PDA

Zobacz pełną wersję : Tenis - Federer i jego gra, co sądzicie o tym zawodniku ?

F22X
18-05-08, 21:20
http://m.onet.pl/_m/30d4da063ab08c1f0fc18a0a4e8e00a6,14,1.jpg
Fot. PAP/EPAHiszpan Rafael Nadal po raz kolejny wygrał z liderem rankingu ATP, Szwajcarem Rogerem Federerem

Drugi tenisista świata Hiszpan Rafael Nadal i lider rankingu ATP Szwajcar Roger Federer po raz kolejny spotkali się na korcie. W finale turnieju tenisowego z cyklu Masters Series w Hamburgu po emocjonującej walce wygrał Nadal. Hiszpan pokonał Federera 7:5, 6:7 (3-7), 6:3.
Nadal, który od lat dominuje rozgrywki na kortach ziemnych, zrewanżował się Federerowi za porażkę przed rokiem (wtedy Szwajcar przerwał jego serię 81 zwycięstw z rzędu na mączce). Łącznie Nadal wygrał z Federerem po raz 10. w 16 starciach (w tym 8 z 9 na kortach ziemnych). Ostatnio pokonał go także w kwietniowym turnieju w Monte Carlo. [/URL]

Szwajcarskiemu liderowi rankingu ATP, Rogerowi Federerowi w tym roku nie wiedzie się tak dobrze jak przed rokiem. Od stycznia udało mu się zwyciężyć w tylko jednym turnieju - na początku kwietnia w portugalskim Estoril Federer wygrał po skreczu Rosjanina Nikolaja Davidienki. [URL="http://www.tvn24.pl/12694,1549169,wiadomosc.html"] (http://www.torrentmania.info/0,2127471,galeria.html)

Turniej w Hamburgu (z pulą nagród 2,27 mln euro) jest najważniejszym elementem przygotowań do zbliżającego się French Open, gdzie Rafael Nadal triumfował trzy razy z rzędu. Roland Garros to jedyny turniej wielkoszlemowy, którego brakuje w kolekcji Federera. Aby dojść do finału Hiszpana czekała także ciężka przeprawa - w półfinale czekał na niego trzeci tenisista świata, Serb Novak Djokovic.

Wynik finału:
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Roger Federer (Szwajcaria, 1) 7:5, 6:7 (3-7), 6:3.

Wyniki meczów półfinałowych:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Novak Djokovic (Serbia, 3) 7:5, 2:6, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 1) - Andreas Seppi (Włochy) 6:3, 6:1.

Kalispell
18-05-08, 21:26
Brawo.
Nadal jednak górą, a i jego gra jest znacznie ciekawsza od technik Federera.

derus
18-05-08, 22:13
Piękny mecz, oglądałem cały. Rafa zasłużył sobie na zwycięstwo w tym turnieju. Wczoraj ograł Djokovicia dzisiaj fedexa, potwierdził, że jest do tej pory najlepszy na ziemi :) Ciekawy jestem bardzo Rolanda Garrosa, który już wkrótce :)

shady15
19-05-08, 15:17
Federer jest ostatnio bez formy. Gdyby grał na swoim normalnym poziomie to Nadal nie miał by szans...

derus
19-05-08, 15:21
Federer jest ostatnio bez formy. Gdyby grał na swoim normalnym poziomie to Nadal nie miał by szans...

Głupoty piszesz. Federer nigdy nie wygrał Rolanda Garrosa. Także myśle, że Nadal jednak miałby szanse i myśle, że byłby FAWORYTEM. Podkreślam, na ziemi.

1Gboxer
19-05-08, 15:46
Tak ziemia nadal,grass federer

wmnt
19-05-08, 17:00
lubie nadala, bardziej niz federera :) cieszy mnie jego kolejna juz z nim wygrana :>

F22X
08-06-08, 19:04
http://m.onet.pl/_m/80a1dae0acb6ee34607b545ca90616bf,14,1.jpg
Fot. PAP/EPARafael Nadal - po raz kolejny zwyciężył w prestiżowym turnieju French Open na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu

W finale French Open 2008 po raz kolejny Rafael Nadal pokonał Rogera Federera. Nr 1 światowego rankingu najwyraźniej nie ma szczęścia do świetnie dysponowanego Hiszpana, bowiem w finale tego prestiżowego turnieju przegrał z nim po raz trzeci z rzędu.
Nadal pokonał Federera w trzech, http://m.onet.pl/_m/68e437c6eff55e85dccde29199e0acc5,27,1.jpg http://www.torrentmania.info/_d/ico/text_infografika.gif (http://www.torrentmania.info/0,2133587,galeria.html)

gładkich setach: 6:1, 6:3, 6:0. Demolka zajęła mu zaledwie 1 godzinę i 48 minut. O zwycięstwie zadecydowała świetna gra Hiszpana, który w tym turnieju nie przegrał ani jednego seta.

