PDA

Zobacz pełną wersję : Formuła 1 - wyścigi, transfery - temat ogólny

Strony : [1] 2 3 4 5

sanek77
01-08-08, 10:41
http://bi.gazeta.pl/im/4/4280/z4280534Z.jpg

W pierwszej sesji treningowej na Węgrzech Robert Kubica zajął 7 miejsce.
Polak w sumie przejechał 18 pomiarowych kółek.
Najszybszy był Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari).

Nastpna sesja treningowa o godzinie 14

MastEr
01-08-08, 14:18
Niestety aktualnie jest podobnie. Kubica zajmuje 6 miejsce a do zakończenia II sesji treningowej pozostało 12 minut. BMW nie rozwija się tak jak robią to inne zespoły. Alonso notuje od Kubicy czasy lepsze o 0,2s a dawniej nie było by to do pomyślenia :(
EDIT
Kubica 8 miejsce, Heidfeld 7 miejsce :/

sanek77
01-08-08, 14:50
Wyniki II treningu
1. Lewis Hamilton (McLaren) 1.20,554 (35 okrążeń)
2. Nelson Piquet Jr (Renault) 1.20,748 (38)
3. Heikki Kovalainen McLaren 1.20,760 (33)
4. Fernando Alonso (Renault)1.20,928 (35)
5. Kimi Raikkonen (Ferrari) 1.21,009 (36)
6. Felipe Massa (Ferrari) 1.21,010 (36)
7. Nick Heidfeld (BMW Sauber) 1.21,138 (46)
8. Robert Kubica (BMW Sauber) 1.21,363 (36)
9. Jarno Trulli (Toyota) 1.21,505 (42)
10. Nico Rosberg (Williams) 1.21,581 (34)
11. Timo Glock (Toyota) 1.21,662 (39)
12. Mark Webber (Red Bull) 1.21,733 (43)
13. David Coulthard (Red Bull) 1.21.837 (34)
14 Kazuki Nakajima (Williams) 1.21,902 (33)
15. Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 1.21,955 (41)
16. Jenson Button (Honda) 1.22,150 (41)
17. Giancarlo Fisichella (Force India) 1.21,197 (36)
18. Adrian Sutil (Force India) 1.22,358 (37)
19. Rubens Barrichello (Honda) 1.22,448 (33)
20. Sebastian Vettel (Toro Rosso) 1.22,945 (5)

Trening jeśli chodzi o miejsca nic nie znaczy.Głównie służy do testowania ustawień.Po wynikach jakie uzyskał Kubica uważam że można optymistycznie patrzeć na jutrzejsze kwalifikacje.

Quentin
01-08-08, 15:29
Renault widzę z wyścigu na wyścig coraz lepiej się sprawuje, może dojdzie 4 liczący sie team.

Ulver
01-08-08, 17:38
Niestety aktualnie jest podobnie. Kubica zajmuje 6 miejsce a do zakończenia II sesji treningowej pozostało 12 minut. BMW nie rozwija się tak jak robią to inne zespoły. Alonso notuje od Kubicy czasy lepsze o 0,2s a dawniej nie było by to do pomyślenia :(
EDIT
Kubica 8 miejsce, Heidfeld 7 miejsce :/

Oczywiście że BMW nie rozwija się tak szybko jak Ferrari czy Mclaren bo skupiają się nad konstrukcją bolidu
na przyszły sezon(czyt.więcej ludzi zostało przerzuconych na projekt na następny sezon a zmian trochę będzie więc chyba dobrze robią)
Ferdkiem i treningami bym się tak nie przejmował zobaczymy co będzie w wyścigu.

sanek77
02-08-08, 14:10
Kubica czwarty w kwalifikacjach

Czy duża ilość kibiców z Polski pomoże Robertowi Kubicy w Grand Prix Węgier? Wygrać na torze, na którym debiutował dwa lata temu nie będzie łatwo, ale o podium na pewno można powalczyć. Tym bardziej, że do wyścigu Polak wystartuje ze zankomitej czwartej pozycji. Pole position podczas sobotnich kwalifikacji wywalczył Brytyjczyk Lewis Hamilton.

No popisał sie nam chłopak w trzeciej części kwalifikacji.

MastEr
02-08-08, 14:40
To bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia wyścigu. Szkoda tylko, że nie zdołał wyprzedzić Massy, ale co się odwlecze to nie uciecze :P

kyrcer
02-08-08, 14:44
Zobaczymy co jutro pokaże.

tomlocks
02-08-08, 21:50
Zobaczymy jak Kubicy jutro pójdzie, oby zajął miejsce na podium, chociaż podobno na tym torze bardzo trudno się wyprzedza.

kamil1993crytek
03-08-08, 09:25
Licze ze Kubica bedzie mial dobry start i zajmie miejsce na podium

Kalispell
03-08-08, 09:37
Oglądałem kwalifikacje na jednej ze skandynawskich stacji tv i wraz z Raikkonenem i Kovalainenem najbardziej chwalony był Kubica. Komentatorzy bardzo ekscytowali się jego agresywnym stylem jazdy, płynnością oraz późnym używaniem pedału hamulca. Do komentarzy o Kubicy wracali dosłownie co 3-4 minuty. Poza tym byli pod ogromnym wrażeniem polkich kibiców. Generalnie wszystko na bardzo duży pozytyw.
Trzymam kciuki za dzisiejszy wyścig Roberta.

MastEr
03-08-08, 15:15
No i po wyścigu i po dobrym miejscu. Kubica 8 i zdobył tylko jeden punkt. Ciekawe co było przyczyną tak słabego wyścigu BMW. To widać, że każdy się rozwija tylko nie BMW niestety. :(

kyrcer
03-08-08, 15:41
Ach ale szkoda ze tylko 8, liczyłem na wyzsze miejsce.

Rumcajs
03-08-08, 15:51
Szkoda :( Myślałem, że mu się uda powalczyć na tym torze. Brakuje mu 5 punktów do podium.

Kalispell
03-08-08, 16:00
BMW w drugiej części sezonu niestety zaczyna odstawać od czołówki, teraz muszą walczyć o pozycję z Toyotą i Red Bull'em

sanek77
03-08-08, 16:31
Po prostu cienizna.Kubica chyba zajął 4 miejsce w kwalifikacjach tylko dla tego że miał mało paliwa,bo po 18 okrążeniu już był w boksie.Najwyraźniej BMW skupiło się już nad pracami nad nowym bolidem którym mają jeździć w przyszłym sezonie,a obecne auto zaniedbali.

Klęska, koszmar Kubicy - to cud, że dojechał do mety

Robert Kubica zajął ósme miejsce w GP Węgier. Na torze Hungaroring doszło do kilku dramatycznych sytuacji. Pewne zwycięstwo stracił Massa, a podium Hamilton.
Oto tytuły w dzisiejszej prasie:

Przegląd Sportowy: Wyścig niespodzianek
Na krętym, technicznym Hungaroringu mieli być znowu silni, tymczasem kierowcy BMW Sauber zanotowali najgorszy występ w sezonie. Bolidy Kubicy i Heidfelda przegrały nie tylko z Ferrari i McLarenami, ale także z Toyotami i Renault.
Sport: Klęska
Niedzielny występ w GP Węgier był najgorszym startem BMW Sauber w tym sezonie. Niemiecko-szwajcarski team zdobył tylko punkt i spadł w mistrzostwach producentów na trzecią pozycję.

Gazeta Wyborcza: Koszmar Kubicy
- Tak źle prowadzącym się bolidem jeszcze nie jechałem. Nawet nie to, że w BMW, ale w całym życiu. Walczyłem z nadsterownością – powiedział Robert Kubica po GP Węgier.

Rzeczpospolita: Kubica ślizgał się na Hungaroringu
Po kolejnym pełnym problemów wyścigu Robert Kubica był ósmy. Wygrał Heikki Kovalainen, wykorzystując pecha Felipe Massy i Lewisa Hamiltona. Fin na Węgrzech odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

Życie Warszawy: Pogłębia się kryzys BMW Sauber!
W GP Węgier niemiecki zespół zdobył tylko punkt za ósme miejsce Roberta Kubicy. Wygrał Heikki Kovalainen.

Fakt: To cud, że Kubica dojechał do mety
W na torze Hungaroring pod Budapesztem było wczoraj tak gorąco, że co chwilę wybuchało paliwo tankowane do bolidów Formuły 1. Na szczęście nie doszło do tragedii. A domowy wyścig Roberta Kubicy nie był dla naszego kierowcy udany. Polak w Grand Prix Węgier przez problemy z samochodem zajął dopiero 8. miejsce. Wygrał Fin Heikki Kovalainen z McLarena.

Super Express: Fatalna passa trwa – BMW zabrakło mocy
Wyścig o Grand Prix Węgier był bardzo podobny do ostatnich piłkarskich mistrzostw świata i Europy. Tłumy Polaków na trybunach, wielkie oczekiwania, marzenia o zwycięstwie. Ale jak już się zaczęło, to najpierw było fatalnie, a potem... jeszcze gorzej.

MastEr
22-08-08, 14:51
Robert Kubica uzyskał szósty oraz ósmy czas podczas piątkowych sesji treningowych przed niedzielnym GP Europy. Najszybsi byli Sebastian Vettel oraz Kimi Raikkonen.

Vettel uzyskał niespodziewanie najlepszy czas podczas pierwszej sesji treningowej na ulicznym torze w Walencji. Kierowca Toro Rosso wyprzedził Brazylijczyka Felipe Massę oraz kierowce McLarena - Lewisa Hamiltona.

Robert Kubica w piątkowe przedpołudnie przejechał 24 okrążenia, a jego najlepszy rezultat (1.41.281) został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Polak był wolniejszy od kierowcy Toro Rosso o 0.785 sekundy. Drugi z kierowców BMW Sauber - Nick Heidfeld - miał dopiero 16. czas.

Po południu tradycyjnie kierowcy pokonali więcej okrążeń. Polak pokonał 35 okrążeń i tym razem jego najlepszy czas (1.40.149) był ósmym w stawce. Najszybszy tym razem był kierowca Ferrari - Kimi Raikkonen, który wyprzedził faworyta gospodarzy - Fernando Alonso.

Nick Heidfeld w piątek był bardzo wolny. Po południu Niemiec "wykręcił" dopiero 18. rezultat w stawce 20 zawodników.

W sobotę odbędzie się trzecia sesja treningowa oraz kwalifikacje.
źródło wp.pl

Patrząc na 2 sesje treningowe nie można stwierdzić czy BMW poprawiło coś w bolidzie czy nie. Kubica jeździł dobrze, ale Heidfeld jeździ bardzo źle. Zobaczymy co pokarzą jutro w kwalifikacjach.

roberto1972
22-08-08, 15:15
liczę na dobry występ Roberta przecież on tak lubi uliczne tory

MastEr
23-08-08, 14:14
Robert zajął 3 miejsce w kwalifikacjach. Brawo! Jutro w wyścigu powinno być dobrze. :)

Mxyzptlk
23-08-08, 14:18
No brawo dla niego. Jutro bedzie ciekawy wyscig. Moze jakies drugie zwyciestwo w karierze:P Bedzie trudno wiadomo ale kto wie;-)

roberto1972
23-08-08, 14:51
Liczę na dobry wyścig kwalifikacje dobre i zacięte.

Kalispell
23-08-08, 16:30
Trzecie pole to dobra pozycja, ma duże szanse na wyprzedzenie Hamiltona tuż po starcie. Niestety Robert pewnie ponownie ma mniej paliwa niż kluczowi rywale.

gutekCK1982
23-08-08, 23:07
Jeżeli tylko bolid się będzie dobrze sprawował, to Robert już z nimi sobie poradzi. :P
Prawdopodobnie ma lżejszy bolid, więc powinien zyskać na starcie może nawet kogoś wyprzedzi.
Powodzenia.

barrus
23-08-08, 23:50
może i ma lżejszy, ale pierwszy raz od jakiegoś czasu Robert nie ma kłopotów z bolidem na treningach i w kwalifikacjach. jeśli tylko będzie sprawnie działać podczas wyścigu i Kubica będzie miał szczęście, możemy liczyć na podium, a może nawet zwycięstwo?

sanek77
24-08-08, 05:30
Kubica: BMW powróci do swych najlepszych dni

http://m.onet.pl/_m/a450964267cab7ac86d531c1dbf09943,5,1.jpg

Polski kierowca niemieckiego teamu BMW Sauber Robert Kubica oświadczył w sobotę, że jego zespół Formuły 1 powróci do swych najlepszych dni. Kubica wystartuje z trzeciego miejsca w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Europy.
Kubica, który zajmował coraz niższe lokaty w wyścigach Formuły 1 od czasu zwycięstwa w GP Kanady, w czerwcu, powiedział, że jego team będzie coraz silniejszym rywalem dla prowadzących Ferrari i McLarena.

Kubica wyraźnie cieszył się z jazdy na nowym, liczącym 5,42 km, torze wokół portu w Walencji. "To dobra zabawa. Kwalifikacje były pomyślne dla mnie i zespołu po kilku pechowych wyścigach. Samochód utrzymywał niezłe tempo, tak jak dawniej, choć straciliśmy trochę czasu do Ferrari i McLarena. Jedynie w drugim wyścigu kwalifikacyjnym spadło kilka kropel deszczu, przy 10. wirażu, ale nie miało to wpływu na mnie ani na prowadzenie bolidu. Myślę, że jesteśmy w dobrej formie, znowu mocni. Niepokoi mnie jedynie przyczeponość w kilku miejscach toru i będziemy musieli uważnie przyglądać się oponom" - powiedział 23 -letni Polak.

Jeśli nie będzie jakiegoś pecha to powinno być nieźle.

teha86
24-08-08, 08:29
Trzymam kciuki za roberta, oby tylko bolid wytrzymał ten wyścig.
Wszyscy 3majmy kciuki, Wszyscy kibicujmy!!!

SadystaTG
24-08-08, 14:02
mam nadzieje że kubica zajmie dobre miejsce

roberto1972
24-08-08, 14:41
Wyniki GP EUROPY

1 Massa
2 Hamilton
3 R.Kubica

Brawo Robert b.dobry wyścig gratulacje

MastEr
24-08-08, 15:28
Bardzo dobry wyścig Roberta. Jechał swoje i dojechał na 3 miejscu. Tor był strasznie zaśmiecony, przez co Kubica straciłby to swoje dobre 3 miejsce bo mu się torba wkręciła w koła. Heidfeld cieniutko :/

martinez1010
24-08-08, 16:19
bardzo ładnie bo znów wielki sukces Roberta.według mnie to przyszły kierowca ferrari bo fin coraz gorzej jeżdzi.było by fajnie bo włosi uwielbiają Roberta nie tak jak niemcy chociarz dla nich jeżdzi.

Mxyzptlk
24-08-08, 16:41
No ładnie pojechał. Mam nadzieje że w koncu sie to wszystko ustabilizuje i zawsze bedzie w pierwsze piatce o ile nie na podium.;-)

ShInIgAmI
24-08-08, 20:17
Kubica powoli zbiera punkt do punkta i na koniec sezonu może być nawet trzeci w generalce.;D

barrus
24-08-08, 22:42
czyli wreszcie udało się bez większych problemów (chociaż nie zapominajmy o tym czymś co zaczepiło się o bolid] dojechać do mety i jak widać Kubicy wystarczy dać tylko porządny i bezawaryjny bolid i jest w stanie zrobić z niego dużo więcej, niż np. Heidfeld.

gutekCK1982
24-08-08, 23:55
Gratki dla Roberta. Niestety 0 oczek w górę w tym wyścigu, ale wynik dobry. Pudło na koniec sezonu mu się należy!

