PDA

Zobacz pełną wersję : Boks Tajski - co o tym sądzicie?

Barciocha
10-08-08, 22:41
j/w , chciałbym poznać wasze zdanie na temat tej dziedziny boksu.
trenuje od pewnego czasu(przeszło 2lat) i gdy osoby pytają co trenuje jedne patrzą z podziwem, drugie z przerażeniem że to nie bezpieczne.. a co wy o tym myślicie?

ja uważam że sport jest sportem i każda dziedzina czy to piłka nożna czy to boks w każdej można nabawić się uszczerpku na zdrowiu, ale jeśli byśmy mieli patrzeć na to a bo coś nam się stanie to nie powinniśmy wychodzić z domu i za miast ścian i klamek to obicia z puchu ;) hehe..

to krótki filmik akcji z muay thai'a :)
http://pl.youtube.com/watch?v=vtKX3JwgaEc

ReVolution
10-08-08, 23:11
zaczynam chodzic od wrzesnia z kumplami:)

monotonne to w treningu?

mocno meczace?

Barciocha
10-08-08, 23:58
początek jest luźny, bo nie masz sparingów i same przygotowania wydają się nudne - ale jeżeli podejdziesz do nich nie staranie i nie włożysz w to ciężkiej pracy możesz mieć potem bardzo ciężko.. gdyż 3/4 tego co trener będzie mówił że masz zrobić przyda się w obronie, ataku oraz danej reakcji po przyjęciu ciosu.

- pierwszy sparing będzie najcięższy. pierwsze siniaki, pierwsze opuchnięte uda od przyjętych udeżeń.

jeżeli masz wole walki, mocną psychike i nie przestraszysz się na wejściu przeciwnika to dasz radę. jeżeli będziesz myślał co on może ci zrobić czy jakie możesz wynieść obrażenia z danego pojedynku to cięko to widzę..

- kolejna sprawa siłka, siłka i jeszcze raz siłka :D nie na mase, ale po to by zbić mięśnie i przy przyjęciu np. na splot kopnięcia nie zacząć się dusić ;)

@ do czasu aż nie poczujesz tej adrenaliny i nie zaczniesz myśleć jak zawodnik może się wydawać monotone i że niby niczego nowego się nie uczysz.. a jednak jest inaczej

Kharibu
22-08-08, 14:00
Ja trenowałem tajski boks, kariere zakończyłem z końcem grudnia 2007, podobnie jak karierę kick boxera po konflikcie z trenerami. Fajna sprawa choć zawsze wolałem kick boxking, MT traktowałem bardziej jako formę zabawy. Najważniejsza jest psychika. Jak pisał Barciocha nie można się bać, bo z tego nic nie bedzie... Od września planowałem wrócic do treningów, ale jak to zawsze prawie bywa z planów nic nie będzie bo nabawiłem sie nieprzyjemnej kontuzji podczas wakacji w Chorwacji i mam niewskazane bieganie, granie w football a co dopiero walkę...

A co do tego czy początek jest luźny... hmmmm dla mnie był najcięższy bo z czasem do wszystkiego człowiek się przyzwyczajał :P

czullo
22-08-08, 15:56
Moje zdanie jest takie ze jak na przeciwko Ciebie stanie typ z silowni 120KG to nawet rozowy pas w karate ci nie pomoze bo ci psychika siada i robisz w pory. Juz wiele widzialem takich kolesiow po roznych dizwnych sztukach walki gdzie walczyl z z wielkiim typem co z tego ze ten mial technike jeden celny strzal takiego wielkiego typa i masz KO. najlepsze polaczenie to Silownia + Boks

Kharibu
22-08-08, 16:05
Moim zdaniem połączenie siłownia Kick Boxing + opcjonalnie muay thai daje wielokrotnie większą moc i niż sam boks ;)

A w muay thai masz tyle rodzajów ciosów że praktycznie każdy cios bokserski wielkoluda z siłowni kończy sie tym że on leży, a wtedy juz praktycznie nie ma szans :P

mr hypersensitive
06-09-08, 15:07
Ja bym chcial bardzo cos takiego trenowac...:) moze i zaczne... narazie sama silka mi wystarcza

edek508
30-09-08, 19:29
jak by gdzieś w okolicy była by szkoła boksu tajskiego to bym sie zapisał:)
poboba mi sie również K1

czullo
30-09-08, 19:51
Moim zdaniem połączenie siłownia Kick Boxing + opcjonalnie muay thai daje wielokrotnie większą moc i niż sam boks ;)

A w muay thai masz tyle rodzajów ciosów że praktycznie każdy cios bokserski wielkoluda z siłowni kończy sie tym że on leży, a wtedy juz praktycznie nie ma szans :P

nie mozna polaczyc silowni + kickbox + muay tai (teoretycznie mozna ale bez wiekszych efektow), tak samo jak nie mozna zrobic polaczenia ferrari z motocyklem i tirem. Nie ma opcji zebys byl wielki 120-140kg i wymachiwal nogami jak van dame do tego skakal jak mapla z ong bak.

lisek25TG
10-12-08, 10:22
no boks tajski jest kozacki.byłem raz na treningu.musze powiedziec ze fajnie to wyglada:)