Fenomenalne kontry

Federer próbował grać blisko siatki, ale kontry Nadala były nie do obrony. W drugim secie wydawało się, że mecz się wyrówna, bowiem Federer ze stanu 2:0 zdołał doprowadzić do remisu 3:3. Był to jednak ostatni wygrany gem w tym secie, który Nadal wygrał 6:3.

Ostatni - do zera

Trzeci set nie zapowiadał przełomu. Nadal grał ryzykownie i taka gra się opłaciła. Zdenerwowany Federer popełniał coraz więcej niewymuszonych błędów i przegrał ostatecznie seta 0:6.

Nadal zwyciężył po raz czwarty w historii i tym samym wyrównał rekord należący do Bjorna Borga. Roger Federer wygrał wszystkie ważne turnieje, ale do zdobycia Wielkiego Szlema brakuje mu zwyciąstwa właśnie na kortach Rollanda Garrosa. Marzenia o zwycięstwie będzie musiał odłożyć do następnego roku

Finał French Open

Rafael Nadal - Roger Federer 3:0 (1:6, 3:6, 0:6)

sajmon33
08-06-08, 20:05
Oglądałem ten mecz i powiem tyle, jak tylko zobaczyłem minę Federera na początku spotkania wiedziałem że przegra. Wyglądał tak jakby już pogodził się z porażką.To nie był ten Federer jakiego do tej pory widziałem w tym turnieju. Szkoda, bo jak zwykle zapowiadało się ciekawe spotkanie a tu taka demolka.

ose
08-06-08, 20:10
ten cały Nadal to na sterydach jedzie

1Gboxer
04-07-08, 21:18
Rozstawiony z numerem pierwszym Szwajcar Roger Federer i grający z "dwójką" Hiszpan Rafael Nadal zagrają w finale wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 11,812 mln funtów). Obaj zawodnicy zmierzyli się także w finale przed rokiem. Dla Szwajcara będzie to szósty z rzędu występ w finale tej imprezy. Pięć poprzednich lider światowego rankingu wygrywał.
W półfinale Federer pokonał Rosjanina Marata Safina 6:3, 7:6 (7-3), 6:4. Mecz trwał 102 minuty.

26-letni Szwajcar nie poniósł porażki na trawie od pięciu lat, a ostatni raz przegrał na tej nawierzchni w czerwcu 2002 roku z Chorwatem Mario Ancicem w pierwszej rundzie Wimbledonu. Od tamtej porażki na obiekcie The All England Tennis and Croquet Club nie miał sobie równych, triumfując tu w pięciu kolejnych edycjach.
W Londynie Federer wygrał w piątek 41. mecz z rzędu, a na trawie odniósł 65. kolejnych zwycięstw, ponieważ w ostatnich sześciu sezonach pięciokrotnie triumfował w turnieju ATP w niemieckim Halle.

Dla 28-letniego Rosjanina występ w półfinale Wimbledonu był życiowym sukcesem w tej imprezie. Safin ma w dorobku dwa zwycięstwa wielkoszlemowe odniesione w nowojorskim US Open w 2000 roku oraz pięć lat później w Australian Open.

W drugim półfinale Nadal nie dał szans Niemcowi Rainerowi Schuettlerowi, wygrywając 6:1, 7:5 (7-3), 6:4. Mecz trwał 121 minut.

Nadal ma szansę - jako pierwszy tenisista od 28 lat - wygrać w jednym sezonie dwa kolejne wielkoszlemowe turnieje: na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa oraz na wimbledońskiej trawie. Ostatni raz udało się wygrać kolejno w Paryżu i Londynie Szwedowi Bjoernowi Borgowi w 1980 roku.

zrodlo onet sport

koment: stawiam na nadala, chociaz faworytem bedzie federer, sila rzadzi, kto ostro wali ten wygrywa,dlatego przegrala radwanska, brak poweru

pszczolex
04-07-08, 21:33
Ja myślę że jednak Federer w ślady Borga nie pójdzie (porażka w finale w drodze po szósty tytuł z rzędu z McEnroe'em w 1981 roku) i wygra. Dzisiaj prezentował się znacznie lepiej mimo że przeciwnika miał teoretycznie lepszego i bardziej wypoczętego. Federer w tym sezonie przegrał chyba wszystko co było do przegrania i mam nadzieję że się odkuje i wygra "swój" turniej. Siła w tenisie to nie wszystko. Wystarczy spojrzeć chociażby jakie problemy przy serwisie Federera mają rywale mimo że nie serwuje mocno. Niech wygra lepszy i najlepiej w pięciu setach i po czterech tie-breakach:)

derus
05-07-08, 10:27
A ja stawiam na Rafe, bo jest w zyciowej formie. Moim zdaniem światło Federera wygasa i nadchodzi era Djokovicia i Nadala. Jutro sie przekonamy czy miałem rację.

