PDA

Zobacz pełną wersję : Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie II

oblivion
02-03-06, 09:45
Sequel popularnej strategii czasu rzeczywistego (RTS), pt. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth. Fabuła opisywanego tytułu przeniesie graczy na północne tereny Śródziemia, gdzie siły złego Saurona walczyły z połączonymi wojskami Elfów, Krasnoludów oraz „Ludzi z Zachodu”. Twórcy przygotowali do przejścia po piętnaście scenariuszy przypadających na każdą, grywalną stronę konfliktu w kampanii singleplayer. W grze pojawiła się możliwość tworzenia własnego bohatera i kierowania jego stopniowym rozwojem. Zebrane punkty doświadczenia, po rozdzieleniu na umiejętności czy inne atrybuty sprawią, iż staje się on coraz potężniejszy w miarę postępów w rozgrywce. Podwojeniu uległa również liczba czarów dostępnych do wykorzystania, nie wspominając o orężu i przedmiotach, z których gracze korzystają podczas wirtualnych zmagań. O ile akcja pierwszej części rozgrywała się jedynie na lądzie, tak tutaj doszły również działania na morzu. Sugerowałem się stroną Gry-online

Gra podobno jest lepsza od jedynki i podobno jest to bardzo dobry rts, ale zajmuje bardzo dużo bo 5.5 giga, jak ktoś grał niech opisze wrażenia.

kristo
06-03-06, 16:40
Mam ta gre i musze powiedziec ze gra faktcznie jest jeszcze lepsza od jedynki. Dodali kilka nowych bohaterow, mozna budowac statki (transportowce, statki bojowe), nowe postacie np. mozna rekrutowac krasnale, elfy w koszarach (czy jak to sie tam nazywa), nowe rodzaje troli (choc silami zla jeszcze nie gralem) i oczywisice grafika jest bardzo dobra. Ale zeby pograc na full detalach to trzeba miec niezlego kompa ( u mnie na full jako tako chodzi chociaz nieraz sie przytnie, szczegolnie jak jest duzo wojska na mapie). Ogolnie oceniajac jest to tak jakby ulepszona czesc 1 - to co pisalem wczesniej dodali kilka nowych bajerow itd. W kazdym badz razie kazdemu polecam ta gre.

Polakov
06-03-06, 17:01
gre tez mam - w sumie to nie ja tylko moj koles - i zastanawiam sie jakby tu ja przerobic na wer DVD5 - bo DVD9 - to chyba ze 20 zl kosztuja:(

w najgorszym przypadku bedzie trzeba podzielic po 1G i nagrac na 2 DVD :(

intruz
06-03-06, 17:05
gra jest fajna tez wlasnie mam wersje 5.6GB ale ostatnio pojawily sie wersje prawie 4GB moze wie ktos jaka jest roznica ??

Polakov
06-03-06, 17:16
niby jakies info udalo mi sie znalesc , ale czy bedzie dzialac to nie jestem pewien , jak ktos sprawdzi to moze dac znac :)

sorry ze wer EN :(

DVD9 to DVD5 steps :

- Create a TEMP folder
- Select and copy all folders/files from the DVD to the TEMP folder
- Delete the following folders/files in the TEMP folder :

Root Folder:
-----------

0es_compressed.zip
0fr-fr_compressed.zip
0it_compressed.zip
0de_compressed.zip
0nl_compressed.zip
0no_compressed.zip
0sv_compressed.zip

nl_filelist.txt
no_filelist.txt
pl_filelist.txt
sv_filelist.txt

Autorun Folder:
--------------

de_autorun.big
es_autorun.big
fr-fr_autorun.big
it_autorun.big
nl_autorun.big
no_autorun.big
pl_autorun.big
sv_autorun.big

Support Folder:
--------------

de folder
es folder
fr-fr folder
it folder
nl folder
po folder
pl folder
sv folder
ereg-dict-de.xml
ereg-dict-es.xml
ereg-dict-fr_FR.xml
ereg-dict-it.xml
ereg-dict-nl.xml
ereg-dict-po.xml
ereg-dict-pl.xml
ereg-dict-sv.xml
ereg-dict-th.xml
ereg-dict-zh_CN.xml
ereg-dict-zh_TW.xml

- Once done, go to Autorun folder
- Edit autorun.cfg ( with Notepad )
- Make the changes as follow :

LanguageSelectionScreen=0 (1 for more than 1 language)
French=0
German=0
Italian=0
Spanish=0
Swedish=0
Dutch=0
Polish=0
Norwegian=0
NumLanguages=1 (2, 3, etc if you want to keep more languages)