Rumcajs
25-08-08, 00:37
Wynik bardzo dobry. Mam nadzieję, że uda się wywalczyć 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Traci tylko 2 pkt.

pawelpll
28-08-08, 16:23
Gdyby cały Team BMW skupiał się bardziej na ulepszaniu bolidu to Kubica mogłby zająć 3 miejsce w klasyikacji generalnej. Z tym będzie ciężko bo BMW bardziej się skupia się nad przyszlorocznym bolidem. No ale trzymamy kciuki.

kerov
03-09-08, 22:11
Gdyby cały Team BMW skupiał się bardziej na ulepszaniu bolidu to Kubica mogłby zająć 3 miejsce w klasyikacji generalnej. Z tym będzie ciężko bo BMW bardziej się skupia się nad przyszlorocznym bolidem. No ale trzymamy kciuki.

dokładnie.. tez czytałem że w tym roku już odpuszczają ale trzymamy ;)

roberto1972
06-09-08, 14:19
Grand Prix Belgii

http://m.onet.pl/_m/8f001dcdcbd76cf29266684b6af84e73,5,1.jpg
Wyniki kwalifikacji:

1. Lewis Hamilton McLaren
2. Felipe Massa Ferrari
3. Heikki Kovalainen McLaren
4. Kimi Raikkonen Ferrari
5. Nick Heidfeld BMW Sauber
6. Fernando Alonso Renault
7. Mark Webber Red Bull
8. Robert Kubica BMW Sauber
9. Sebastien Bourdais Toro Rosso
10. Sebastian Vettel Toro Rosso
11. Jarno Trulli Toyota
12. Nelson Piquet Jr Renault
13. Timo Glock Toyota
14. David Coulthard Red Bull
15. Nico Rosberg Williams
16. Rubens Barrichello Honda
17. Jenson Button Honda
18. Adrian Sutil Force India
19. Kazuki Nakajima Williams
20. Giancarlo Fisichella Force India

Myślę że Robert jest mocno dotankowany trzeba trzymać kciuki

ShInIgAmI
06-09-08, 15:39
Robert tak jak w każdym GP da z siebie wszystko i nie będzie powodów do narzekania, choć Polak coś zawsze znajdzie:P

Konrad9991
06-09-08, 17:00
czy z tej pozycji da radę wskoczyć na podium ? wątpię
trzymam kciuki żeby przynajmniej bolid dojechał bez problemów do mety

Cartmans
06-09-08, 17:35
musiałby mieć wielkie szczęście żeby wskoczyć do pierwszej trójki. Z tej pozycji startowej raczej będzie to strasznie trudne.

majkuss
06-09-08, 18:20
jakby nei patrzec to chyba narazie najlepszy polak z osiagniec, mysle ze nawet przy takiej konkurencji wskoczy gdzies tam na podium:)

Cartmans
06-09-08, 18:22
Wtrącając z innej beczki :) pewnie gdyby był Adamem Małyszem (w formie) to by bez problemu wskoczył na podium :)

sanek77
06-09-08, 18:31
Cienizna Mam nadzieje że będzie padać.Wtedy się wszystko przemiesza,a tak zaraz McLaren i Ferrari uciekną reszcie i będzie po frytkach.
A w czasie deszczu kolizje ,stłuczki i cała reszta.I wtedy jest OK.

MastEr
06-09-08, 19:12
Cuda się zdarzają i Kubica ma szanse stanąć na podium ^^ Jak spadnie deszcz będzie bardzo ciekawie, ale czy Robertowi by było wtedy łatwiej? Tego nie jestem pewien.

bruder11
07-09-08, 09:05
Może będzie dobrze.Kubica pewnie zyska na starcie, być może pogoda namiesza.....Myślę, że wskoczy do pierwszej piątki.

gutekCK1982
07-09-08, 11:09
Nie widziałem kwalifikacji, ale myślę, że ukończy wyścig na 5 lub 6 pozycji.

CIŚNIESZ KUBEK :P

roberto1972
07-09-08, 15:23
Powiem krótko to co robią z Robertem w BMW to jest k....... dobry niemiec to martwy niemiec tak mówił mój dziadek . Wywiad z Robertem po wyścigu mówi sam za siebie, a 2 pitstop Roberta obejrzany w w zwolnionym tempie pokazuje że tankowanie rozpoczeło się po zmianie opon. Reasumując ma nadzieje że Robert zacznie być traktowany w BMW na równi z Haifeldem lub zmieni team. Brawa dla Roberta za punkty i walkę na torze

Eivissa
07-09-08, 15:28
uwazam podobnie .polak powinien zmienic team na taki w ktorym zacznie byc trakrowany jak zawodowiec.

roberto1972
07-09-08, 15:38
to powiedział Robert po wyścigu nic dodać nic ująć:

- Mam nadzieję, że zespół wreszcie zacznie pracować trochę na moją korzyść. Przez ostatnie cztery miesiące robiono wszystko, żeby pomóc Nickowi - powiedział Robert Kubica po wyścigu o Grand Prix Belgii. Błąd mechaników kosztował Polaka stratę wielu punktów.
- Nie wiem, co się stało podczas pit stopu. Trzeba się zapytać zespołu - stwierdził nasz kierowca, nie kryjąc rozgoryczenia. - Wyścig układał się nieźle, choć na pierwszym zakręcie jeden z kierowców Toro Rosso wypchnął mnie z toru i musiałem nadrabiać. Przez cały czas miałem też problemy z prowadzeniem bolidu - najpierw z podsterownością, potem z nadsterownością. Gdyby drugi pit stop przebiegł prawidłowo, utrzymałbym pozycję przed Vettelem, Heidfeldem i prawdopodobnie przed Bourdaisem. Kiedy zaczął padać deszcz to ja a nie Nick zjechałbym na zmianę opon na "mokre" i pewnie miałbym kilka punktów więcej.

Na zakończenie wywiadu wściekły Kubica zapytany o kolejny wyścig (14 września na torze Monza - red.) powiedział: - Mam nadzieję, że zespół wreszcie zacznie pracować trochę na moją korzyść. Przez ostatnie cztery miesiące robiono wszystko, żeby pomóc Nickowi...
Obecny w studiu Polsatu ojciec naszego kierowcy, Artur Kubica stwierdził: - Od pewnego czasu Robert nie czuje się dobrze w zespole, co potwierdza jego dzisiejsza wypowiedź.

Eivissa
07-09-08, 15:44
uwazam ze cala sprawa toczy sie o nr 1 w zespole. jest nim robert wbrew uwadze reszty.talentu robertowi nie brakuje zapalu do pracy takze.brak jednak logistyki w zespole.pokusilbym sie nawet o stwierdzenie ze nie robia nic aby poprawic konfort jazdy i pracy.zdecydowaie jestem za tym aby robert zmienil zespol.

MastEr
07-09-08, 16:01
To co robi BMW, jest niewyobrażalne. Maja bardzo duże szanse na to aby ich najlepszy kierowca czyli Kubica był na podium w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu, a oni mają to w d.... i chcą pobudzić Heidfelda do lepszej jazdy chociaż i tak on jeździć nie umie. Te dobre miejsca które uzyskał Heidfield w tym sezonie były spowodowane wielkim pechem innych kierowców a nie jego umiejętnościami.

gutekCK1982
07-09-08, 16:29
Prowadzący w klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton wygrał po niezwykle dramatycznej końcówce wyścig o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps - 13. eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Robert Kubica zajął szóste miejsce.
Wyścig nie rozpoczął się po myśli polskiego kierowcy BMW Sauber. Tuż po starcie, na pierwszym zakręcie, Polak opuścił na chwilę tor, co kosztowało go utratę dwóch miejsc i spadek na dziesiątą lokatę. Jeszcze więcej stracił Heikki Kovalainen, który spadł na 11. pozycję.

Na drugim okrążeniu doszło do zmiany lidera wyścigu. Prowadzący w klasyfikacji generalnej MŚ Lewis Hamilton, który rozpoczął wyścig z pole position, nie zdołał obronić się przed atakami Kimiego Raikkonena.

http://m.onet.pl/_m/1729c29bde0ae9bb59bf6a339fc18825,5,1.jpg

Do przodu przesuwali się także Kubica i Kovalainen. W pewnym momencie Polak znalazł się na siódmym miejscu, ale na dziewiątym okrążeniu krakowianina wyprzedził dysponujący zdecydowanie szybszym bolidem Fin.

Na kolejnym "kółku" rozpędzony Kovalainen w trakcie manewru wyprzedzania zderzył się z Markiem Webberem (Red Bull), co wykorzystał Robert Kubica, przesuwając się na szóste miejsce. Po chwili na pit stop zjechał Hamilton i Polak awansował o kolejną pozycję. Jako kolejni w alei serwisowej pojawili się m.in. Felipe Massa i Fernando Alonso.

Kubica zjechał na pit stop na 15. okrążeniu. Powrócił na tor tuż za Sebastienem Bourdaisem, na siódmym miejscu. Kiedy w boksie pojawił się Sebastian Vettel, Polak przesunął się na szóste miejsce.

Na kolejnych okrążeniach nasz kierowca systematycznie tracił do Francuza, coraz bliżej Kubicy jechał natomiast Vettel. W czołówce nie dochodziło do żadnych przetasowań.

Na 33. okrążeniu po raz drugi do alei serwisowej zjechał Kubica. Na skutek błędu mechanika BMW Sauber, który nie był w stanie podłączyć przewodu tankującego paliwo, postój Polaka trwał ponad 12 sekund i w efekcie krakowianin wrócił na tor dopiero na ósmym miejscu - nie tylko za Sebastianem Vettelem, ale także za Nickiem Heidfeldem.

Najciekawsze wydarzenia w tym wyścigu miały jednak miejsce w samej jego końcówce. Kiedy do mety pozostały trzy okrążenia w Spa-Francorchamps zaczął padać deszcz. Skorzystał na tym Hamilton, wyprzedzając mającego problemy z prowadzeniem bolidu Raikkonena. Po chwili Brytyjczyk wpadł w poślizg i znów liderem został Fin. Radość mistrza świata nie trwała jednak długo - dwa błędy kosztowały Raikkonena najpierw stratę pierwszej pozycji, a po chwili odpadnięcie z rywalizacji w wyniku rozbicia pojazdu.

Na pogorszeniu pogody najbardziej skorzystali jednak Felipe Massa, który był drugi oraz trzeci na mecie Nick Heidfeld. Trzeba zaznaczyć, że Niemiec zdążył wymienić opony na "deszczowe", powrócić na tor i wyprzedzić pozostałych kierowców - poza pierwszą dwójką. Robert Kubica ostatecznie ukończył wyścig na szóstym miejscu. Gdyby nie błąd zespołu podczas drugiej zmiany opon...

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Lewis Hamilton ma 80 punktów i o osiem wyprzedza Felipe Massę. Robert Kubica awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Kimiego Raikkonena.

Kolejny wyścig - Grand Prix Włoch na Autodromo Nazionale di Monza - już za tydzień.

źródło: onet.pl

Szkoda, że ten temat nie jest wolny od punktu 3.3 regulaminu
Nie używaj słów ogólnie uważanych za wulgarne. bo ciśnie mi się wiązanka pod palce.

NIESTETY bmw ZDOBĘDZIE MINIMUM TRZECIE MIEJSCE W KONSTRUKTORACH.

Robert pokazałeś klasę, a Heidfeld będzie prosił Cię o zdjęcie z autografem :P

adamgwch
07-09-08, 16:37
Znowu zawiódł zespół BMW Sauber w pit stopie obsługując Kubicę. Il to jeszcze razy...?

roberto1972
07-09-08, 17:54
Po wyścigu protest w sprawie przebiegu rywalizacji na ostatnich okrążeniach złożyło Ferrari. Przedstawiciele teamu z Maranello mieli trzy zastrzeżenia dotyczące: "ścięcia" szykany, niebezpiecznego manewru wyprzedzania i wielokrotnej zmiany toru jazdy". Dochodzenie zespołu sędziów sportowych trwało blisko trzy godziny. Werdykt: kara przejazdu przez pit lane (po zakończeniu wyścigu zamieniana na 25 sekund doliczone do czasu) dla Hamiltona za "ścięcie" szykany! W konsekwencji Brytyjczyk spada z pierwszego na trzecie miejsce. GP Belgii - wygrywa Felipe Massa, drugi jest Nick Heidfeld. Dla Brazylijczyka, który po raz setny wystartował w wyścigu Formuły 1 jest to dziesiąte zwycięstwo w karierze i piąte w obecnym sezonie.

Sędziowie nałożyli podobną karę na Timo Glocka (Toyota), który dojechał do mety na 8. pozycji. Zawodnik ten stracił tę lokatę na rzecz Australijczyka Marka Webbera (Red Bull). Glock został ukarany za wyprzedzanie w sektorze, w którym sygnalizowali niebezpieczeństwo za pomocą żółtych flag.

MastEr
07-09-08, 18:58
I takim oto sposobem Heidfeld znów wskoczył o oczko wyżej w wyścigu i znów nie przez umiejętności tylko przez pech innego.

rav506
07-09-08, 19:03
To był piękny wyścig, jeden z lepszych od dłuższego czasu... Wspaniała końcówka, deszcz, Raikkonenowi puściły nerwy i jeszcze ta kara dla Hamiltona... szkoda tylko, że Robert miał "pecha" inaczej pewnie byłby 2-gi

roberto1972
07-09-08, 19:04
http://m.onet.pl/_m/5ddef78db257d6e7fe1764fed5e584b9,5,1.jpg

Niemieckie i włoskie media donoszą, że Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1, jeżdżący obecnie w Renault, podpisał już kontrakt z BMW Sauber.
Taką informację podał "auto motor und sport. Z kolei włoska stacja telewizyjna "Sky" określiła nawet, że Hiszpan parafował trzyletnią umowę.

Gdyby faktycznie doszło do takiej sytuacji, oznaczałoby to, że z teamem z Hinwil pożegna się bądź Robert Kubica, bądź Nick Heidfeld.
Sam Alonso ucina na razie wszelkie spekulacje, twierdząc, że decyzję o zmianie ekipy podejmie pod koniec września.

Ciekawe ile w tej plotce prawdy ale w każdej plotce podobno jest ziarnko prawdy ciekawe ile w tej ?

Mxyzptlk
07-09-08, 19:09
Jak Robert przeniesie sie do Ferrari albo Mclarena to nie ma najmniejszego problemu żeby go Alonso tam zastapił;-)

martinez1010
07-09-08, 19:52
ze wszystkimi się zgadzam,i ja też jestem zatym aby kubica PRZESZEDŁ DO CZARNEGO KONIA BO STEGO CO ROZMAWIAŁEM Z LUDZMI TO WŁOSI GO NAPRAWDE LUBIĄ A NIE TAK JAK NIEMCY TO ROBIĄ.BMV ROBI WSZYSTKO ABY TO NICK BYŁ LEPSZ CHOĆ TO TYLKO PRZEZ PRZYPADEK IM SIĘ UDA BO NICK JEST GORSZY.ROBERTA TRAKTUJĄ JAKO TESTOWEGO I NIC WIĘCEJ A PRZY OKAZIJ MAJĄ PUNKTY JAKO ZESPÓŁ I NIC WIĘCEJ , BO POZYCJA ROBERTA SIĘ NIE LICZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konrad9991
08-09-08, 13:03
Kubica jeździ pięknie ale team BMW pozostawia wiele do zyczenia ;/

talibanek
09-09-08, 20:41
Jak Robert przeniesie sie do Ferrari albo Mclarena to nie ma najmniejszego problemu żeby go Alonso tam zastapił;-)
popieram
ale jakby co to haidfeld poleci :D
Robert rządzi

DawidU89
09-09-08, 22:00
Nie ma opcji zeby Robert wylecial on sie rozkreca a jego tzw. partner tylko z tylu jezdzi i punkty traci ...:D

Przemoo18
09-09-08, 22:01
Kubica napewno zostanie.Nie po to przdluzal kontrakt o rok

roberto1972
09-09-08, 22:02
Kubica napewno zostanie.Nie po to przdluzal kontrakt o rok

nikt oficjalnie tego nie potwierdził nawet sam Robert powiedział że nic mu nie wiadomo że przedłużył już kontrakt z BMW

sanek77
10-09-08, 03:28
Do tej niedzieli byłem pewien że jeśli ktoś wyleci z BMW to na 100% będzie to Nick Heidfeld.Ale po niedzielnych wydarzeniach i wypowiedziach Roberta już tego nie jestem pewien ,a wręcz przeciwnie.

czullo
10-09-08, 07:49
jak myslicie ze niemiecki team wyrzuci niemca zamiast polaka to sie mylicie i kubica pewnie w renault bedzie jezdzic bo do ferrari i mclarena go nie wezma, przynajmniej nie teraz

zxspectrum
10-09-08, 09:43
Jesli RK mialby opuscic BMW Sauber na rzecz Ferrari (na co sie raczej nie zapowiada) to jak najbardziej, jesli mialby przejsc do Renault (w co nie wierze) to kicha.
Sam nie wiem, najlogiczniejsze bylo by przejscie Alonso do BMW z kolei to malo prawdopodobne bo napewno chcieli by Niemca w swojej druzynie (chociaz kto wie w Ferrari tez nie ma Wlochow)

sanek77
10-09-08, 11:54
Według dziennikarzy hiszpańskiej "Marki" z teamem BMW Sauber pożegna się Nick Heidfeld, a partnerem Roberta Kubicy będzie w przyszłym roku Fernando Alonso.

