Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Prędkość internetu a podzespoły

User Avatar observe
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    7
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          6

Prędkość internetu a podzespoły

Cześć,

Posiadam taką kartę sieciową: http://www.morele.net/karta-sieciowa...00mbps-363179/
    Ostatnio wykupiłem Chello 120, ale z tej mocy, która jest oferowana korzystam tylko częściowo. Na adapterze obsługującym neta siła sygnału jest pomiędzy 90 a 100%, mimo to 'rate' nie wychodzi poza 54 Mbps, no może czasem 78 Mbps. Także prędkość ściagania mam przeważnie w granicach 3,5 MB/s, a wysyłania trochę ponad 550 kB/s. Czy mogę kupić jakąś kartę na USB, która podniesie mi te ratingi, czy też mam się z tym pogodzić i olać sprawę, czego robić nie chcę.

Dzięki za pomoc,
    pozdrawiam.

edit.
    sprawdzałem na innym komputerze, bliżej routera, że prędkość wysyłania jest równa 1.1 MB/s, a ściaganie może być na poziomie około 5 MB/s, także jest to wina sprzętu, a nie routera.
    Ostatnio edytowane przez observe ; 20-03-16 o 16:41 Powód: dopowiedzenie

Ultra User Avatar cdx
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    5
    Piwo (Otrzymane)
    73
    » Reputacja
    Punkty:     11
    Siła:          11
    Masz neta 15MB/s wyciągasz ledwo 3-5MB/s podepnij sie kablem i zobacz ile naprawdę masz tego neta

Kupiłeś kartę 300Mb/s a link z routerem zestawia sie ledwo na 54Mb/s dlaczego ten router (własny czy upc?) zestawia sie z tą karta tak słabo ?
    czy obecny router jest wifi 300Mb/s ? czy wymusiłeś w nim prace radia tylko w N ?
    Najtańsze Sewery Gigabitowe ! GG 4256013

3. Piwo observe postawił(li) piwo za powyższy post
    User Avatar observe
    Grupa
    Użytkownik
    » Panel Piwny
    Piwo (Postawione)
    7
    Piwo (Otrzymane)
    0
    » Reputacja
    Punkty:     0
    Siła:          6
    Już pomogli mi na innym forum, na tym trochę niskie zainteresowanie życiem jest z tego co widzę. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Informacje o Temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)