatar goliat45
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    2
    Piwo (Otrzymane)
    5
    » Reputacja
    chodziło mi o to że połowa plików pobiera się max prędkością a połowa nie - zależy na jakich skrzynkach leża pliki

User Avatar jacek881
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    1
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Nic nie jest idealne w p2p jak mało ludzi seduje to też będzie raz szybko raz wolno

Xtreme User Avatar Timmy2000
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    12
    Piwo (Otrzymane)
    45
    » Reputacja
    Punkty:     4
    Siła:          11
    Cytat Napisał goliat45 Zobacz post
    chodziło mi o to że połowa plików pobiera się max prędkością a połowa nie - zależy na jakich skrzynkach leża pliki
    wtedy ściągasz z kilku mirrorów jednocześnie i po problemie, max będzie wyciągać zawsze chyba że już prawie nic nie zostało ze skrzynek, tylko jedna dwie działające które są wolniejsze a reszta padnięta, ale wtedy pobierasz dwa oddzielne uploady na raz i też po problemie.

Plus p2m przy ściąganiu jest taki że nie musimy udostępniać więc i nie musimy się martwić by wyrobić ratio i z tego samego wychodzi drugi plus, nie łamiemy prawa karnego.

A ze ściąganiem wcale nie ma takiej takiej tragedii, przed pobieraniem tylko najlepiej sprawdzaczem przelecieć hash czy są pełne mirrory ze wszystkimi segmentami, jeśli tak to jakieś dodatkowe problemy zdarzają się niezwykle rzadko.
    Nie patrzmy na to co było, ze złością, ani na to co będzie, ze strachem, lecz świadomie spójrzmy na to, co jest. ― JAMES THURBER

Master User Avatar jimmy2k
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    31
    Piwo (Otrzymane)
    99
    » Reputacja
    Punkty:     1
    Najwiekszy minus - czas pojawiania sie hashcode`ow na forach, czesto trzeba czekac dlugo zanim ktos zalozy temat, do tego dochodzi kwestia dostepu do dzialow - czesto spotyka sie na forach P2M sytuacje ze dostep do najnowszych wrzutow maja tylko osoby z odpowiednia ranga, a zeby ta range zdobyc to trzeba wrzucic iles tam GB badz dotnac strone. Wiec wcale nie jest tak rozowo

"Summer Glau could make me watch a 700 episodes long series...
    About house cleaning...
    Directed by Uwe Boll..."

User Avatar 2ziam3
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    0
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Siła:          6

optymalna wielkość plików pod hosting pocztowy

Cytat Napisał Timmy2000 Zobacz post
    Gmail trzymał się najdłużej, /.../, yahoo dopóki nie wprowadziło limitu 440 MB danych przyjetych przez skrzynke przez 48 godzin. /.../ po wprowadzeniu tych skrzynek do MH dosyc szybko padły.

Znalezienie więcej takich wytrwałych i cierpliwych hostów znoszących tak duże obciążenie będzie bardzo trudne a może nawet już niemożliwe, nowe hosty trzeba będzie oszczędzać i ludzie muszą spojrzeć na "big picture"
    jestem nowy w temacie P2M? Mam podstawowe pytania dotyczące technologii P2M (i chciałbym poszerzyć swoje wiadomości również w techonologi P2P.) Szukam zastosowania tej technologii lub innej w realizacji nowego społecznościowego portalu. Ostatecznie szukam programistów, którzy pomogli by zaimplementować ten system.

Pytanie: Jaka sumaryczna wielkość pojedynczych plików (tworzących komplet) dzielonych pomiędzy użytkownikami w technologii P2M z pewnością nie spowodowałaby reakcji negatywnych ze strony hostów pocztowych.

Chodzi mi o rozważenie/wykalkulowanie takiej wielości plików aby transfer (download) był możliwie szybki (jak szybki?) przy bardzo dużej liczbie użytkowników stosujących tę technologię.

Pytanie 2 (podstawowe) na czym polega: * Użytkownik nie jest zmuszony do udostępniania plików innym.

chętnie porozmawiałbym o tym [ciach] zakaz podawania danych kontaktowych , od tego są wiadomości PW na forum //roberto1972
    Ostatnio edytowane przez roberto1972 ; 09-12-12 o 20:02

User Avatar bakd
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    11
    Piwo (Otrzymane)
    11
    » Reputacja

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)