Jak donosi dziennik sportowy "Marca", ogłoszenie składu BMW Sauber na przyszły sezon nastąpi już w najbliższy poniedziałek, po Grand Prix Włoch. Dzień wcześniej upływa termin, w jakim Alonso ma odpowiedzieć BMW na złożoną przed miesiącem ofertę. Dwukrotny mistrz świata jeszcze się waha, ale ustalił już warunki trzyletniego kontraktu z zespołem dowodzonym przez Theissena. Według hiszpańskiej gazety oznacza, to że z BMW Sauber pożegna się Nick Heidfeld, który w tym sezonie nie gwarantował regularnych zdobyczy punktowych.

A może te wpadki z niedzieli to celowa robota.Bo wiedzą że Nick Heidfeld jest na wylocie i chcą zdyskredytować Kubice,że niby jest słabszy.

MastEr
10-09-08, 15:28
"Podobno" BMW chce się rozwijać więc raczej jeśli miałby przejść Alonso to wywalą Heidfelda, który jest już stary. Wątpię w to aby chcieli pozbyć się Kubicy uważanego za najzdolniejszego młodego kierowcę F1, za którego teoretycznie za rok mogli by zgarnąć wielką kasę za sprzedanie go do Ferrari. Takie jest moje zdanie.

Przemoo18
10-09-08, 19:39
mysle ze Ger zostanie>widac jak go faworyzuja :/

d4kneZ
10-09-08, 19:47
Imo Kubica zostanie, BMW raczej odchodzi od polityki niemieckiego kierowcy w teamie.

wendzony
11-09-08, 22:43
a co wy na to

"Ferrari mocno zainteresowane przechwyceniem Roberta Kubicy"

Rene Rosin, były szef Roberta Kubicy w teamie Formuły 3 twierdzi, że Polakiem mocno zainteresowane jest Ferrari.
- Mam znajomych w Ferrari i wiem, że Włosi są mocno zainteresowanie przechwyceniem Roberta Kubicy. Nie zdziwiłbym się, gdyby znalazł się on w tym zespole szybciej, niż wszyscy się spodziewają – powiedział Rosin.

Włoch jest zdania, że Polak jest urodzonym zwycięzcą i jego przeznaczeniem jest ścigać się we włoskim teamie. Porównuje nawet Polaka do takich mistrzów jak Senna i Schumacher.
żródło : onet.pl

sanek77
12-09-08, 05:53
http://m.onet.pl/_m/dd05c1fe033c642079af1326fe691900,5,1.jpghttp://m.onet.pl/_m/b9a33e9226652fc10c3f7583f9d7d296,5,1.jpg

Robert Kubica do wyścigu przystąpi z nowym silnikiem i w nowym kasku.To właśnie w GP Włoch Polak wywalczył pierwsze podium w karierze.Będzie to ostatni w tym sezonie wyścig w Europie.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Lewis Hamilton, ale jego przewaga nad Massą stopniała w niedzielę do dwóch punktów. Powodem była kara czasowa nałożona na kierowcę McLarena po wyścigu, która kosztowała go zwycięstwo w GP Belgii.

Zobaczymy jak będzie.Już dziś o 10 i 14 odbędą się 2 pierwsze treningi po których cś już będzie można powiedzieć.

bruder11
12-09-08, 10:57
Prawdziwe oberwanie chmury miało dziś miejsce na torze Monza podczas pierwszego piątkowego treningu przed Grand Prix Belgii. Robert Kubica przejechał dziś zaledwie jedno okrążenie.

Od początku treningu w treningach przeszkadzały opady deszczu. Z tego powodu wielu kierowców pojawiło się na torze tylko na jedno, instalacyjne, okrążenie. Byli to obaj kierowcy BMW Sauber, McLarena, Mark Webber oraz Kazuki Nakajima.

Pozostali kierowcy starali się realizować swój program treningowy. W trudnych warunkach dość sensacyjnie najlepszy czas sesji osiągnął kierowca Force India, Adrian Sutil.

O ile przez pierwszą godzinę mogliśmy mówić o opadach deszczu, o tyle w ostatnim kwadransie mieliśmy do czynienia z prawdziwą klęską żywiołową. Takiej ulewy w Formule 1 nie widzieliśmy już dawno! Dość powiedzieć, że woda strumieniami spływała do garaży, skąd musiała być usuwana przez obsługę zespołów.

Na pięć minut przed końcem sesji sędziowie zdecydowali się ją przerwać. Drugi trening zaplanowano na godzinę 14.00.

źródło-wp.pl
Jak podobna pogoda będzie podczas wyścigu to będzie ciekawie.

sanek77
12-09-08, 14:42
http://www.interia.pl/i/wyglad_Robert_zmienil_2817042.jpg

Kubica z drugim czasem na 2 treningu
Drugi piątkowy trening pozwolił pokazać Robertowi Kubicy na co go stać. Szybszy od Polaka był tylko kierowca Ferrari, Kimi Raikkonen. Trzeci czas należał do Nicka Heidfelda (BMW Sauber).

MastEr
12-09-08, 14:50
Kubica pokazał się z jak najlepszej strony. Widać, że po ściągnięciu wszystkich zbędnych elementów z bolidu BMW jest najlepsze. Oby wykorzystali to w jak najlepszy sposób. Czuję, że to GP będzie dla Roberta bardzo udane :)

roberto1972
12-09-08, 15:40
Trzeba trzymać kciuki za Roberta niech pokaże na co go stać. Na razie z Ferrari nici Kimi podpisał kontrakt na dwa następne sezony.

roberto1972
12-09-08, 16:54
a co wy na to

"Ferrari mocno zainteresowane przechwyceniem Roberta Kubicy"

Rene Rosin, były szef Roberta Kubicy w teamie Formuły 3 twierdzi, że Polakiem mocno zainteresowane jest Ferrari.
- Mam znajomych w Ferrari i wiem, że Włosi są mocno zainteresowanie przechwyceniem Roberta Kubicy. Nie zdziwiłbym się, gdyby znalazł się on w tym zespole szybciej, niż wszyscy się spodziewają – powiedział Rosin.

Włoch jest zdania, że Polak jest urodzonym zwycięzcą i jego przeznaczeniem jest ścigać się we włoskim teamie. Porównuje nawet Polaka do takich mistrzów jak Senna i Schumacher.
żródło : onet.pl

Chyba już nie aktualne Raikonen podpisał kontrakt do 2010 roku. Jeżeli BMW z własnej inicjatywy pozbędzie się Roberta na rzecz Haifelda do są nienormalni chociaż ich polityka to zagadka dla wszystkich

Kalispell
12-09-08, 17:17
Na Monza Kubica będzie się czuł jak u siebie w domu. Miejmy nadzieję, że wyścig będzie emocjonujący, a cały team BMW pokaże najwyższą klasę. Może czas na kolejną wygraną Roberta?

Cartmans
12-09-08, 18:55
Robert jak zawsze dobrze pojedzie i jeśli jego cały zespół się postara porządnie to powinien zdobyć podium ;)
Trzymam kciuki!

Konrad9991
12-09-08, 19:18
Na razie z Ferrari nici Kimi podpisał kontrakt na dwa następne sezony.

a jak było z polakiem ? jak szedł do BMW to zajął miejsce osoby która miala już podpisany kontrakt z BMW więc nic straconego.

Kalispell
12-09-08, 20:01
Na razie należy mieć nadzieję, że Robert zostanie w BMW, bo o Ferrari w najbliższym sezonie to nie ma co marzyć. W poniedziałek BMW ma ogłosić skład na najbliższy sezon, jeżeli Kubica nie zostanie w BMW, to w takich zespołach jak Renault czy Honda będzie mu trudno o podium.

barrus
12-09-08, 21:01
wracając do treningu - BMW zajęło 2. i 3. pozycję, co dobrze rokuje przed jutrzejszymi kwalifikacjami i niedzielnym wyścigiem. oby tak dalej!

roberto1972
12-09-08, 21:11
a jak było z polakiem ? jak szedł do BMW to zajął miejsce osoby która miala już podpisany kontrakt z BMW więc nic straconego.

Robert był trzecim kierowcą BMW i zastąpił Villneuva po jego wypadku bo ten nie mógł dojść do siebie. Robert miał wtedy ważny kontrakt z BMW jako kierowca testowy. Więc to co innego jak by miał w tej chwili czy podczas następnego sezonu zmienić kogos w ferrari. Na razie o ferrari to może niestety pomarzyć.

Ralf
12-09-08, 21:31
jak kubice obstawiacie na MONZY?
ja stawiam na 3 miejsce;-)

wendzony
12-09-08, 22:12
no jeśli tak to faktycznie.bo nie sądzę,że Massa odejdzie albo Raikonen zostanie kierowcą testowym ;D

gutekCK1982
12-09-08, 22:31
Myślę, że będzie pudło. Jak mechanicy mu nie przeszkodzą!
Powodzenia Robert! :)

roberto1972
12-09-08, 22:35
Widać po drugim treningu że auta BMW są dobrze przygotowane. Myślę że w kwalifikacjach jak i wyścigu będzie dobrze tylko trzymać kciuki

roberto1972
12-09-08, 22:42
Robert oficjalnie wypowiada, że chętnie by chciał żeby Alonso był jego partnerem w przyszłym sezonie w BMW może rzeczywiście jest coś na rzeczy. Mam nadzieję że jeżeli Alonso przejdzie do BMW to nie kosztem Roberta tylko Nicka

gutekCK1982
12-09-08, 23:07
Nie widzę opcji, żeby Roberta zastąpił. Chociaż team robi wiele by pomóc Nickowi. Zobaczymy, czy Robert pozostanie w BMW.

HUBERTO
13-09-08, 08:48
No i haidfeld nareszcie mam nadzieję opusci stajnie BMW

HUBERTO
13-09-08, 08:52
Oby było wiecej takich końcówek wszystko zależy od straega zmieniac opony czy nie.Kubica wskoczył na 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej co mnie bardzo cieszy a jeszcze bardziej mnie cieszy to ze hamilton dostał kare i nie uznano mu zwyciestwa

bruder11
13-09-08, 11:22
Deszcz sparaliżował sobotni trening

Sobotnie treningi przed Grand Prix Włoch, podobnie jak to miało miejsce wczoraj, zostały zdominowane przez obfite opady deszczu. W ekstremalnie ciężkich warunkach najlepszy czas osiągnął Timo Glock, jednak wyniki tej sesji z pewnością nie oddają możliwość zespołów.

Przez pierwsze pół godziny opady były lżejsze, co pozwoliło kierowcom na pokonanie kilku treningowych okrążeń. Robert Kubica w tym czasie pokonał siedem rund i uzyskał dwunasty czas w stawce.

W połowie sesji opady się wzmogły i w dużej mierze sparaliżowały całą sesję. Na kilka minut przed jej zakończeniem kierowcy ponownie wyjechali na tor, ale osiągane przez nich czasy były o ponad 10 sekund gorsze niż wynik Timo Glocka.

Wszystko wskazuje na to, że w podobnych warunkach rozegrane zostaną kwalifikacje. Ich wyniki mogą się okazać zaskakujące...

Wyniki trzeciego treningu:
1. Timo Glock Toyota 1:35.464
2. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:36.129 +0.665
3. Nico Rosberg Williams 1:36.347 +0.883
4. Jarno Trulli Toyota 1:36.686 +1.222
5. Kazuki Nakajima Williams 1:36.706 +1.242
6. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:36.972 +1.508
7. David Coulthard Red Bull 1:37.015 +1.551
8. Felipe Massa Ferrari 1:37.263 +1.799
9. Fernando Alonso Renault 1:37.270 +1.806
10. Giancarlo Fisichella Force India 1:37.285 +1.821
11. Adrian Sutil Force India 1:37.504 +2.040
12. Robert Kubica BMW Sauber 1:37.671 +2.207
13. Mark Webber Red Bull 1:37.778 +2.314
14. Nelsinho Piquet Renault 1:37.833 +2.369
15. Jenson Button Honda 1:37.882 +2.418
16. Rubens Barrichello Honda 1:38.689 +3.225
17. Sebastien Bourdais Toro Rosso 1:39.319 +3.855
18. Kimi Räikkönen Ferrari 1:41.164 +5.700
19. Heikki Kovalainen McLaren 1:42.683 +7.219
20. Lewis Hamilton McLaren 1:46.325 +10.861

źródło-wp.pl Będzie ciekawie w kwalifikacjach jak się deszcz utrzyma.

MastEr
13-09-08, 14:55
I niestety Kwalifikacje też...

Robert Kubica wystartuje z 11. pozycji do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch. Polak nie zdołał awansować do trzeciej części kwalifikacji.

Dzisiejsza sesja kwalifikacyjna była najbardziej emocjonującą w tym sezonie. O ile pierwsza część kwalifikacji nie przyniosła zaskakujacych rezultatów, o tyle w drugiej cześć z walką o pole position pożegnali się Robert Kubica (11. czas), Kimi Raikkonen (14.) oraz Lewis Hamilton (15.).Karty rozdawała dziś pogoda. Ci, którzy wyjechali w drugiej części kwalifikacji wcześniej, uzyskali lepsze rezultaty. Po kilku minutach od rozpoczęcia drugiej części kwalifikacji warunki na torze wyraźnie się pogorszyły i nie mogło już być mowy o poprawianiu czasów. Kubica, Raikkonen i Hamilton okazali się ofiarami kapryśnej aury.

Pozostali kierowcy czołówki również mieli kłopoty z uzyskiwaniem dobrych czasów. Felipe Massa w drugiej części kwalifikacji osiągnął dziesiąty czas, a Nick Heidfeld był dziewiąty. Dało im to jednak awans do finałowej części kwalifikacji.

W trzeciej części kwalifikacji warunki na torze wciąż się pogarszały. Ostatecznie pole position wywalczył Sebastian Vettel, a z drugiego pola startowego ruszy Heikki Kovalainen. Felipe Massa w kwalifikacjach zajął szóste miejsce, co z pewnością jest powodem do zmartwień dla Lewisa Hamiltona. Nick Heidfeld ostatecznie wystartuje z dziesiątej pozycji.

Niedzielny wyścig zapowiada się pasjonująco. Andrzej Borowczyk na antenie Polsatu Sport wysnuł przypuszczenie, że Kubica, Hamilton i Raikkonen mają bolidy ustawione "pod" suchą nawierzchnię. Jeśli w niedzielę nie będzie padać, wszystko może się jeszcze zdarzyć!