- add folder for patch & crack
- Rebuild an ISO file with UltraISO ( Label the DVD as LOTRBFME2 )
- ISO file is now 4 Gigs and can be burnt on a DVD5
- Install and play ( tested on WinXP SP2 )

...or use The.Lord.Of.The.Rings.Battle.For.Middle.Earth.2.DV D9.TO.2DVD5.CONVERTER-ABGDiND!

ivan07
06-03-06, 18:54
wystarczy uzyc programu UltraISO i uzunac pliki z innymi jezykami, po tej czynnosci gra miesci sie na DVD5

oblivion
06-03-06, 20:31
sposób ivan07 jest chyba najlepszy ale można też użyć programu do podzielenia pliku na 2 płyty na przykład:
DVD9-2-2xDVD5 CONVERSION

rozbuchaczkluch
06-03-06, 23:22
Gra The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II jest rewelacyjna, jedna z najlepszych strategii w które kiedykolwiek grałem :]

HERKULES
06-03-06, 23:43
Zbyt wielu roznic nie ma miedzy pierwsza czescia, a druga, ale jednak to duza gratka dla pasjonatow Wladcy Pierscieni. Jeszcze nie gralem, ale zamierzam sciagnac i licze, ze sie nie zawiode.

Oto pare screenow (http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=3919)

oblivion
08-03-06, 20:11
czytałem dużo pozytywnych komentarzy o grze, chyba też sprawdzę gierkę, może w weekend będę miał

tweeds
08-03-06, 20:44
gierka fajna, tylko te ponad 5 gb mnie przeraża :bad:

quake
09-03-06, 18:32
niezła gierka, mozna sobie naprawde pograć. Tylko te 5gb troche dużo ale warto

Dean
09-03-06, 23:00
widziałem u kumpla i sie nawet niexle zapowiadała :) Nie lubie strategii ale chyba zrobie wyjątek 8)

ivan07
10-03-06, 00:14
gierka fajna, tylko te ponad 5 gb mnie przeraża :bad:
a co powiedziec o TOCA 3 ktora zajmuje po instalacki ponad 7GB? hehe ale warto miec LOTR

slawek88
10-03-06, 08:28
A teraz po POLSKU :D Prztłumaczyłem i prosze :P

DVD9 na DVD5:

- Utwórz folder o nazwie TEMP
- Zaznacz i kopiuj wszystkie pliki z płyty do katalogu TEMP
- Usuń następujące pliki z katalogu TEMP:

Katalog Główny:
-----------

0es_compressed.zip
0fr-fr_compressed.zip
0it_compressed.zip
0de_compressed.zip
0nl_compressed.zip
0no_compressed.zip
0sv_compressed.zip

nl_filelist.txt
no_filelist.txt
pl_filelist.txt
sv_filelist.txt

Folder Autorun:
--------------

de_autorun.big
es_autorun.big
fr-fr_autorun.big
it_autorun.big
nl_autorun.big
no_autorun.big
pl_autorun.big
sv_autorun.big

Folder Support:
--------------

de folder
es folder
fr-fr folder
it folder
nl folder
po folder
pl folder
sv folder
ereg-dict-de.xml
ereg-dict-es.xml
ereg-dict-fr_FR.xml
ereg-dict-it.xml
ereg-dict-nl.xml
ereg-dict-po.xml
ereg-dict-pl.xml
ereg-dict-sv.xml
ereg-dict-th.xml
ereg-dict-zh_CN.xml
ereg-dict-zh_TW.xml

- Jedno gotowe, teraz przejdź do folderu autorun:
- Edytuj autorun.cfg ( w Notatniku )
- Wykonaj nast. zmiany :

LanguageSelectionScreen=0 (1 dla więcej niż 1 języka)
French=0
German=0
Italian=0
Spanish=0
Swedish=0
Dutch=0
Polish=0
Norwegian=0
NumLanguages=1 (2, 3, itd. jeżeli chcesz zostawić więcej języków w grze)

- dodaj folder patch i crack
- Ponownie zbuduj Image DVD w UltraISO ( Nazwa DVD: LOTRBFME2 )
- Plik ISO zajmuje teraz ok 4GB i można go nagrac na DVD5
- Zainstaluj i Graj!!! ( testowane na Win XP )

...or use The.Lord.Of.The.Rings.Battle.For.Middle.Earth.2.DV D9.TO.2DVD5.CONVERTER-ABGDiND!
[/quote]

Może komuś sie przyda po Polsku

D3FiX
10-03-06, 14:15
Ja wywaliłem te pliki 0xx_compressed.zip co mają jakies 500MB i z DVD9 mam DVD5. A ogólnie gra jest zaje**sta, najlepszy RPEG roku!

pwn3d
10-03-06, 16:33
Gierka jest świetna. Ale gdzieś czytałem, że wymagania required 7800GTX to mnie przeraziło. Na moim 6800GS śmiga aż miło

quake
10-03-06, 19:23
Gra pujdzie na karcie za 300-450zł przynajmniej mi działa

nextepisode1
10-03-06, 19:55
Druga czesc nie tylko wyglada ladniej ale i lepiej chodzi niz jej poprzedniczka.Z czystym sumieniem moge ja polecic.

