PDA

Zobacz pełną wersję : Mariusz Pudzianowski - James Thompson: "Kolos" z Wielkiej Brytanii wygrał "starcie tytanów"

1Gboxer
21-05-11, 22:35
W pierwszej walce wieczoru podczas gali KSW 16 w Ergo Arenie Mariusz "Pudzian" Pudzianowski zmierzył się z Jamesem "Kolosem" Thompsonem. W tej walce było wszystko, potężne "grzmoty", mocne kopnięcia i walka w parterze. Ostatecznie triumfował Brytyjczyk.
Obaj zawodnicy przed walką zapowiadali, że znokautują rywala. - Zobaczysz James, co to znaczy polskie dziesięć w skali beauforta - zapowiadał Mariusz Pudzianowski.
Gdy wybił pierwszy gong, obaj ruszyli na siebie jak wściekłe zwierzęta. "Pudzian" przewrócił Brytyjczyka na ring, ale Thompson opanował sytuację i walka wróciła do "stójki".
Po trybunach niosło się gromkie "Pudzian, Pudzian!" Polak próbował ostrej wymiany bokserskiej, kilka ciosów doszło nawet celu, ale na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej rundy "Kolos" przewrócił naszego zawodnika. Ten jednak pokazał co znaczy prawdziwa siła, zerwał się na równe nogi, wyprowadził serię ciosów pięściami, ale Thompson przetrwał nawałnicę i przeszedł minutę przed końcem do kontrofensywy.
Udało mu się nawet położyć Polaka na plecy, siąść na nim i uderzać w głowę, ostatecznie jednak runda zakończyła się bez nokautu któregoś z zawodników.
Druga odsłona pojedynku nie rozpoczęła się tak efektownie jak pierwsza. Thompson był aktywniejszy, zaatakował "Pudziana", położył na plecy, oplótł jego szyję i ku zaskoczeniu kilkunastu tysięcy widzów w Ergo Arenie Mariusz Pudzianowski się poddał.

KOMENT: no coz, byl blisko, ale za duza masa, za szybkie zmeczenie, zbyt wytrzymaly przeciwnik, widac ze sie staral, jednak nie te predyspozycje, za male doswiadczenie

roberto1972
21-05-11, 22:43
Pudzian nie nadaje się do MMA. Słaba kondycja 0.5 rundy to mało żeby coś osiągnąć w tym sporcie. Zero umiejętności walki w parterze . Zawsze byłem sceptyczny do jego predyspozycji do tego sportu. Rozwaliło mnie to żałosne wycieranie ringu po pierwszej rundzie , które miało na celu przedłużenie minutowej przerwy.
Lepiej nich wróci do przewalania tych swoich ciężarów , w MMA nic nie osiągnie .

1Gboxer
21-05-11, 22:48
Wazne ze publicznosc przyciaga, dzieki niemu bardziej znani beda prawdziwi wojownicy, tacy jak MC:

KSW 16: Mamed Chalidow efektownie znokautował rywala

W ostatniej walce podczas KSW 16 Mamed Chalidow pokonał Matta "The Law" Lindlanda. Już w pierwszej rundzie polski fighter zastosował duszenie, które dało mu zwycięstwo.
Amerykanin zasłynął przede wszystkim z tego, że zdobył srebrny medal w zapasach podczas igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Ma też na koncie nietypowy nokaut. Mianowicie kiedyś podczas walki, rzucił rywala efektownie na ring, ale przy upadku uderzył się w głowę i stracił przytomność.
Chalidow jednak pokazał klasę i w pierwszej rundzie zwyciężył przed czasem efektownie dusząc rywala.
Lindland chciał podnieść naszego zawodnika i rzucić nim o ring, ale ten zacisnął bardzo silny uścisk na szyi rywala i po chwili Amerykanink się poddał, a Chalidow triumfalnie uniósł w górę okazały puchar za

KOMENT: no troche inaczej bylo, Lindland odplynal, a nie poddal sie

tbas
22-05-11, 03:07
Bylem, ogladalem, mamed to geniusz. Fantastyczna gala.

creativeopinion
22-05-11, 07:58
Nie można przyjść do MMA, popracować kilka miesięcy i myśleć, że da się radę..
Jeśli Mariusz jest wstanie wytrzymać jedną rundę a w zasadzie jej połowę.. to niech się nie zastanawia tylko niech pójdzie tak jak na Najmana bo tak to nie ma sensu. Wszystkie emocje w rundzie pierwszej a w drugiej widać było że Pudzian już nie ma kompletnie siły.