Wyniki kwalifikacji:
1. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:35.464 1:35.837 1:37.555
2. Heikki Kovalainen McLaren 1:35.214 1:35.843 1:37.631
3. Mark Webber Red Bull 1:36.001 1:36.306 1:38.117
4. Sebastien Bourdais Toro Rosso 1:35.543 1:36.175 1:38.445
5. Nico Rosberg Williams 1:35.485 1:35.898 1:38.767
6. Felipe Massa Ferrari 1:35.536 1:36.676 1:38.894
7. Jarno Trulli Toyota 1:35.906 1:36.008 1:39.152
8. Fernando Alonso Renault 1:36.297 1:36.518 1:39.751
9. Timo Glock Toyota 1:35.737 1:36.525 1:39.787
10. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:35.709 1:36.626 1:39.906
11. Robert Kubica BMW Sauber 1:35.553 1:36.697
12. Giancarlo Fisichella Force India 1:36.280 1:36.698
13. David Coulthard Red Bull 1:36.485 1:37.284
14. Kimi Räikkönen Ferrari 1:35.965 1:37.522
15. Lewis Hamilton McLaren 1:35.394 1:39.265
16. Rubens Barrichello Honda 1:36.510
17. Nelsinho Piquet Renault 1:36.630
18. Kazuki Nakajima Williams 1:36.653
19. Jenson Button Honda 1:37.006
20. Adrian Sutil Force India 1:37.417

źródło wp.pl

martinez1010
13-09-08, 16:20
ja uwarzam że jutro będzie dobrze,oby deszcz niepadał.a tak pozatym to jutro będzie napewno jeden z naciekawszych wyścigów tego sezonu.ROBERT NA PODJUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

roberto1972
13-09-08, 16:35
Wszystko zależy od pogody . Ciekawe jaka będzie taktyka Roberta na jutrzejszy wyścig ile będzie miał paliwa itd. Trzeba być dobrej myśli i trzymać kciuki w za Roberta

rav506
13-09-08, 19:49
Również uważam, że jutro będzie świetny wyścig tym bardziej jeśli jutro będzie sucho... wtedy bolidy ustawione do jazdy po suchym będą szły w górę a kierowcy którzy awansowali do Q3 będą musieli jeździć z ustawieniami na mokry tor. Nawet jeśli będzie padać to i tak uważam, że Robert ma szanse, wiadomo na deszczu może się zdarzyć wszystko ale i BMW pokazało w 2 treningu, że dobrze się czuje na tym torze... Dodatkowo w bolidach kierowców którzy nie awansowali do Q3 można dokonywać zmian ustawień, więc w razie czego można zmodyfikować setup do jazdy po mokrym...

gutekCK1982
13-09-08, 23:11
Jak na starcie nie zarobi kilku pozycji to później będzie miał plecy do czołówki. Pewnie pojedzie na dwa tankowania. Mógłby spróbować na jedno. Myślę, że będzie 5 albo 6.

Cartmans
14-09-08, 07:17
dużo też zależy od tego czy Kubica będzie skoncentrowany. Start jest bardzo istotny oczywiście, bo ciężko odrobić straty, które doszły zaraz po rozpoczęciu wyścigu. Oby także cały zespół Bmw się postarał.

wendzony
14-09-08, 12:27
zapowiadane deszcze. oby nie odwołali wyścigu.oj będzie się działo.

dużo też zależy od tego czy Kubica będzie skoncentrowany. Start jest bardzo istotny oczywiście, bo ciężko odrobić straty, które doszły zaraz po rozpoczęciu wyścigu. Oby także cały zespół Bmw się postarał.

Robert zawsze jest skoncentrowany.gorzej z jego zespołem. A co do odrabiania strat to masz rację.choć w taką pogodę jak była wczoraj podczas kwalifikacji wszystko jest możliwe.jeszcze chwila i wszystko będzie jasne.miłego oglądania i wielu emocji !!!;D

roberto1972
14-09-08, 12:54
Zapowiada się wyścig w którym nie wiadomo co się wydarzy lotny start tego jeszcze nie widziałem w F1

bruder11
14-09-08, 14:45
Niemiec Sebastian Vettel (Toro Rosso) został sensacyjnym zwycięzcą wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza. Robert Kubica (BMW-Sauber) minął linię mety trzeci.

Niemiec został najmłodszym kierowcą w historii, który wygrał wyścig F1. Na drugiej pozycji uplasował się Heikki Kovalainen z zespołu McLaren-Mercedes.
Świetny wyścig zaliczył też Polak, który po nieudanych kwalifikacjach musiał startować z odległej 11, pozycji. Robert umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

źródło-interia.pl
Sensacyjnie ten wyścig się zakończył.W życiu nie przypuszczałem, że Vettel dowiezie 1 miejsce.Gratki dla Roberta!kolejne pudło.

roberto1972
14-09-08, 15:02
Jeden z fajniejszych wyścigów tego sezonu . Brawa dla Roberta za doskonałą walkę no i taktyka BMW okazała się dobra

gutekCK1982
14-09-08, 16:14
Dawać mi wyścig na torki bo nie widziałem. Gratki dla Roberta 8 oczek w górę :)

Vettel ładnie się pokazał. Również gratki

martinez1010
14-09-08, 17:27
a mówiłem że będzie to jeden z najciekawszych startów w tym roku.dokońca jedna wielka niewiadoma!ale najważniejsze że robert pare oczek nadrobił i dalej się liczy w stawce.w następnym starcie też będzie ciekawie bo to wyścig nocny a takich jeszcze nie było!!!!!!!!!!!!!

Ralf
14-09-08, 17:45
heheheh - trafilem z tym 3 miejscem:P

Pawostr
16-09-08, 12:59
I oby tak do końca! Przed Massą, Hamiltonem i Raiko ;)

Pawostr
16-09-08, 13:00
Kubica z Alonso z pewnością więcej zdziałają dla BMW.

sanek77
23-09-08, 06:34
http://bi.gazeta.pl/im/8/5691/z5691948Z.jpg

Już w piątek początek weekendu, który zwieńczy wyścig o Grand Prix Singapuru. Tam Formuła 1 stanie na głowie - nie dość, że tor uliczny, to jeszcze start w nocy. Więc i przygotowania kierowców inne. Robert Kubica mniej przejmuje się porą, bardziej pogodą: bo jak spadnie deszcz w kałużach będzie się odbijało światło.

Uliczny wyścig w Singapurze będzie nie tylko pierwszym w historii F1, który odbędzie się w azjatyckim Mieście Lwa. Będzie także pierwszym, podczas którego bolidy będą mknąć po torze w nocy. Oświetlenie pięciokilometrowego toru pochłonie 3,18 mln watów - organizatorzy nie podali jednak, czy dotyczy to tylko niedzielnego wyścigu, czy całego weekendu

Nietypowa gonitwa rozpocznie się o 20 czasu lokalnego, czyli o 14 w Polsce. Zespoły i kierowcy mieli zagadkę: jak się do niej przygotować? Część zamierza przylecieć do Singapuru w ostatniej chwili, część na Dalekim Wschodzie już jest. Wiadomo jednak, że proces aklimatyzacji w innej strefie czasowej jest trudny, a najbardziej kryzysowy jest czwarty dzień. Dlatego większość kierowców nie zamierza się przestawiać na czas lokalny.

- Będę pracował nad tym, aby spać do czwartej po południu i nie kłaść się przed świtem - mówi Kazuki Nakajima z Wiliamsa. - Przyjadę w ostatniej chwili, żeby mieć pewność, że nie przyzwyczaję się do tamtejszego czasu. Ale spanie przez cały dzień może nie być łatwe: praca z inżynierami będzie zaczynała się dopiero po piątej po południu czasu miejscowego - zauważa Jenson Button z Hondy. - Utrzymanie pracy organizmu w europejskim rytmie będzie bardzo ważne - dodaje Jarno Trulli z Toyoty.

Ale są też tacy, z Kimim Räikkönenem na czele, którzy różnicą czasu się nie przejmują. - O której jest ten wyścig? Wieczorem? Dobrze. Ja od dnia wolę właśnie noc - mówi Fin znany z tego, że lubi mocne imprezy do białego rana. - Uwielbiam spać do południa, więc Singapur będzie dla mnie wymarzonym miejscem. Lecę tam tydzień wcześniej, żeby przyzwyczaić się do klimatu - tłumaczy Räikkönen.

Robert Kubica jak zwykle koncentruje się na warunkach na torze, a nie na rytmie dnia. - Nie mogę doczekać się wyścigu w Singapurze, bo raz, że jest to nowe Grand Prix w kalendarzu, a dwa, że jest to wyścig uliczny, a ja je bardzo lubię. Niektórzy koncentrują się na tym, że start odbędzie się w nocy, ale z punktu widzenia kierowcy pora dnia nie robi dużej różnicy - ocenia Kubica. - Jedyne znaki zapytania to pogoda i szanse na deszcz. Wtedy pojawi się kwestia światła odbijanego w kałużach - kończy Polak.

- Lampy zapewnią nam światło jak w dzień, ale co jeśli spadnie deszcz? - podejmuje temat Nick Heidfeld. - Nie jest wykluczone, że podczas opadów światło będzie się bardzo odbijać od nawierzchni i to utrudni jazdę. Przydałoby się przetestować tor w takich warunkach, ale nie mamy na to wpływu. Deszcz wieczorem to jednak w Singapurze norma - powiedział Niemiec.

Jeśli chodzi o rozpoznanie trasy, to powszechnie używa się symulatorów: - Ale szczerze mówiąc nie będę robił niczego ponad to, co wykonuję na każdym nowym torze. Pojeżdżę symulatorem, porozmawiam z Markiem Webberem, który już w Singapurze był. W środę zamierzam przespacerować się po torze - mówi Kubica.

Doświadczony David Coulthard, który po zakończeniu sezonu (czyli za cztery wyścigi) kończy karierę, stawia na relaks: - Żeby nie spać wychodzę do nocnych klubów. Jem też dużo marchewki, bo to podobno wyostrza wzrok w ciemności - mówi 37-letni Szkot.

Poza ekscytującymi warunkami kibice będą oglądać też wkraczającą w decydującą fazę walkę o mistrzostwo. W klasyfikacji prowadzi Lewis Hamilton (78 punktów), przed Felipe Massą (77), Kubicą (64) i Räikkönenem (57). Po Singapurze odbędą się jeszcze wyścigi w Japonii, Chinach i Brazylii.

Naprawdę chyba będzie na co popatrzeć.Sztuczne światło,tor uliczny i jeszcze jak by był deszcz to naprawde by było ciekawie.

Cartmans
23-09-08, 15:25
miło będzie popatrzeć jeśli Kubica wygra albo przynajmniej wjedzie na podium w dobrym stylu ;)

roberto1972
23-09-08, 16:16
Ciekawy jestem tego wyścigu zawsze to nowość i coś innego wyścig F1 przy sztucznym oświetleniu

Kalispell
23-09-08, 16:56
A mi się marzy powtórka ubiegłorocznego wyścigu z Nurburging'u - pełnego emocji i nieprzewidywalności.

gutekCK1982
24-09-08, 01:21
Wyścig może być naprawdę ciekawy. Licze na dużą dawkę emocji i pudło dla Roberta.

pacio94
24-09-08, 10:30
Moze byc ciekawie przy tym swietle. Jesli bedzie padac co w Singapurze wieczorowa pora nie jest dziwne to przy starcie moze byc masakra tor uliczny czyli stosunkowo waski odbijace sie swiatlo w kaluzach ta moc i sliska nawierzchnia kazdy kto choc troche ma o tym pojecie wie ze bedzie ciezko

rav506
24-09-08, 15:55
Na pewno będzie bardzo ciekawie, wyścig uliczny + sztuczne światło :) Robert może tutaj zając wysokie miejsce bo lubi wyścigi uliczne co zresztą widać po jego wynikach na takich torach

Ralf
24-09-08, 16:28
podium bankowe - moim zdaniem będzie to 2 miejsce;-)

kyrcer
24-09-08, 16:48
Kubica jest na 3 miejscu w klasyfikacji musi tutaj zdobyć dobre miejsce zeby miec swobodną przewagę.

martinez1010
24-09-08, 17:49
ja licze na 1 miejsce Kubicy a znim inni z poza czołowej stawki .

roberto1972
24-09-08, 19:18
ja licze na 1 miejsce Kubicy a znim inni z poza czołowej stawki .

myślę że o taki wynik będzie strasznie trudno ale F1 jest nie przewidywalne więc wszystko jest możliwe

martinez1010
24-09-08, 20:33
myślę że o taki wynik będzie strasznie trudno ale F1 jest nie przewidywalne więc wszystko jest możliwe
jest nieprzewidywalne więc bądzmy dobrej nadzieji bo Kubicy przydało by się te punkty zdobyć właśnie tu!

roberto1972
24-09-08, 20:38
różnie może być nowy tor nowe warunki sztuczne oświetlenie , pogoda ciekawy jestem tego wyścigu okropnie

martinez1010
24-09-08, 21:02
różnie może być nowy tor nowe warunki sztuczne oświetlenie , pogoda ciekawy jestem tego wyścigu okropnie

dodajmy jeszcze do tego że jak będzie padać to światło będzie się odbijać w kałurzach na torze i wtedy dopiero będzie ciekawie.normalnie niemogę się doczekać tego wyścigu.

gniewko83
24-09-08, 23:26
Widowisko bedzie piekne a Robert lubi trudne warunki więc daje mu 1,2 miejsce tylko żeby miał z dobrej pozycji start choć już nie raz zaskakiwał np 11 start na 3 meta

Kamil164
24-09-08, 23:29
mysle ze spekulowac mozemy zaczac dopiero w piatek...ja obstawiam vettela

sanek77
25-09-08, 05:08
http://m.onet.pl/_m/46f45639237e09bd4840d32c6d1fcbf4,5,1.jpg

Mario Theissen zadeklarował, że Robert Kubica może liczyć na pełne wsparcie zespołu w ostatnich czterech wyścigach sezonu. Szef BMW Sauber zdaje sobie sprawę, że Polak ma szanse na tytuł mistrza świata - to jest celem niemieckiego zespołu.

Polak wierzy, że słowa Theissena znajdą odzwierciedlenie już w najbliższym wyścigu o GP Singapuru. Tym bardziej, że szef BMW pierwszy raz tak otwarcie deklaruje pomoc dla naszego zawodnika. Niemiec liczy także, że Kubica zostanie w zespole na następny sezon.

No zobaczymy czy za słowami szkopa pójdą też czyny.

pszczolex
25-09-08, 09:15
Moim zdaniem wygra Hamilton a Kubica przyejdzie na miejscu czwartym. Może kwalifikacje zweryfikują moją obstawkę

rav506
25-09-08, 11:04
Gdyby Robert otrzymywał już do końca przynajmniej takie wsparcie od BMW jak choćby w 1 części sezonu gdzie jego najgorszym miejscem było 4, to będzie mógł jeszcze powalczyć... Wszystko zaczęło się psuć po jego wygranej w Kanadzie, wtedy zespól postanowił skupić się na Heidfeldzie i nikomu nie wyszło to na dobre.

Jutro 1 trening wtedy się okaże jak i którzy kierowcy radzą sobie na torze

iraira(pl)
25-09-08, 11:37
A mi się śniło, że Robert ten wyścig wygrywa i jak się wstało z łóżka to ta wspaniała euforia, że wygra w klasyfikacji GP.
Nic Tylko Życzyć Robertowi POWODZENIA !

Miło będzie jak końcowy puchar zdobędzie!

Cartmans
25-09-08, 11:57
A mi się śniło, że Robert ten wyścig wygrywa i jak się wstało z łóżka to ta wspaniała euforia, że wygra w klasyfikacji GP.
Nic Tylko Życzyć Robertowi POWODZENIA !