ArielWojcik
10-03-06, 21:57
ach te wymagania ... teraz to trzeba w nowy sprzet inwestowac rzeby pograc

oblivion
10-03-06, 22:54
no i zainstalowałem sobie grę i pograłem chwilę (jedną misję), gra wygląda bardzo dobrze, chodzi dobrze, moim zdaniem warta zagrania, jak ktoś chce nagrać na jedną płytę DVD to wystarczy usunąć 2 lub 3 pliki językowe (na przykład francuski) i zapisać obraz w UltraIso a później nagrać Alcoholem na 1 DVD

KKS
10-03-06, 23:21
Gra wciaga,nie powiem :)
Tymbardziej w PL.

ArielWojcik
11-03-06, 09:27
wescie ta gra ma 6 bg prawie ! przesada !!

oblivion
11-03-06, 10:23
ArielWojcik - jest w sieci wersja która zajmuje ok 3.5 giga jak ta wersja wydaje ci się za duża

kristo
12-03-06, 08:46
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II (C) EA Games

02/2006 :..... RELEASE.DATE .. PROTECTION .......: SD 4.6 / Custom
1 :.......... DISC(S) .. GAME.TYPE ........: Action

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

producent: EA Games
wydawca: Electronic Arts Inc.
dystrybutor PL: Electronic Arts Polska
pomoc techniczna dystrybutora
kategoria: strategiczne / RTS

Data Premiery:
Świat: 28 lutego 2006
Polska: 03 marca 2006

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet
wymagania wiekowe: 12+
nośnik: 1 DVD9 | cena: 159 PLN

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 6600 lub lepsza), 5.5 GB HDD, Windows XP.

Sequel popularnej strategii czasu rzeczywistego (RTS), pt. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth. Całość bazuje zarówno na kultowej, książkowej trylogii J.R.R. Tolkiena, jak i na jej kinowych adaptacjach w reżyserii Petera Jacksona. Za przygotowanie „dwójki” ponownie odpowiadają pracownicy studia developerskiego Electronic Arts Los Angeles (twórcy m.in. Command & Conquer: Generals).

Fabuła opisywanego tytułu przeniesie graczy na północne tereny Śródziemia, gdzie siły złego Saurona (armie Goblinów, Mordoru i Isengardu) walczyły z połączonymi wojskami Elfów, Krasnoludów oraz „Ludzi z Zachodu” (Rohan plus Gondor). Twórcy przygotowali do przejścia po piętnaście scenariuszy przypadających na każdą, grywalną stronę konfliktu w kampanii singleplayer. Jak przystało na sequel z prawdziwego zdarzenia, w The Battle for Middle-Earth 2 nie zabrakło szeregu nowych jednostek, którymi przyjdzie graczom kierować podczas rywalizacji (krasnoludzka piechota, czarodzieje Elfów, wojacy Goblinów, etc.), a także dobrze znanych bohaterów, którzy zasilają oddziały prowadzonej armii (podczas rozgrywki zauważymy m.in. Elronda, Arwenę, Daina, Glorfindela, czy Haldira).

W grze pojawiła się możliwość tworzenia własnego bohatera (ustalamy wygląd, wybrane atrybuty, posiadany ekwipunek, etc.) i kierowania jego stopniowym rozwojem. Zebrane punkty doświadczenia, po rozdzieleniu na umiejętności czy inne atrybuty sprawią, iż staje się on coraz potężniejszy w miarę postępów w rozgrywce. Podwojeniu uległa również liczba czarów dostępnych do wykorzystania, nie wspominając o orężu i przedmiotach, z których gracze korzystają podczas wirtualnych zmagań. Usunięto także „mankament” pierwszej odsłony gry, związany z ograniczonym miejscem na stawianie nowych budynków. Teraz tylko od osób siedzących przed komputerami zależy, gdzie umieszczają swoje bazy.