Zielony92
22-05-11, 09:23
Według mnie jeszcze jakiś rok intensywnego treningu poświęconemu kondycji i technice w parterze, Pudzian będzie jednym z lepszych zawodników mma. Po pierwszej rundzie wiedziałem, że Pudzian padnie na dechy lub się podda.. w czasie przerwy ledwo dychał i nie mógł wyrównać oddechu. Khalidov pokazał klasę, bardzo ładnie na końcu podkreślał, że najważniejsza jest Polska i KSW!! Mamy rodzynki i trzeba o nich mówić :)

uploadmen
22-05-11, 09:41
CO do samego pudziana to niestety, jakoś nie jestem do końca przekonany w jego możliwości na dłuższy dystans. Cała energia i wyrównanie schodzi z niego po pierwszej rundzie, co jest potem łatwiejszym zadaniem dla rywala żeby idealnie skontrować. Także czeka tego pana jeszcze dużo wyrachowanego treningu, oby owocnego i pomyślnego. Khalidov to klasa w klasie.. i oby tak dalej.

hallucngn
22-05-11, 10:42
Lata siedzenia na siłowni zabrały mu możliwość wyprowadzenia równej walki nawet z ofermami.

robert1982
27-05-11, 18:53
Wydaje mi sie ,ze Pudzianowski w tym sporcie nie osiagnie za wiele.
Dlatego ,ze ma juz swoj wiek i akurat nie ma do tego talentu.
Co do kondycji to tak watpie by cos zmienil moze zwiekszy wydolnosc organizmu powiedzmy o 20% czyli moze uda mu sie wytrzymac dwie rundy.
Thomson silny i ciezki wykonczyl Pudziana w 1 rudzie tak ,ze typowy Kowalaski moglby z widowni wejsc na ring polozyc Pudziana - tak wygladal Pudzian.

Z strony Pudziana

Witam wszystkich swoich fanów na http://www.pudzian.pl (http://www.pudzian.pl/)
Przepraszam wszytskich fanów i kibiców moich ze was tym razem zawiodlem,miało byc inaczej ale zawaliłem cos przy treningach!! jak bedzie mozliwosc rewanżu pokaze na co mnie stac jeszcze!! "PUDZIAN"
Ps:na tych co sie ze mnie wysmiewaja i maja powody do drwin za jakis czas pokaże im te ich marne artykuliki i to będzie moja odpowiedz na ich pytania!!!!!Wiem ile jestem wart i ze dopne swego!!!!!!!!Zle mu nie zycze ,ale uwazam ,ze on znalazl sie tam tylko dla $ i dla ksw zeby wiecej ludzi to ogladalo.

sanek77
28-05-11, 04:41
Pudzian nie ma kondycji a bez tego nic nie zdziała.Jak wyszedł do drugiej rundy to wyglądał jak by się naćpał i miał odlot.A to wszystko dla tego że przez tyle lat jego organizm był przyzwyczajony do maksymalnego wysiłku przez dwie trzy minuty i tak mu zostało.Po za tym o walce w parterze nie ma pojęcia(dwa razy był na górze i dwa razy dał ciała).Stójka też bez rewelacji.Thompson opuścił ręce a Pudzian go okładał ale tamten nie reagował,nawet głowa mu dobrze nie odskakiwała.Jak dla mnie to walka żenada.

poramigo
28-05-11, 12:04
Nie zgodzę się z Tobą. No może w drugiej rundzie rzeczywiście to słabo wyglądało, ale w pierwszej bardzo ładnie walczył, widać było, że zrobił duże postępy. Szkoda tej pierwszej rundy, był bardzo bliski znokautowania rywala. Nie udało się, taki sport :) Ja czekam na kolejne jego walki, wierzę w niego po prostu. Pozdrawiam

grzemyslaw
28-05-11, 14:49
Szczerze mówiąc Pudzian podobał mi się w tej walce. Oczywiście - miał słabą kondycję, ale dużo, dużo lepszą niż w poprzednich. Ogólnie widać u niego bardzo duży postęp, również w technice. Największym problemem Pudziana był.. przeciwnik. Nie wiem, kto go wybierał, ale było to zupełnie nietrafione. Głównym atutem Mariusza jest siła, w tej walce jego przeciwnik był chyba jeszcze silniejszy, a do tego większy, szybszy, bardziej doświadczony i lepiej wyszkolony technicznie. Walka była skazana na porażkę moim zdaniem, ale Pudzian powinien dalej trenować i próbować swoich sił w MMA. Nawet jego przeciwnik po walce w wywiadzie to powiedział oraz ogólnie wypowiadał się dość pozytywnie o Polaku.

Walka Khalidowa za to moim zdaniem świetna, pokazał że jest genialnym wojownikiem i życzę mu świetnej przyszłości na zagranicznych arenach :)