Miło będzie jak końcowy puchar zdobędzie!

musi po prostu postawić wszystko na jedną kartę. Opłaca się na pewno zaryzykować w tym momencie i myślę, że Kubica zaryzykuje ]:->

MastEr
25-09-08, 15:14
Moim zdaniem będzie podobnie jak podczas GP Europy w Walencji czyli, że każdy zespół będzie miał brak doświadczeń z tego toru i czasy każdych zespołów będą wyrównane. Oby Kubica wypadł jak najlepiej i żeby pogoda dopisała bo może nam popsuć pierwszy wyścig nocny.

martinez1010
25-09-08, 19:54
a ja powiem że będzie napewno dobrze ale nie łudżmy się tym że będzie pierwszy na koniec sezonu.napewno nie tym razem bo za słabe auto ma.niestety taka jest prawda,a jeszcze to że pare wyścigów popsół mu cały zespół bo gdyby nie te zepsute to dziś tabela by inaczej wyglądała napewno!ale bądźmy dobrej nadzieji bo to jeden z polskich sportowców który ma ambicje do walki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sanek77
26-09-08, 06:17
Formuła 1: Kubica na torze, który wciąż jest placem budowy

http://bi.gazeta.pl/im/2/5734/z5734322Z.jpg

Od trzech miesięcy trwają prace przygotowujące ogrodzenie wokół terenu, na którym znajduje się tor oraz nad zamontowaniem odpowiednich osłon. Tor o długości 5067 metrów w dużej części przechodzi przez centrum miasta, w którym mieszka ok. 4,5 miliona ludzi. Ma 24 zakręty i dwa miejsca, w których mogą się wyprzedzać samochody jadące z prędkością 300 km na godzinę.

Wszystkie konstrukcje są tymczasowe, np. główna trybuna, która może pomieścić 26 tysięcy widzów, będzie w przyszłości używana do innych wielkich wydarzeń. W ogóle cały tor jest jeszcze placem budowy. - Przynajmniej strefa boksów została ukończona, a jeszcze w ubiegłym tygodniu także tu panował chaos - zauważa Pasquale Lattuneddu, prawa ręka Ecclestone'a (szefa F1 - Sport.pl). Na pewno przygotowane i sprawdzone jest oświetlenie, na które składa się 1602 lamp Philipsa, zamontowane przez włoską firmę Valerio. Od środy, kiedy ulice, przez które przejeżdżać będą kierowcy F1 zostały zamknięte, ruch na budowie jest szalony. Tor z pewnością zostanie na czas uporządkowany, ale jeszcze do środowego wieczoru osłony nie były zamontowane. Przede wszystkim asfalt był bardzo brudny, głównie przez liście, które spadają podczas nieustannych deszczy. Temperatury wahają się w granicach 27 stopni.

Wszystkie drużyny oczekują zmierzenia się z nowym torem, ale przede wszystkim z absolutną nowością, jaką będzie po raz pierwszy w historii Formuły 1 jazda nocą. Strategie będą ważniejsze niż kiedykolwiek. Dla Ferrari, po tym jak Sąd Arbitrażowy FIA potwierdził wygraną Massy ze Spa, jest jasne, że Kimi Raikkonen, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie musiał pomóc Brazylijczykowi. Można to odczytać ze słów Stefano Domenicaliego, który powiedział, że: - Kierowcy spotkali się z prezydentem Montezemolo, który wyjaśnił, że jak zawsze Ferrari ma prosty cel zamknięcia sezonu wygraną w obydwu klasyfikacjach. Kimi i Felipe będą do tego dążyć podczas pozostałych czterech wyścigów, mając na uwadze dobro drużyny.

http://bi.gazeta.pl/im/8/5734/z5734448X.jpg

Ładnie wygląda z lotu ptaka ale jak będzie to się już dziś trochę wyjaśni.

pszczolex
26-09-08, 08:22
Rzeczywiście, wygląda imponująco. Jeszcze gdyby Kubica wygrał w tak pięknych okolicznościach przyrody...:)

vandeman
26-09-08, 10:44
Moim zdaniem przez te wszystkie reflektory nie będzie różnicy że wyścig będzie w nocy - powinni podczepić do bolidów światła:p co to niby za atrakcja

sanek77
26-09-08, 13:43
http://m.onet.pl/_m/85976d8dc69e2ebb646a88fdbc3dc20c,5,1.jpg

W pierwszej sesji treningowej R.Kubica zajął 5 miejsce.Najszybszy podczas pierwszego treningu był Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu McLarena, który uzyskał czas 1.45,518. Drugi wynik "wykręcił" Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari) - 1.45,598. Trzeci był jego kolega z zespołu aktualny mistrz świata Fin Kimmi Raikkonen - 1.45,961.
Kolega Polaka z zespołu BMW, Niemiec Nick Heidfeld zanotował ósmy czas - 1.46,964.

teha86
26-09-08, 14:09
mam nadzieje ze bedzie w 3!!!
tor prezentuje sie bardzo efektownie

Leonproff
26-09-08, 15:28
realne miejsce kubicy to 3-4, cięzko bedzie walczyc z mercami i ferrari niestety. A tor wyglada naprawde fajnie, miło będzie sie ten wyscig oglądalo

Vegas
26-09-08, 15:50
Ja licze że na pudle skończy miejmy nadzieje, że tym razem w pit-stopie nie ukradną cennych sekund.
Cóż mądrzejsi będziemy po jutrzejszych kwalfikacjach.

MastEr
26-09-08, 16:25
Fernando Alonso dość niespodziewanie uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej przed niedzielnym Grand Prix Singapuru. Robert Kubica tym razem uzyskał szósty czas.

Kubica podczas drugiego wolnego treningu przejechał aż 36 okrążeń toru Singapore Street Circuit. Obok Nicka Heidfelda i Adriana Sutila Polak był najbardziej zapracowanym kierowcą. Najlepszy czas drugiego kierowcy BMW Sauber był jednak dużo słabszy. Heidfeld został sklasyfikowany na szesnastym miejscu.
Przez całą sesję o najlepszy czas rywalizowali Felipe Massa i Lewis Hamilton. Brytyjczyk legitymował się najlepszym rezultatem aż do ostatnich sekund sesji. Na swoim ostatnim "szybkim" okrążeniu Fernando Alonso pobił jednak osiągnięcie kierowcy McLarena i zakończył trening na szczycie tabeli wyników.

Dla Roberta Kubicy sesja przebiegała bez jakichkolwiek problemów technicznych. Polak w drugiej części treningu testował najbardziej miękkie opony. Czas polaka był gorszy od najszybszego Fernando Alonso o 0.73 sekundy.
źródło wp.pl

sanek77
27-09-08, 07:01
http://m.onet.pl/_m/8cf6a1990227b5a9015ac131895b42eb,5,1.jpg

Robert Kubica uzyskał piąty i szósty czas piątkowych treningów przed wyścigiem o Grand Prix Singapuru. - Tak jak się spodziewałem, tor jest dość wymagający - nie tylko dla kierowcy, ale także dla bolidu - powiedział krakowianin.

- Na Marina Bay nie brakuje ciasnych zakrętów, a nawierzchnia jest bardzo wyboista - szczególnie w dwóch-trzech miejscach. W takich warunkach niezwykle istotne jest, by bolid był stabilny. W przeciwnym wypadku na niektórych zakrętach łatwo można stracić mnóstwo czasu - stwierdził Kubica. - Jeśli chodzi o dzisiejsze treningi - na pierwszym udało mi się dość szybko zapoznać się z torem, co pozwoliło nam rozpocząć prace nad ustawieniami bolidu. Podczas drugiej sesji skupiliśmy się na porównaniu zachowania bolidu na różnych typach opon. Teraz musimy przeanalizować zgromadzone dane i zdecydować, co musimy zmienić, by w sobotę było lepiej - dodał Kubica.

- Generalnie jestem zadowolony z treningów, choć moje wyniki może nie są najlepsze - powiedział drugi z kierowców BMW Sauber, Nick Heidfeld (8. i 16. miejsce). - Tor w Singapurze jest bardzo wymagający - poważnym problemem są liczne wyboje i nierówne oświetlenie - dodał Niemiec.
- Atmosfera panująca w Singapurze jest fantastyczna, a samo miejsce wyjątkowe - stwierdził dyrektor techniczny BMW Sauber, Willy Rampf. - Po tym jak nasi kierowcy zapoznali się z torem mogliśmy się skupić na przygotowaniu ustawień na wyścig. Teraz przeprowadzimy analizy danych i dokonamy niezbędnych poprawek.

No to może będzie naprawdę dobrze.Najważniejsze że nie narzeka na sterowanie bolidem.

roberto1972
27-09-08, 16:11
wyniki kwalifikacji:

1 Felipe Massa Ferrari
2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes
3 Kimi Räikkönen Ferrari
4 Robert Kubica BMW Sauber
5 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes
6 Nick Heidfeld BMW Sauber
7 Sebastian Vettel STR-Ferrari
8 Timo Glock Toyota
9 Nico Rosberg Williams-Toyota
10 Kazuki Nakajima Williams-Toyota
11 Jarno Trulli Toyota
12 Jenson Button Honda
13 Mark Webber Red Bull-Renault
14 David Coulthard Red Bull-Renault
15 Fernando Alonso Renault
16 Nelsinho Piquet Renault
17 Sebastien Bourdais STR-Ferrari
18 Rubens Barrichello Honda
19 Adrian Sutil Force India-Ferrari
20 Giancarlo Fisichella Force India-Ferrari

dobre kwalifikacje w wykonaniu Roberta

sanek77
27-09-08, 16:13
Pole position Massy, Kubica z drugiej linii!

http://m.onet.pl/_m/26299c9f4c3b41eabcfc57e681879c3f,5,1.jpg

Robert Kubica zajął czwarte miejsce podczas sobotnich kwalifikacji na torze Marina Bay przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Singapuru. Pole position po raz czternasty w swojej karierze wywalczył Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari).

Podczas pierwszej części sesji kwalifikacyjnej Kubica osiągnął piąty wynik - 1.44,740. Najszybszy był mistrz świata Fin Kimmi Raikkonen (Ferrari) - 1.44,282, drugi wynik "wykręcił" jego rodak Heikki Kovalainen (McLaren) - 1.44,311., a trzeci był jego kolega z zespołu Brytyjczyk Lewis Hamilton - 1.44,501.

Tuż na początku drugiej części kwalifikacji dramat przeżył Fernando Alonso (Renault), który z powodu defektu bolidu zakończył udział w rywalizacji o pole position.
W tej części rywalizacji Kubica uzyskał wynik 1.44,519, co dało mu siódmą pozycję. Najlepiej spisał się Massa (Ferrari) - 1.44,014, który wyprzedził Kovalainena (McLaren) - 1.44,207 i Raikkonena (Ferrari) - 1.44,232.

Sporo szczęścia miał Hamilton, który wszedł do trzeciej fazy kwalifikacji z ostatniego, dziesiątego miejsca.

W decydującej części kwalifikacji Polak z czasem 1.45,779 zajął czwarte miejsce. Pole position wywalczył Massa z czasem 1.44,801. Drugi był Hamilton - 1.45,465, a trzeci Raikkonen 1.45,617.

EXTRA !!! Powiem wam że teraz jeszcze bysie deszczyk przydał i mogło by być naprawdę ciekawie.
Ale będzie jutro na co popatrzeć w tym ciasnym torze.

roberto1972
27-09-08, 16:20
Tor rzeczywiście fajny i wymagający . Co do kwalifikacji szkoda F. Alonso dobrze jechał tylko sprzęt nie wytrzymał no i znowu dobra jazda Vettela

Vegas
27-09-08, 16:33
I znów Kubica przed Kovalainenem brawo :) przy odrobinie szczescia 3 miejsce baaardzo mozliwe a co do Alonso to kolejna wtopa tym razem wina teamu. Ciekawy wyscig sie jutro szykuje bo tor jest waski i szybki a wiec sadze ze bedzie duzo się dzialo, chociaz o miejscach w duzej mierze zadecyduja pit stopy.

roberto1972
27-09-08, 20:38
Kierowca BMW Sauber Nick Heidfeld został ukarany przesunięciem o trzy miejsca - z szóstego na dziewiąte - na starcie niedzielnego wyścigu Formuły 1 w Singapurze.Sędziowie uznali, że Niemiec utrudnił jazdę Brazylijczykowi Rubensowi Barrichello (Honda) w pierwszej rundzie sobotnich kwalifikacji.
Ukarany został również Barrichello, który po incydencie zdecydował się zjechać na pit lane, nie przestrzegając wyznaczonych linii na torze. Kierowca Hondy będzie musiał zapłacić 10,000 Euro.

O jaki niefart

gutekCK1982
28-09-08, 00:03
Ja obstawiłem, że Robert będzie na pudle tego wyścigu. Powodzenia chłopaku :P
Klasyfikacja kierowców

1. Lewis Hamilton McLaren 78 pkt.
2. Felipe Massa Ferrari 77 pkt.
3. Robert Kubica BMW Sauber 64 pkt.
4. Kimi Raikkonen Ferrari 57 pkt.
5. Nick Heidfeld BMW Sauber 53 pkt.
6. Heikki Kovalainen McLaren 51 pkt.
7. Fernando Alonso Renault 28 pkt.
8. Jarno Trulli Toyota 25 pkt.
9. Sebastian Vettel Toro Rosso 23 pkt.
10. Mark Webber Red Bull 20 pkt.

Klasyfikacja konstruktorów

1. Ferrari
134 pkt.

2. McLaren
129 pkt.

3. BMW Sauber
117 pkt.

4. Toyota
41 pkt.

5. Renault
41 pkt.

6. Toro Rosso
27 pkt.

7. Red Bull
26 pkt.

8. Williams
17 pkt.

9. Honda
14 pkt.

10. Force India
0 pkt.

sanek77
28-09-08, 04:32
http://m.onet.pl/_m/269f594bb1f921ff20afd899798c3b05,5,1.jpg

Robert Kubica zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Singapuru. - Jestem zadowolony z pozycji startowej, ale trochę mniej z balansu bolidu i tego, jak sprawują się opony - powiedział polski kierowca.

- Miałem problemy z trakcją, a podczas ostatniego szybkiego okrążenia straciłem trochę czasu w pierwszym sektorze. Przyczepność nie była tak dobra, jak być powinna. Samochód jest tutaj bardzo wrażliwy na zmiany temperatury opon i ciśnień - powiedział Kubica.

- Czeka nas bardzo długi i bardzo ciężki wyścig. Musimy przejechać 61 okrążeń na bardzo wymagającym, wyboistym torze. Kluczowa będzie praca opon i ich zużycie. Mam nadzieję, że nie będziemy z tym mieli większych problemów i będę mógł utrzymywać wysokie tempo - dodał polski kierowca BMW Sauber.
Więcej w serwisie Pit stop.F1.pl

Da radę nie po takich dziurach już jeździł i było OK.

MastEr
28-09-08, 09:21
Kierowca BMW Sauber Nick Heidfeld został ukarany przesunięciem o trzy miejsca - z szóstego na dziewiąte - na starcie niedzielnego wyścigu Formuły 1 w Singapurze.
Sędziowie uznali, że Niemiec utrudnił jazdę Brazylijczykowi Rubensowi Barrichello (Honda) w pierwszej rundzie sobotnich kwalifikacji.

Sam zawodnik stwierdził, że to nie była jego wina, tylko niesprawnego GPS w jego bolidzie.
- Pech chciał, że akurat w tym miejscu nie zadziałał prawidłowo GPS - tłumaczy Heidfeld. - Normalnie bardzo szybko dostaję informacje o zbliżających się innych zawodnikach, jednak teraz było inaczej.

- Na tym zakręcie jest bardzo ciasno. Cały czas kontrolowałem lusterka, ale nikogo nie widziałem. Kiedy zobaczyłem Barichello było już za późno. Starałem się jak najszybciej "uciec" żeby nie utrudnić mu jazdy - najwyraźniej zrobiłem to zbyt wolno.

- Jeszcze zanim wyjechaliśmy na tor było wiadomo, że będą kłopoty z wjazdem i wyjazdem z alei serwisowej. Organizatorzy nie popisali się w tym miejscu - podkreśla Niemiec.