O ile akcja pierwszej części rozgrywała się jedynie na lądzie, tak tutaj doszły również działania na morzu (bitwy okrętów, desanty wojsk, etc.). W programie dostępne są statki transportowe i wojskowe, jakimi należy z powodzeniem dowodzić („Białe Okręty” po stronie Elfów, „Czarne Statki” i „Korsarze” po stronie sił Saurona). Twórcy postarali się również o rozmaite usprawnienia trybu rozgrywki wieloosobowej programu (doszły nowe opcje rywalizacji, poprawiono komunikację z serwerami itd.).

Za efekty audio-wizualne w The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth 2 ponownie odpowiada, znany z oryginalnej pozycji, silnik o nazwie SAGE. Uległ on jednak sporym przeróbkom i dopracowaniu, dzięki czemu z powodzeniem obsługuje większą ilość jednostek pojawiających się na ekranie (poszczególne jednostki wyglądają lepiej i co ważniejsze, realistycznej), czy obszary morskie.

źródło: http://www.gry-online.pl

dostepne na PT i ogólnie na wiekszości stornach torrentowych wiec nie powinno byc problemow ze znalezieniem.

nextepisode1
12-03-06, 12:58
Widzialem ta gre u kumpla i uwazam ze jest super.Za jej plusy mozna uznac duza ilosc czarów, bohaterów i jednostek oraz fajne animacje.

HERKULES
12-03-06, 13:04
Nie chce narzekac, ale juz jest taki temat ---> http://fake-ratio.qx.pl/viewtopic.php?t=792

kristo
12-03-06, 14:25
faktycznie najwyzej usuncie ten temat, przepraszam wiecej sie to juz nie powtorzy
edit: ale ten temat jest ze ja polecam ta gre, najwyzej usuncie i tyle.

Szemhazaj
12-03-06, 16:59
proszę aby dalsza dyskusja odbyła się miejscu wskazanym przez HERKULESa.

Polakov
12-03-06, 17:02
temat nie zamkniety
ale to juz nie pierwsze pozycja ktora sie powtarza
poprzednie Admin czy mod wstawial i nikomu nie przeszkadzalo :)

do gry

jak ktos lubi strategie to ta k
fajnie ze ta wer ^ G jest rowniez PL , tzn tylko napisy , ale zawsze lepsze to niz nic
WarCraft byl caly PL i ludzie troche narzekali
wiec pewnie dlatego tylko napisy zrobili

kolesiowi sie podoba , w sumie to podobna do 1 < porzynajmniej on tak mowi>
ja tam wole samochodowki :)

D3FiX
12-03-06, 17:27
Polakov:

To jest dział "Polecane Pozycje na torrentach!" więc piszesz jakie pozycje polecasz, a dział GRY jest ogólnie o grach.

userxxx
14-03-06, 18:11
Działa to na necie?

D3FiX
15-03-06, 10:20
Działa to na necie?

Działa, kolega grał i mówił, że działa, ja jade singla!

oblivion
15-03-06, 10:35
o działą na necie nawet nie wiedziałęm, trzeba będzie przetestować,a gra ogólnie fajna

SuchyX
15-03-06, 11:25
Jeszcze nie grałem właśnie ściągam i mam nadzieje że warta będzię tych 5.44GB :)))))

tanka
15-03-06, 12:51
gierka spoko chodź nie lubię ogólnie lotr, ale jedno mi nie daje spokoju cienie. bo z tego co widzę to na screenach są bardzo ładne, a u mnie składają się z kilkudziesięciu pixeli. wsio mam na pake ustawione w grze.

linea1
17-03-06, 10:38
działa na necie mi przynajmnij chodziło

D3FiX
17-03-06, 22:36
wescie ta gra ma 6 bg prawie ! przesada !!

6GB do ściągnięcia, ale za to jaka gra! Ma klimat, Muze... ogólnie to chyba najlepszy RPG roku!

tester2
18-03-06, 10:10
Grałem chwilkę i stwierdzam że gra jest przepiękna. Pełno nowych bohaterów, nowe jednostki. POnadto wszyscy bohaterzy z jedynki. Wszystkim fanom strategii polecam gorąco tę grę bo ona kjest poprostu masakryczna. Nie mogę się od niej oderwac :bye:

Xaros
18-03-06, 13:41
Gralem w tą grę i szczerze mówiąc jest nawet dobra. Ma piekną oprawę graficzną, oraz lokacje też są niezłe. Tylko wymagania są spore.