Heidfeld jakby jechał za Kubicą mógłby powstrzymywać trochę kierowców z tyłu, a tak może być z tym trochę gorzej.

martinez1010
28-09-08, 09:58
ja wiem że dziś będzie dobrze i Kubica stanie na podjum.już niemogę się doczekać startu.będzie fajny wyścig i bardzo możliwe że dziś wyjedzie samochód bezpieczeństwa.

buraczek
28-09-08, 11:50
Też mam nadzieję że Robert stanie na pudle.Chyba że zespół mimo deklaracji znów coś zmajstruje.

Kamil164
28-09-08, 12:02
patrząc obiektywnie, to raczej szans wielkich na pudło brak...ale że jestem patriotą, to będę trzymał kciuki:P

Myślę, że sporo zamieszania będą robić 'maruderzy' niedający się wyprzedzić oraz, jak to na ulicznych torach bywa, wypadki i SC ;)

sanek77
28-09-08, 15:28
http://m.onet.pl/_m/166f1eed190749022bdc5e51654ec102,5,1.jpg

GP Singapuru: odrodzenie Alonso, wielki pech Kubicy

Robert Kubica, polski kierowca zespołu BMW Sauber, zajął 11. miejsce podczas wyścigu o Grand Prix Singapuru na torze Marina Bay. Na wyniki pierwszego nocnego wyścigu w historii Formuły 1 ogromny wpływ miał przypadek. Wygrał, po raz 20. w karierze, Hiszpan Fernando Alonso z zespołu Renault.

Kubica, który startował z drugiej linii bardzo dobrze rozpoczął wyścig. Tuż po stracie Polak odparł atak Heikki Kovalainena (McLaren).

Wszystko przebiegało bez większych emocji, do momentu, gdy na torze pojawił się "Samochód bezpieczeństwa" na 14. okrążeniu, po wypadku Brazylijczyka Nelsona Piqueta juniora z teamu Renault.
Podczas neutralizacji, zanim jeszcze oficjalnie otwarto boksy, na dotankowanie bolidu musiał zjechać Robert Kubica z BMW-Sauber. Polak w dalszej części wyścigu otrzymał za to karę przymusowego przejazdu przez aleję serwisową i stracił 10 sekund spadając na ostatnią pozycję.

Ogromnego pecha miał także Felipe Massa (Ferrari), który bezpiecznie prowadził w wyścigu. Jednak podczas tankowania ekipa Brazylijczyka miała kłopoty z wężem, który utknął przy bolidzie i zawodnik musiał zatrzymać się na dłużej, co spowodowało ogromną stratę do reszty stawki.

Kłopoty wielu kierowców sprawiły, że nieoczekiwanie na czele stawki pojawił się Alonso, który nie oddał prowadzenia już do końca wyścigu, pomimo tego, że w końcówce wyścigu samochód bezpieczeństwa ponownie pojawił się na torze.

No i znów dupa blada.Co za pech.Dlaczego Polak nigdy nie może mieć takiego farta jak np. dziś Hiszpan.Jedno okrążenie wcześniej jak by miał zaplanowany zjazd Kubica to by stał na podium.Kuźwa ale niefart.http://emoty.blox.pl/resource/breakpc2.gif

czullo
28-09-08, 15:33
miał farta jak w boxie Hamilton wjechał w inne samochody a Kubice to ominęło.

gutekCK1982
28-09-08, 15:41
Wyścig mógł się podobać. Alonso miał ogromnego farta. Za to Massa miał szeroko pojęty peszek :P

roberto1972
28-09-08, 15:45
No i ten Raikkonen następny wyścig i znowu rozbite auto. Co do Roberta no niestety ale nie ułożył się ten wyścig dla niego szczęśliwie mimo dobrego startu i dobrej jazdy w pierwszej fazie wyścigu.

kyrcer
28-09-08, 15:48
Szkoda że tak wyszło :/ pozostaje czekać na kolejny wyścig.

rav506
28-09-08, 16:08
Mimo wszystko dobry wyścig. Robert gdyby zjechał 1 okrążenie wcześniej na tankowanie to byłby przez Rosbergiem a może nawet przed Alonso...Generalnie dużo kierowców z czołówki maiło pecha, Kovalainen, Massa, Raikkonen, chociaż w przypadku tego ostatniego to i lepiej...

Kamil164
28-09-08, 17:12
No i znów dupa blada.Co za pech.Dlaczego Polak nigdy nie może mieć takiego farta jak np. dziś Hiszpan.Jedno okrążenie wcześniej jak by miał zaplanowany zjazd Kubica to by stał na podium.Kuźwa ale niefart.

W GP Kanady Kubica miał tyle samo szczęścia, co dziś Alonso:)

MastEr
28-09-08, 18:36
Moim zdaniem to było ustawione, że Alonso miał zjechać dokładnie jedno okrążenie przed tym jak Brazylijczyk miał walnąć w bandę aby wyjechał SC. Wtedy automatycznie Hiszpan wyszedł na wysoką pozycję. Inżynierowie Renault wiedzieli po treningach, że Alonso bardzo dobrze radzi sobie na tym torze więc postanowili to zrobić i im się opłaciło.

roberto1972
28-09-08, 18:41
Moim zdaniem to było ustawione, że Alonso miał zjechać dokładnie jedno okrążenie przed tym jak Brazylijczyk miał walnąć w bandę aby wyjechał SC. Wtedy automatycznie Hiszpan wyszedł na wysoką pozycję. Inżynierowie Renault wiedzieli po treningach, że Alonso bardzo dobrze radzi sobie na tym torze więc postanowili to zrobić i im się opłaciło.

Może jeszcze kazali mu się zabić było by wtedy efektowniej i oglądalność się by zwiększyła powiem tyle brednie:omg:

Vegas
28-09-08, 18:58

Sędziowie drukarze,lekkoatleci koksiarze, piloci kamikaze ehh ten dzisiejszy sport :lol:

Cartmans
28-09-08, 19:13
może było, może nie było nic zaplanowane. W każdym sporcie ważne jest żeby szukać szczęścia. Alonso w tym wyścigu miał szczęście.

sanek77
29-09-08, 04:28
- Na początku wyścigu musiałem ostro walczyć z Kovalainenem. Było ciasno, próbował mnie zamknąć w zakręcie, ale udało się obronić pozycję - powiedział Kubica w stacji Polsat Sport Extra.

- Później, w nieodpowiednim dla mnie momencie na torze pojawił się safety car. Wiedziałem, że mam bardzo mało paliwa, więc zapytałem przez radio, czy mam zjechać na pit stop. Zespół nakazał mi jednak pozostanie na torze. Miałem świadomość, że tak czy inaczej będę musiał ponieść karę, ale mogłem zjechać wcześniej - tak jak Nico Rosberg. Niepotrzebnie przejechałem jeszcze jedno okrążenie - później aleja serwisowa była zamknięta i musiałem czekać, aż przejadą wszystkie samochody. W tym momencie wyścig był już dla mnie skończony - dodał z żalem Robert Kubica.

Więc znów coś nie halo z tym zespołem wobec Kubicy.

bruder11
06-10-08, 11:45
Formuła 1: BMW Sauber ogłosił skład na kolejny sezon

http://m.onet.pl/_m/0a5d90f1c4cd6fadcce4d819c05057b4,5,1.jpg

Nick Heidfeld i Robert Kubica będą nadal kierowcami BMW Sauber w przyszłym sezonie Formuły 1 - taka informacje ogłosiła ekipa na swojej stronie internetowej.
Dla Niemca będzie to zatem czwarty sezon w tej stajni. Potwierdzono także, że kierowcą testowym będzie Christian Klien.

Kontrakt z Kubicą szefowie ekipy podpisali już wcześniej.
- Nick i Robert to mocna para kierowców, a Christian jest doświadczonym pilotem testowym - powiedział Mario Theissen, szef BMW Sauber.

Tym samym ucięte zostały wszelkie spekulacje, że miejsce Heidfelda w BMW Sauber zajmie dwukrotny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso.

Niemiec w przeszłości wielokrotnie mówił o tym, że tak naprawdę BMW Sauber stać będzie na walkę o tytuł mistrza świata w 2009 roku. Zespół osiągał jak dotychczas wszystkie wyznaczone cele na poszczególne sezony.

źródło-onet.pl
No w sumie nawet dobrze się stało po tych wszystkich spekulacjach i doniesieniach medialnych.

Cartmans
06-10-08, 11:55
Zgadzam się, że dobrze się stało. Robert w przyszłym sezonie pokaże na co go stać w BMW. Szczerze to prasa pisze takie cuda, że aż mi się robi czasem niedobrze. Wszystko opierają na jakichś wymysłach wyssanych z palca.

sanek77
06-10-08, 12:08
I dobrze.Nie byłem zwolennikiem zmiany barw przez Roberta.A w następnym sezonie zobaczymy jak to będzie po zmianie przepisów i bolidów.

Eivissa
06-10-08, 12:33
A ja nadal uwazam ze robert powinien zmienic zespol.prawde mowiac nick bez roberta bylby nikim.

mns
06-10-08, 12:38
spodziewałem się tego :) a to ze Alonso nie będzie jeździł w BMW mówili już troszkę wcześniej

p_pierzchala
06-10-08, 12:49
W sumie według mnie źle się stało, ale trudno

DawidU89
06-10-08, 13:06
Mi pasi taki squad ;D

teha86
06-10-08, 13:12
tylko żeby zaczeli troszeczke pod roberta bardziej jeździć.

TheHeartless
06-10-08, 14:16
IMHO Robert powinien dazyc za wszelka cene do zmiany zespolu. Tu zawsze bedzie na 2im miejscu chocby nie wiadomo co mowili.

Tobiasz22
06-10-08, 14:18
Dobrze się stało, dobrze że rozmawiano o zamianie Heidfelda na Alonso a nie Kubicy na Alonso, myślę że teraz to Kubica będzie grał pierwsze skrzypce w teamie i to na niego będzie stawiał zespół.

TheHeartless
06-10-08, 14:32
Dobrze się stało, dobrze że rozmawiano o zamianie Heidfelda na Alonso a nie Kubicy na Alonso, myślę że teraz to Kubica będzie grał pierwsze skrzypce w teamie i to na niego będzie stawiał zespół.

Obys mial racje. Majac takiego zdolnego zawodnika powinni na Niego stawiac od samego poczatku. Zreszta w sezonie zobaczymy jak to bedzie. Trzymam kciuki!

MastEr
06-10-08, 15:31
Dla mnie dobra decyzja. Gdyby Robert miał zmienić zespół np. na Toro Roso lub Hondę po których nie wiadomo czego można się spodziewać zrobiłby krok w tył. W BMW jak skonstruują dobre auto jak zapowiadali to będzie miał duże szanse na zajmowanie czołowych lokat.

roberto1972
06-10-08, 15:36
Spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Po tych zmianach co czekają F1 w przyszłym sezonie nic nie wiadomo może to właśnie Honda albo inny zespół będzie lepsza od BMW. Chociaż BMW nie ukrywało że skupiło się na budowaniu auta na przyszły sezon a nie udoskalaniu obecnego auta

TheHeartless
06-10-08, 16:17
Dla mnie dobra decyzja. Gdyby Robert miał zmienić zespół np. na Toro Roso lub Hondę po których nie wiadomo czego można się spodziewać zrobiłby krok w tył. W BMW jak skonstruują dobre auto jak zapowiadali to będzie miał duże szanse na zajmowanie czołowych lokat.

Moze i racja, moze cos z tego wyjdzie. Na pewno w BMW ma wieksz szanse niz w TR lub Hondzie byleby nie byl krolikiem doswiadczalnym dla zespolu.

edek508
06-10-08, 16:25
byłem pewny ze kubica przejdzie do Ferrari lub Maclarena:)
ale jednak dobrze sie stało ze został;)

martinez1010
06-10-08, 16:33
obyś trafił z tymi słowami ,bądżmy dobrej nadzieji.

.brew
06-10-08, 16:33
Skład powinien się zmienić , w BMW Robert nigdy nie będzie pierwszy -,-

Morphen
06-10-08, 16:40
Sponsorzy o wszystkim decydują... Nick jest niemieckim kierowcą w niemieckim BMW więc to [nawet pomimo sukcesów Roberta] na niego zawsze stawiał team... Sponsorzy płacą to i wymagają....

martinez1010
06-10-08, 16:52
<H1><H1>

</H1></H1>Kubica i Heidfeld jadą do Japonii odrobić straty

http://www.v10.pl/archiwum/galeria/bmwikubica2007/kubicaibmw8.jpg

Grand Prix Singapuru chociaż było jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń sezonu, dla zespołu BMW Sauber (http://www.f1.v10.pl/BMW,Sauber,141.html) nie było udane: Nick Heidfeld (http://www.f1.v10.pl/Nick,Heidfeld,82.html) był szósty, a Robert Kubica (http://www.f1.v10.pl/Robert,Kubica,88.html) dopiero jedenasty.

Już w przyszły weekend Formuła 1 (http://www.f1.v10.pl/) po raz drugi z rzędu wróci na japoński tor Fuji, który podobnie jak przed rokiem powinien być sceną jednego z najbardziej emocjonujących Grand Prix sezonu.

http://www.v10.pl/archiwum/galeria/f1/200709_fuji/3/bmw_sauber_fuji_05.jpgKubica i Heidfeld liczą na lepszą pogodę niż przed rokiem

„Chyba wszyscy pamiętają zeszłoroczne Grand Prix Japonii ze względu na nieprawdopodobne warunki atmosferyczne - było ekstremalnie mokro, a widoczność była fatalna”, powiedział Robert Kubica, którzy przed rokiem stoczył na Fuji nieprawdopodobną walkę na ostatnim okrążeniu z Felipe Massą i minął linię mety na siódmej pozycji.

Przebudowany tor Fuji został otwarty w kwietniu 2005 roku i w 2007 ponownie gościł Grand Prix Japonii.

„Z perspektywy kierowcy to całkiem interesujący tor - zakręty mają różne promienie, a niektóre z nich są niewidoczne. Gdy tor jest suchy, jazda po Fuji sprawia ogromną przyjemność mimo, że ostatni sektor jest stosunkowo wolny i składa się z wielu ciasnych zakrętów.”

„Zawsze lubiłem Japonię - myślę, że dzięki kibicom, którzy tworzą naprawdę unikalną atmosferę.”

Również Nick Heidfeld z wielką przyjemnością udaje się do Japonii, chociaż ma nadzieję, że tym razem pogoda oszczędzi zespoły, kierowców i kibiców.

„Przede wszystkim mam nadzieję, że na Fuji nie doświadczymy tak koszmarnych opadów jak przed rokiem”, powiedział Niemiec. „Co prawda lubię ścigać się w deszczu, ale to co się działo rok temu było po prostu niesamowite. Widoczność była praktycznie zerowa, co było przyczyną wielu kolizji - również mnie się oberwało.”

„Mimo to zmierzałem do mety na szóstej pozycji, jednak w końcówce zostałem wyeliminowany przez awarię silnika.”

„To wspaniały tor składający się z kilku sekcji prowadzących raz pod górę, a raz w dół oraz z kilku ślepych zakrętów. Mimo to ciężko mi go ocenić, ponieważ Suzuka od zawsze była moim ulubionym torem.”

„Jednym z charakterystycznych punktów Fuji jest ekstremalnie długa prosta oraz droga dojazdowa do toru, która jest fantastycznym materiałem na odcinek specjalny. Mam również nadzieję, że będziemy mieć szansę podziwiać górę Fuji.”

„Poza tym w pobliżu nie ma zbyt wielu atrakcji, chociaż miło będzie chwilę wypocząć po spektakularnym weekendzie w Singapurze.”

Dyrektor Techniczny BMW Sauber Willy Rampf stwierdził, że jednym z kluczowych elementów toru jest właśnie bardzo długa prosta startowa, na końcu której znajduje się najlepsze miejsce do wyprzedzania.

„Półtorakilometrowa prosta jest najdłuższą prostą w kalendarzu - jest to więc najczystszej krwi miejsce do wyprzedzania”, powiedział Rampf. „Z drugiej strony średnio-szybkie i szybkie zakręty wymagają sporego docisku - porównywalnego z Walencją. Bridgestone dostarczy nam dwie średnie mieszanki, które jak dotąd nie sprawiały nam problemów.”

„Po turbulentnym wyścigu w Singapurze, podczas którego kluczową rolę odegrał samochód bezpieczeństwa, w Japonii liczymy na sporą zdobycz punktową.”

mns
07-10-08, 08:44
Sponsorzy o wszystkim decydują... Nick jest niemieckim kierowcą w niemieckim BMW więc to [nawet pomimo sukcesów Roberta] na niego zawsze stawiał team... Sponsorzy płacą to i wymagają....

nie do końca się zgadzam z takimi wypowiedziami bo np. ferari ? maclaren ? renault? i parę jeszcze innych teamów nie ma kierowców ze swoich państw :P

Cartmans
07-10-08, 10:01
nie do końca się zgadzam z takimi wypowiedziami bo np. ferari ? maclaren ? renault? i parę jeszcze innych teamów nie ma kierowców ze swoich państw :P

jasne, narodowość tu niema wg mnie żadnego znaczenia.

pszczolex
07-10-08, 10:07
nie do końca się zgadzam z takimi wypowiedziami bo np. ferari ? maclaren ? renault? i parę jeszcze innych teamów nie ma kierowców ze swoich państw :PFerrari i Renault owszem. Ale McLaren jest brytyjskim teamem i jeździ w nim Brytyjczyk Hamilton. (Zresztą Alonso odszedł przez to właśnie że faworyzowali "swojego")

mns
07-10-08, 10:12
Ferrari i Renault owszem. Ale McLaren jest brytyjskim teamem i jeździ w nim Brytyjczyk Hamilton. (Zresztą Alonso odszedł przez to właśnie że faworyzowali "swojego")

100% racja, mea culpa zasugerowałem się czymś innym :P

sanek77
07-10-08, 10:58
Bajeczny kontrakt Roberta Kubicy

Robert Kubica zostaje w BMW Sauber i będzie zarabiał krocie. Polak podpisze z niemieckim zespołem nowy kontrakt, dzięki któremu dostanie dwanaście milionów euro za sezon! Pensja Kubicy wzrośnie więc aż czterokrotnie. BMW doceniło fantastyczną postawę Polaka w tym sezonie i chciało zatrzymać go w teamie za wszelką cenę.

http://www.dziennik.pl/files/archive/00127/635712_127657e.jpg

W tym sezonie Kubica zarabiał 3 miliony euro. Nick Heidfeld, który regularnie osiągał gorsze od Polaka rezultaty - aż 10 milionów.

Teraz BMW zachęciło Kubicę podwyżką do pozostania w zespole. Nasz jedynak w Formule 1 nie będzie jeździł ani w Ferrari, ani w Hondzie. Sauber zatrzyma także Heidfelda. "Nick i Robert to bardzo mocny duet kierowców. Nie mamy wątpliwości, że obydwaj pozwolą nam zrealizować ambitne cele, które postawiliśmy sobie na przyszły sezon" - mówi szef BMW Sauber, Mario Theissen.

Na oficjalnej stronie BMW Sauber potwierdzono także, że kierowcą testowym będzie Christian Klien.

W barwach niemieckiego zespołu Polak zadebiutował w Formule 1 w drugiej połowie 2006 roku, gdy zastąpił w drugim bolidzie Kanadyjczyka Jacquesa Villeneuve'a, który wówczas nieoczekiwanie zakończył karierę w trakcie sezonu.

Do tego momentu Kubica był kierowcą testowym. W swoim debiucie podczas GP Węgier zajął ósmą lokatę, ale jeden punkt zdobyty na torze Hungaroring stracił kilka godzin później, gdy jury sędziowskie zakwestionowało wagę jego pojazdu. W drugim starcie w karierze stanął już na trzecim miejscu podium w GP Włoch.

W sześciu startach uzyskał sześć punktów i zajął w MŚ ostatecznie 16. pozycję. W 2007 roku był już szósty w klasyfikacji kierowców, z dorobkiem 39 punktów, jednak największe sukcesy odnosi w obecnym sezonie: oprócz zwycięstwa w GP Kanady, był drugi w GP Malezji i GP Monaco oraz trzeci w GP Bahrajnu, GP Europy w Walencji i w GP Włoch.

W kwietniu, podczas kwalifikacji do GP Bahrajnu, Kubica zdobył pierwsze pole position dla BMW-Sauber.

No stanowczo za te wyniki na takim sprzęcie należy się Kubicy

jaco90
07-10-08, 11:54
Świetne posunięcie ;p W przyszłym sezonie liczę na jeszcze lepsze wyniki Roberta !

Tobiasz22
07-10-08, 13:00
hmmm
tzn że Kubica będzie zarabiał więcej od swojego kolegi i że podpisał kontrakt tylko na jeden rok? tak czy siak można się tylko cieszyć :)

TheHeartless
07-10-08, 20:22
Skoro Robert bedzie tyle zarabial to przynajmniej jest szansa ze za te pieniadze to beda naprawde go wspierac a nei spychac na 2i plan.

sanek77
08-10-08, 13:28
GP Japonii: BMW Sauber szykuje kontratak

http://m.onet.pl/_m/166f1eed190749022bdc5e51654ec102,5,1.jpg

Szef zespołu BMW Sauber, Mario Theissen ma nadzieję, że po niezbyt udanym wyścigu o GP Singapuru jego team udanie zaprezentuje się podczas GP Japonii i powróci do dobrej formy.
Podczas GP Singapuru Nick Heidfeld był szósty, a Robert Kubica jedenasty.

- To przepięknie położony tor i mam nadzieję, że będzie dla nas szczęśliwy - mówi Theissen. - W poprzednim sezonie aura nas nie rozpieszczała.
- Mamy nadzieję, że po kolejnej przygodzie z samochodem bezpieczeństwa w Singapurze, przez co straciliśmy wiele cennych punktów, tym razem uda nam się powrócić do walki o najwyższe pozycje. Czołówka jest bardzo wyrównana, co zapowiada wielkie emocje w Japonii - podkreśla Theissen.

Robert Kubica ma nadzieję, że tym razem nie trzeba będzie ścigać się w tak niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

- W zeszłym roku warunki na torze były po prostu szalone - mówi Polak. - Widoczność była praktycznie zerowa.

- Myślę, że wyścig będzie bardzo widowiskowy. Szczególnie w ostatnim sektorze może być bardzo interesująco, bo jest tam kilka ciasnych zakrętów.

- Jeszcze jednym plusem tego GP są japońscy kibice. Są niesamowici. Pojawiają się na torze na długo przed wyścigiem i pozostają na nim długo po zakończeniu rywalizacji. Tworzą świetną atmosferę - podkreśla Polak.

Pierwsza sesja treningowa - 4:00 Piątek

Druga sesja treningowa - 7:00 Piątek

Trzecia sesja treningowa - 4:00 Sobota

Kwalifikacje - 7:00 Sobota

Wyścig Główny - 6:30 Niedziela

Treningi do obejrzenia w Polsacie Sport Extra

ShInIgAmI
08-10-08, 14:05
Jeżeli nic jemu nie przeszkodzi to w Japoni zdobędzie pudło.

Cartmans
08-10-08, 14:53
Kubica na pewno wypadnie lepiej niż na ostatnim wyścigu. Trzymam kciuki za niego.

martinez1010
08-10-08, 17:21
oby tym razem los nie skrzywdził naszego KUBICY

roberto1972
08-10-08, 18:04
Ciekawe jaka będzie pogoda jak będzie padać wyniki mogą znowu być zaskakujące

martinez1010
08-10-08, 19:32
ja bym chciał aby Kubica utrzymał do końca sezonu swoje miejsce w klasyfikacji kierowców i to by wystarczyło.

TheHeartless
08-10-08, 19:54
Ciekawe jaka będzie pogoda jak będzie padać wyniki mogą znowu być zaskakujące

No niestety mimo calej aparatury i przygotowania to pogoda robi swoje.

sanek77
10-10-08, 04:37
Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren), lider klasyfikacji MŚ, uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Japonii na torze Fuji Speedway. Robert Kubica wykręcił 8. wynik.

Polak, jeżdżący w barwach BMW Sauber, uzyskał czas gorszy od Brytyjczyka o 1,20 s. Drugi rezultat pierwszego treningu należał do Felipe Massy (Ferrari). Goniący w klasyfikacji generalnej MŚ Hamiltona Brazylijczyk był od niego gorszy na treningu o 0.153 s. Trzeci wynik uzyskał Fin Heikki Kovalainen (McLaren), tracąc do swojego partnera ze stajni 0,369 s.

Inny Fin, Kimi Raikkonen (Ferrari) miał niewiele gorszy czas od swojego rodaka. Kierowca ten przejechał najszybsze okrążenie wolniej od Hamiltona o 0,489 s. Z kolei Nick Heidfeld, niemiecki kierowca BMW Sauber, wyjeździł 14. czas - z stratą 1,718 do najszybszego zawodnika.
Przed rokiem GP Japonii na torze Fuji Speedway wygrał Hamilton, przed Finami: kolegą z teamu McLaren-Mercedes - Heikkim Kovalainenem oraz późniejszym mistrzem świata Kimim Raikkonenem z Ferrari. W niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania dystans 305,721 km, czyli 67 okrążeń po 4653 m.

Tor jest bardzo ładnie położony i jak narazie dopisuje pogoda

adamgwch
10-10-08, 07:27
Hamilton nie odpuści, Massa będzie pierwszy o ile znów nie będzie kłopotów w pit-lane a Kubica dojedzie na 5 miejscu jednakże przed Raikonenem.

zxspectrum
10-10-08, 11:14
Hamilton nie odpuści, Massa będzie pierwszy o ile znów nie będzie kłopotów w pit-lane a Kubica dojedzie na 5 miejscu jednakże przed Raikonenem.

To jeszcze poprosze wyniki totka na najblizsze losowanie. :P
odnosnie tematu mam nadzieje ze bedzie mokro, jak siegam pamiecia Robert zawsze dawal rade podczas deszczu raz byl chyba nawet na podium (Monza)

TheHeartless
10-10-08, 12:20
to jeszcze poprosze wyniki totka na najblizsze losowanie. :p
odnosnie tematu mam nadzieje ze bedzie mokro, jak siegam pamiecia robert zawsze dawal rade podczas deszczu raz byl chyba nawet na podium (monza)

6, 12, 27, 29, 38, 40 :p

sanek77
10-10-08, 14:49
Najszybszy w drugiej sesji był niespodziewanie Niemiec Timo Glock z Toyoty, który wykręcił czas o 0,043 sekundy lepszy od Fernando Alonso z Renault. Lewis Hamilton był tym razem trzeci. Robert Kubica uzyskał wynik poza pierwszą dziesiątką i zajął 11. miejsce. Partner Roberta Kubicy z BMW Sauber Nick Hedifeld zajął odległe pozycje. Był kolejno 14. i 19.

Robert Kubica:

- To był normalny piątek. Wykonaliśmy pracę nad ustawieniami rano, a popołudniu skoncentrowaliśmy się na rozwoju ogumienia. Naprawdę lubię jazdę po tym torze, gdyż jest wymagający i zrazem sprawia mi wiele zabawy. Balans bolidu jest całkiem dobry, ale brakuje nam ogólnej przyczepności.

Wyniki drugiej sesji treningowej:

1.Timo Glock Toyota 1:18.383
2. Fernando Alonso Renault 1:18.426
3. Lewis Hamilton McLaren 1:18.463
4. Felipe Massa Ferrari 1:18.491
5. Kimi Raikkonen Ferrari 1:18.725
6. Mark Webber Red Bull 1:18.734
7.Kazuki Nakajima Williams 1:18.734
8.Sebastian Vettel Toro Rosso 1:18.761
9.Heikki Kovalainen McLaren 1:18.803
10.Jarno Trulli Toyota 1:18.863
11.Robert Kubica BMW Sauber 1:18.865
12.Nelson Piquet Renault 1:18.888
13.Nico Rosberg Williams 1:18.981
14.Sebastien Bourdais Toro Rosso 1:19.040
15.Rubens Barrichello Honda 1:19.258
16.Adrian Sutil Force India 1:19.287
17.David Coulthard Red Bull 1:19.327
18.Giancarlo Fisichella Force India 1:19.482
19.Nick Heidfeld BMW Sauber 1:19.894
20.Jenson Button Honda 1:19.999

Kalispell
10-10-08, 20:37
Jeżeli będzie padał deszcz, podobnie jak poprzednio, to może byc ciekawy i pasjonujący wyscig.

martinez1010
10-10-08, 21:23
jak zawsze tajemnicze wykonanie sesji treningowej w wykonaniu bmw.

gutekCK1982
10-10-08, 23:08
6, 12, 27, 29, 38, 40 :p

Bym się brechtał jakby weszły :P

Robert powinien być w piątce.

sanek77
11-10-08, 04:29
Kubica najszybszy przed GP Japonii!

http://i272.photobucket.com/albums/jj166/sanek7/Snap1-7.jpg

Robert Kubica (BMW Sauber) był najszybszy podczas sobotniego treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Japonii na torze Fuji Speedway. Polak "wykręcił" czas 1.25,087.
Początek sesji w wykonaniu Kubicy był niemrawy. Dopiero, gdy do końca pozostało niespełna 10 minut Kubica wyjechał na tor, zaczął "kręcić" świetne rezultaty. Jechał bardzo szybko i bardzo równo, a w pierwszym sektorze nikt nie jeździł lepiej. Na 55 sekund przed zakończenie sesji Polak wyjechał na swoje ostatnie pomiarowe okrążenie i uzyskał na nim najlepszy czas trzeciego treningu.

Drugi wynik "wykręcił" zwycięzca drugiego piątkowego treningu Timo Glock z Toyoty, który był gorszy od Kubicy o 0,084 s, zaś trzeci Nelson Piquet Jr (Renault). Brazylijczyk uzyskał czas gorszy od Polaka o 0,328 s.

No już nie mogę sie doczekać kwalifikacji.

Kalispell
11-10-08, 07:04
Kubica 6 w sesji kwalifikacyjnej.
BTW ciekawie wyglądają bolidy na zielonych oponach

edek508
11-10-08, 07:06
Kubica bedzie na podium:-) stawiam na 3 miejsce

mr hypersensitive
11-10-08, 07:21
Da rade 1 jak nic:P

sanek77
11-10-08, 07:26
Patrząc po dzisiejszym dniu to jeśli będzie deszcz to Kubica ma wielkie szanse na dobre miejsce,ale jak będzie sucho to na pudło moim zdaniem nie wskoczy.Chyba że coś się stanie z bolidami Ferrari i Mclarena

roberto1972
11-10-08, 09:25
Ustawienie na starcie:

1. linia
Lewis Hamilton (W. Brytania/McLaren) - 1.18,404
Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.18,644

2. linia
Heikki Kovalainen (Finlandia/McLaren) - 1.18,821
Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.18,852

3. linia
Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.18,874
Robert Kubica (Polska/BMW Sauber) - 1.18,979

4. linia
Jarno Trulli (Włochy/Toyota) - 1.19,026
Timo Glock (Niemcy/Toyota) - 1.19,118

5. linia
Sebastian Vettel (Niemcy/Toro Rosso) - 1.19,638
Sebastien Bourdais (Francja/Toro Rosso) - 1.20,167

6. linia
David Coulthard (W. Brytania/Red Bull) - 1.18,187
Nelson Piquet Jr. (Brazylia/Renault) - 1.18,274

7. linia
Mark Webber (Australia/Red Bull) - 1.18,354
Kazuki Nakajima (Japonia/Williams) - 1.18,594

8. linia
Nico Rosberg (Niemcy/Williams) - 1.18,672
Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) - 1.18,835

9. linia
Rubens Barrcihello (Brazylia/Honda) - 1.18,882
Jenson Button (W. Brytania/Honda) - 1.19,100

10. linia
Adrian Sutil (Niemcy/Force India) - 1.19,163
Giancarlo Fisichella (Włochy/Force India) - 1.19,910

Lewis Hamilton wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Japonii Formuły 1. Brytyjski kierowca McLarena może jednak stracić tę pozycję - poinformowała FIA na konferencji prasowej.
Komisja sędziowska zbada bowiem przypadek blokowania przez Hamiltona Barazylijczyka Nelsona Piquet Jr. w drugiej części kwalifikacji. Jeżeli faktycznie lider klasyfikacji generalnej MŚ popełnił przewinienie, wówczas zostanie ukarany przesunięciem o pięć pozycji do tyłu. Oznaczałoby to, że z pole position wyruszyłby Fin Kimi Raikkonen (Ferrari), zaś Robert Kubica wystartowałby także z trzeciej linii, ale nie z szóstego, a piątego pola startowego.