Konrad9991
18-03-06, 21:30
Duże wymagania i Dużo zajmuje ja ją sciągam i mam dobiero 60% czyli około ściągniętego 3GB sciągniętego :(

Xaros
19-03-06, 18:37
No dosyć sporo zajmuje no i te wymagania są spore ale reszta jest ok:)

SuchyX
20-03-06, 09:58
Gierca jesto lajtowa i warta ściągnięcia tych 5.4GB!!!! Polecam ją wszstykim co lubią strategie czasu rzeczywistego :D

ivan07
27-03-06, 16:19
potwierdzam bardzo dobra gra i grafika bardzo fajna

kiso
29-03-06, 18:58
od jakiegos czasu gram w ta gierke i naprawde warto. polecam kazdemu

pietrek
29-03-06, 19:02
jedynka byla luzna w dwujke jeszcze nie gralem ale same screeny sa niezle

ivan
26-05-06, 13:56
gra ta to hit roku! pod względem graficznym i grywalnością przewyższa 1. bałem się że zepsują grę tym pomysłem na budowanie byle gdzie ale tak nie jest!

ps. sauron daje czadu!

tomcio
26-05-06, 23:40
szkoda, ze gra nie ma aktywnej pauzy :<

ale i tak jest niezła :bye:

ivan
30-05-06, 16:58
Ta gra jest doskonała (6GB mówi za siebie) polecam wszystkim fanom władcy pierścienia i nie tylko! wspaniała grafa i oprawa graficzna! a grywalność! 11/10
dodali jeszcze specjalnie dla miłośników strategii możliwość rozgrywki turowej!

alien25
05-06-06, 17:18
bardzo fajna gra tylko bardzo szybko ja sie przechodzi :oh:

alien25
12-06-06, 17:44
Bradzo fajna gra super grafa ale szybko mozna przejsc kampanie ja to zrobiłem w 3 dni ;P

edit by GOOD//JEST JUZ TAKI TEMAT ZAMEKAM!//
http://www.torrentmania.info/viewtopic.php?p=27400#27400

szaber
11-08-06, 17:18
hyhy, napewno bedzie warta sciagniecia, zapowiada sie rewelka jeszcze nie gralem al ene bawem to zrobie :D

prostacz
16-05-07, 07:54
witam.mam taki problem ze kiedy chce zainstalowac gre wyskakuje mi okienko z napisem wloz dvd do napedu f.gra jest sciagnieta z neta.czy ktos wie jak ten problem rozwiazac?prosze niepisac kup orginala.z gory dziekuje.

KamilSTI
16-05-07, 08:12
Wpisz w google.pl "lord of the rings-the battle ror middle 2 No-DVD/CD" Czyli mowiąc w prost musisz szukać Cracka :)

prostacz
16-05-07, 13:21
ale jak mam szukac cracka skoro gra jeszcze nie jest zainstalowana?

[ Dodano: 20 Maj 07, 17:39 ]
czy ktos mi wkoncu tu pomoze?

prostacz
21-05-07, 19:57
czy ktos mi pomoze?nie moge zainstalowac gry lord of the rings battle for middle earth 2 poniewaz gdy klikam instaluj wyskakuje okienko z napisem wloz plyte do napedu.czy ktos mi powie co nalezy zrobic??gra jest sciagnieta oczywiscie.

xavi89
21-05-07, 20:04
odpalasz obraz w Daemonie? :rap:

prostacz
21-05-07, 20:31
nie.bowlasnie o to chodzi ze to nie jest obraz plyty.

xavi89
21-05-07, 20:32
to masz to nagrane na płycie czy jak, chyba nie odpalasz pliku exe z dysku, co? ;P

prostacz
21-05-07, 20:45
mam to na dysku i na plytce i probowalem i tak i tak.

[ Dodano: 21 Maj 07, 22:47 ]
jest to normalnie ikonka EA games autorun.potem wyskakuje instaluj,klikam to a tam okienko wloz plyte cd.i co ja mam zrobic?

prostacz
30-05-07, 20:33
witam.co sadzicie o grze lord of the rings battle for middle 2?

misiek1095
30-05-07, 20:54
Ja spędziłem przy niej mnóstwo czasu. Jeśli kogoś interesują tematy trylogii Tolkiena to gra jest idealna. Szkoda że nie ma kampanii związanej z wojną o pierścień jak w bfme1 tylko powiązana z wydarzeniami które nie są dokładnie opisane w książce. Ale ogólnie gra świetna.

prostacz
31-05-07, 07:00
a czy grales w gre orginalna?

Lendar
26-06-07, 14:29
1 i2 przeszedlem na najtrudniejszym poziomie dobrze zorganizowane rozgrywki ladna grafa a co lepsze duzo jednostek jednak dla mnie za krotka pozdro