Kolejny raz Hamilton pokazał że jeździ po chamsku

terrence81
11-10-08, 13:25
Przez tą Japonie troche chamskie godziny relacji

martinez1010
11-10-08, 14:58
liczyłem na troche lepszy rezultat z kwalfikacji no ale jest jak jest.zobaczyy co jutro będzie?

sanek77
12-10-08, 07:20
Kubica drugi!

http://www.dziennik.pl/files/archive/00128/AUTO-F1-PRIX-JPN-KU_128599e.jpg

To był popis umiejętności Polaka. Kubica, mimo że rozpoczynał Grand Prix Japonii z szóstej pozycji, od razu po starcie wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie jednak wygrał Fernando Alonso z Renault, a kierowca BMW Sauber przyjechał drugi, tuż przed Finem Kimim Raikkonenem.

Takiego przebiegu wyścigu niewielu się spodziewało. Robert Kubica, mimo iż na starcie stał w trzeciej linii, od razu wyszedł na prowadzenie. Polak wykorzystał walkę o pozycje Raikkonena z Hamiltonem.

Po pierwszym pit-stopie na prowadzenie wyszedł Fernando Alonso i już nie oddał pierwszej pozycji. Polak stoczył zaciętą walkę z Raikkonenem o drugą lokatę, kilkakrotnie pokazując Finowi, kto jest lepszy.

No SUUUUUUUUUUUUUUPER !!!

1Gboxer
12-10-08, 07:54
Bardzo dobrze ,gratuluje

roberto1972
12-10-08, 08:09
I ta walka Roberta z Raikkonenem pokazał klasę , Co do Hamiltona gdyby jeździł w innym zespole niż McLaren to by miał kłopoty z zdobywaniem punków musi uczyć się pokorności i opanowania

bruder11
12-10-08, 08:21
No wyścig świetny szczególnie dla Alonso i Kubicy(coś mi się wydaje, że chłopakowi znowu nerwy puszczają)."Pirłet" też ładnie pojechał :)Widać, że Renault rośnie w siłę.

martinez1010
12-10-08, 08:32
gratulacje dla Kubicy .coś pięknego,kto by pomyślał że tak się ułoży wyścig no i to podjum a o punktach ogólnej klasyfikacji nie wspomne.najpiękniejszy był pojedynek fina i polaka co pokazuje jak dobry jest nasz pupilek w f1.

sanek77
12-10-08, 08:34
http://www.dziennik.pl/files/archive/00128/Fernando_Alonso__Ro_128738l.jpg

Aż miło popatrzeć na taki obrazek.

http://i272.photobucket.com/albums/jj166/sanek7/Snap1-9.jpg

roberto1972
12-10-08, 09:46
Sebastien Bourdais, kierowca Toro Rosso, dostał 25 sekund kary za zderzenie z Felipe Massą podczas GP Japonii. Bourdais stracił przez to szóste miejsce na mecie.
Dzięki temu Felipe Massa awansował w końcowej klasyfikacji z 8. miejsca na siódmą lokatę i ostatecznie w niedzielnych zawodach kierowca Ferrari swe konto wzbogacił o dwa punkty.

Tym samym w klasyfikacji generalnej F1 Brazylijczyk zwiększył przewagę nad zajmującym trzecie miejsce Robertem Kubicą do 7 punktów.

MastEr
12-10-08, 09:56
Bardzo dobry wyścig Roberta. Znów odżyły szanse na mistrza :)

edek508
12-10-08, 10:37
Kubica bedzie na podium:-) stawiam na 3 miejsce

troche sie pomyliłem:P o jedno miejsce
bardzo dobry wyscig kubicy;-)

TheHeartless
12-10-08, 12:08
Smacznie spalem jak toczyl sie wyscig :P Wielkie gratulacje dla Roberta! Moze uda mu si epowalczyc o 2 miejsce?

mns
12-10-08, 13:41
ehhh a miałem wstać na wyścig... niestety nie udało się

praktycznie Robercik ma szanse na mŚ i tego mu życzę :P

McSlaves
12-10-08, 14:53
Ja cały czas myślę, że z Roberta urodzi się Mistrz Świata, tak jak Adam Małysz. Tego mu życzę z całego serca.

rav506
12-10-08, 16:13
Wyścig naprawdę fajny, warto było wstawać tak wcześnie... Na początku mogło się wydawać, że Robert ma szansa na zwycięstwo ale Renault był dzisiaj szybszy od BMW, potem skutecznie obronił się przed Raikkonenem, który w pewnym momencie prawie go wyprzedził... Mnie osobiście cieszy fakt, że Hamilton wraca do swojej "formy" :wink:

Cartmans
12-10-08, 16:26
widziałem wyścig w internecie i przyznam, że Kubica pokazał tym razem pazurki

Kalispell
12-10-08, 16:32
Super jazda Kubicy - najciekawsze momenty były w drugiej połowie wyścigu, gdy walczył z Raikkonenem o drugie miejsce.
To był udany weekend dla polskiego sportu.

gutekCK1982
12-10-08, 17:16
Zrobił swoje chłopak :) Gratki normalnie dobra jazda.

martinez1010
12-10-08, 19:12
GP Chin - 19 października 2008

TorShanghai International Circuit, ShanghaiDługość toru5,451 kmLiczba okrążeń56Rekord toru1:32,238 min. (Michael Schumacher)Zwycięzca roku 2007Kimi Räikkönen (Ferrari)

Shanghai International Circuit położony jest na zachodnich krańcach Szanghaju. Budowa toru kosztowała ponad dwa miliardy chińskich juanów (240 mln dolarów). Efektem rekordowo wysokich nakładów jest ultranowoczesny i monumentalny obiekt wyścigowy, który zaskoczył cały światek Formuły 1. Zdaniem niektórych przybyszy z Europy architektura tego miejsca jest wręcz przytłaczająca. Nie da się ukryć, że Chińczycy pragnęli zrobić jak największe wrażenia na gościach z zachodu i to z pewnością im się udało.
Grand Prix Chin zadebiutowała w kalendarzu Formuły 1 w 2004 r., a miejscowy tor zyskał ogólne uznanie w środowisku dzięki doskonałemu zapleczu logistycznemu. Trasę zaprojektował Hermann Tilke. Trybuny mogą pomieścić nawet 200 000 kibiców, ale i tak w większości świecą pustkami, ponieważ przeciętnego Chińczyka nie stać na bilety wstępu (które zresztą są tu bardzo tanie, jak na standardy F1).
Trasa o długości 5451 metrów widziana z lotu ptaka odwzorowuje chiński znak Shang, oznaczający “wysoko” lub “ponad”. Składa się z siedmiu lewych oraz siedmiu prawych zakrętów i zawiera kilka fragmentów dogodnych do wyprzedzania. Najłatwiej atakuje się rywali przed niezwykle skomplikowanym zakrętem numer 1 oraz pod koniec tylnej prostej, której długość wynosi ponad 1000 metrów. Średnie prędkości okrążenia sięgają 200 km/h.
Atutem toru jest nie tylko rozbudowana i nowoczesna infrastruktura, lecz także wyjątkowe zagospodarowanie krajobrazu. W padoku naprzeciwko garaży utworzono na przykład miniaturowy archipelag sztucznych wysepek na sztucznym jeziorze, służących za biura oraz centra cateringowe dla personelu oraz gości zespołów Formuły 1.
Ważnym czynnikiem z punktu widzenia zawodników jest długość niektórych, specyficznych zakrętów. Szczególne problemy sprawia przejazd po optymalnej linii na skomplikowanym technicznie pierwszym wirażu oraz bezpośrednio za nim. Jazdę dodatkowo utrudnia świeża i rzadko używana, więc równocześnie śliska nawierzchnia. Kierowcy nie ukrywają, że tor pod Szanghajem jest bardzo trudny technicznie i wymagający fizycznie.

http://f1.pl/typo3temp/pics/30aa109ec9.jpg (http://f1.pl/index.php?eID=tx_cms_showpic&file=uploads%2Fpics%2Fchiny.jpg&width=800m&height=600m&bodyTag=%3Cbody%20style%3D%22margin%3A0%3B%20backg round%3A%23fff%3B%22%3E&wrap=%3Ca%20href%3D%22javascript%3Aclose%28%29%3B% 22%3E%20%7C%20%3C%2Fa%3E&md5=e6533aeff5e33c1d1ce3c92f7fec3f5f)

jak pamientamy w ubiegłym poku na tym torze Robrt jechał po pierwsze miejsce ale skrzynia biegów zawiodła,oby w tym roku bylo inaczej!.a to już za tydzień.
http://www.v10.pl/archiwum/galeria/f1/200710_chiny/1/bmw_sauber_china_09.jpg

stronski93
12-10-08, 20:49
daja rade ;D oby utrzymal ta pozycje do końca sezonu

BrowarJunior
13-10-08, 12:04
Wszytsko byloby dobrze ecz zabraklo troszke szczescie.. wogole inni w ferworze walki spadli bardzo daleko.Taktyka w tym roku bmw jest nienaganna :)

BrowarJunior
13-10-08, 12:08
Z jednej strony dobrze sie stalo ale z drugiej troszke szkoda.. Alonso bylby naprawde dobry zawodnikiem a po drugie bardzo dobrze dogaduje sie z Kubica. Lecz nie wiedomo czy Kubica bylby pierwszym zawodnikiem w bmw. A Nick chce walczy w przyszlym sezonie o mistrza. Okaze sie co z tego wyniknie

BrowarJunior
13-10-08, 12:10
Juz wiadomo ze w bmw sie nic nie zmieni i mysle ze Alonso pozostanie w renault, bo honda ma za slaby bolid za malo punktow w tym sezonie zdobylo

BrowarJunior
13-10-08, 12:13
Ostania wyscig w tym sezonie. Moim zdaniem wygra i zdobedzie mś Masa. Ten chlopak zasluguje choc ma straty do 1 to i tak da rade. Hamilton jezdzi bardzo dobrze lecz jeg styl jazdy nie pozwoli mu na ms. A co do naszej Roberta. hmm.. chcialbm aby stanal na podium w wyscigu :)

Cartmans
13-10-08, 12:17
Bardzo fajny tor (parę milionów kosztował) i wydaje mi się, że Robert pojedzie po zwycięstwo. Jak nie teraz, to kiedy!?

martinez1010
13-10-08, 16:58
Bardzo fajny tor (parę milionów kosztował) i wydaje mi się, że Robert pojedzie po zwycięstwo. Jak nie teraz, to kiedy!?
oczywiście że teraz musi, a nawet powinno się to wszystko ułożyć jak w japoni a wtedy w brazylji by się ciekawie działo.

TheHeartless
13-10-08, 19:26

Mysle ze bedzie ciezko. Konkurencja nie spi choc Robert pokazal ze jest przebiegly. Zastamawiam sie czy ma szanse na Mistrza. Ale to jest chyba poza zasiegiem.

martinez1010
13-10-08, 20:51
Mysle ze bedzie ciezko. Konkurencja nie spi choc Robert pokazal ze jest przebiegly. Zastamawiam sie czy ma szanse na Mistrza. Ale to jest chyba poza zasiegiem.
musiał by sie cód stać bo tak normalnie to jednak narazie realnie patrząc to jednak poza zasięgiem.

edek508
13-10-08, 21:10
Szanse są zawsze:) tylko trzeba je wykorzystać!
jak Robert bedzie jezdził do koca tego sezonu tak jak ostatni to moze zdobendzie mistrza:)

TheHeartless
13-10-08, 22:55
musiał by sie cód stać bo tak normalnie to jednak narazie realnie patrząc to jednak poza zasięgiem.

Na ten cut to chodz nikt sie nie przyzna to wszyscy licza.

sanek77
14-10-08, 05:02
Ostania wyscig w tym sezonie. Moim zdaniem wygra i zdobedzie mś Masa. Ten chlopak zasluguje choc ma straty do 1 to i tak da rade. Hamilton jezdzi bardzo dobrze lecz jeg styl jazdy nie pozwoli mu na ms. A co do naszej Roberta. hmm.. chcialbm aby stanal na podium w wyscigu :)

Jaki ostatni jeszcze jest Brazylia.
Dobrze będzie jak utrzyma swoja 3 pozycje.Bo jeśli wyścig potoczy się bez fajerwerków to Kubica nie ma większych szans przy obecnym stanie jego bolidu.Ale walka o mistrza trwa więc miejmy nadzieje że Masie i Hamiltonowi znów puszczą nerwy.

martinez1010
14-10-08, 14:44
Na ten cut to chodz nikt sie nie przyzna to wszyscy licza.
no stym że wszyscy na cud liczą to masz rację.
http://www.v10.pl/archiwum/galeria/f1/200710_chiny/1/bmw_sauber_china_05.jpg

martinez1010
14-10-08, 15:52
dziś czytałem że Kubica musi się odchudzić ze względu na system KERS ktury waży ok. 25 kg.,ale przecież nie tylko on będzie miał problem a wszyscy kierowcy.z drugiej strony patrząc w tej chwili też Robert jest od innych cięższy ,a jak wszyscy zamontują ten system to i tak różnica w wadze Roberta do innych będzie taka sama jak obecnie.co wy na ten temat myślicie?

rav506
14-10-08, 16:07
różnica w wadze Roberta do innych będzie taka sama jak obecnie.
No też właśnie...

Poza tym

Zgodnie z regulaminem FIA, waga bolidu wraz z kierowcą, płynami, gaśnicami i kamerami pokładowymi nie może być mniejsza niż 605 kg
A z tego co czytałem, w tym sezonie do bolidów dokładany był dodatkowy balast. Tak więc najwyżej w przyszłym roku będzie mniej tego balastu. A tak w ogóle to w sezonie 2009 KERS nie będzie obowiązkowy, wymagany będzie od sezonu 2010

martinez1010
14-10-08, 16:16
No też właśnie...

Poza tym

A z tego co czytałem, w tym sezonie do bolidów dokładany był dodatkowy balast. Tak więc najwyżej w przyszłym roku będzie mniej tego balastu. A tak w ogóle to w sezonie 2009 KERS nie będzie obowiązkowy, wymagany będzie od sezonu 2010
to że nieobowiąskowy to też czytałem ale i toyota jest obużona tym systemem.

roberto1972
14-10-08, 16:51
Tu nie chodzi o ten system tylko o jego wagę. Przez ciężar tego użądzenia będzie ciężko zbalansować bolid i dlatego lżejsi zawodnicy będą mieli łatwiej

Tobiasz22
14-10-08, 16:57
Może i problem z wagą będą mieli wszyscy, ale Kubica będzie miał i tak trudniej bo jest wysoki.

Kalispell
14-10-08, 17:20
Sam Kubica kilka tygodni temu mówił, że przyszły system preferuje lżejszych kierowców, a dla niego KERS to utrudnienie.
Co do balastu, to nie łatwo go usunąć, ponieważ firmy specjalnie go montują dla polepszenia właściwości jezdnych bolidów.