maideman
05-07-08, 10:32
najciekawszy finał jaki może być

dwóch najlepszych tenisistów świata

pszczolex
05-07-08, 10:45
Era Djokovica to może i nadchodzi ale jakoś nie za szybko bo odpadł w drugiej rundzie z Safinem. W Australii mu się udało, ale często nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy i to jego główna bolączka

barrus
06-07-08, 21:13
łojojoj, co za mecz!!! póki co przerwali przy stanie 2:2 w setach, 2:2 w gemach i 40:40 przy serwisie Federera. tym co mają Polsat Sport polecam oglądnięcie, bo lada chwila mogą zacząć... całym sercem jestem za Rogerem! :-)

1Gboxer
06-07-08, 22:22
a jednak Nadal, gratuluje, wygral lepszy,serw to nie wszystko, nowy mistrz

sajmon33
06-07-08, 22:38
Kurde!!!Niestety Nadal wygrał, kibicowałem Federerowi. Mam nadzieje że to jeszcze nie koniec genialnego Szwajcara,chociaż w każdym kolejnym meczu z Hiszpanem ma coraz bardziej zkwaszoną minę jakby już przed założył że przegra.

barrus
06-07-08, 22:49
Gratuluję Nadalowi, ale ciągle jestem pod wielkim wrażeniem Federera, kiedy zdołał wyjść z opresji przegrywając 2-5 w tie-breaku... szacunek, dzisiaj Nadal miał przy końcu więcej szczęścia.

bastek1988
06-07-08, 22:50
OOO temat, który mi pasuje... TENIS :D

To powiedzmy sobie tak... mecz po prostu piękny.
Najważniejsze dla mnie było to aby gra była na najwyższym poziomie. Jeden z lepszych meczów od dawna jakie widziałem. Szkoda, że Federer nie wygrał ale cóż w końcówce Nadal był lepszy.

No to teraz czekam na rewanż w finale US Open. Mam nadzieje, że dojdą do niego oboje i dadzą nam kolejną porcje TAKICH emocji.

// z ciekawości wpisałem w wyszukiwarke tego forum Wimbledon i tak tu trafiłem :D

xsnk
07-07-08, 11:02
Szkoda, że "siłowy" tenis zwyciężył nad finezją, ale cóż, wygrał lepszy.

MastEr
07-07-08, 11:05
Coś ostatnio Federer nie może sobie poradzić z Nadalem. Gratki dla Nadala za wygranie wimbledonu. :)

gutekCK1982
07-07-08, 23:49
Widziałem fragment jak sobie chłopaki pykali tą piłeczkę :P
Wygrał "lepszy". Gratulacje dla zwycięzcy!

tbhthelolmaker
08-07-08, 17:44
Król jest tylko jeden ;)

pavesi
25-07-08, 20:43
Nadal jest najlepszy

radko90
31-07-08, 23:02
Co się dzieje z Federerem? Czyżby reklamy i inne zajęcia wygrały z tenisem? Kolejny turniej znowu słaby-przegrana w Cincinnati

Santos
01-08-08, 00:21
Odpowiedź prosta - pieniądze:P
Tak samo mogę zapytać, co się stało z Ronaldinho ?:wacko:

ReVolution
01-08-08, 00:45
skad my mamy wiedziec co sie stalo z federerem? wyslij mu maila jak jestes ciekawy, a roni to ostatnio sie zajmuje pukaniem lasek w klubach a nie grą na poziomie
jesli jest to ofensywne to sorry, ale po prostu czasem krew mnie zalewa jak widze co $ robi z ludzmi

pszczolex
25-08-08, 17:14
Myślę że tu nie chodzi o kasę tylko o to że już dużo osiągnął i może trochę brak motywacji go dopadł. A może niesamowity pościg Nadala go tak zmęczył i zestresował?

visare
04-09-08, 11:39
federer jak na razie przegrał wszystko co mógł w sezonie 2008. może US Open bedzie początkiem powrotu na szczyt rankingu. To właśnie w US Federer zwycieżał 4 razy z rzedu. Może powtóży swój sukces i tym razem.

bruder11
09-09-08, 11:16
Federer królem US Open!

http://img.interia.pl/sport/nimg/k/c/Roger_Federer_raz_piaty_2807169.jpg
(http://sport.interia.pl/tenis/news/federer-krolem-us-open/zdjecie/roger-federer-po-raz-piaty-z-rzedu-wygral-us-open,2807171)
Roger Federer po raz piąty z rzędu triumfował w wielkoszlemowym turnieju US Open (z pulą nagród 20,657 mln dol.). Na twardych kortach w Nowym Jorku szwajcarski tenisista jest niepokonany od 2004 roku, a w poniedziałek wygrał tam 35. kolejny mecz.

źródło-interia.pl
Król jest jeden, a nazywa się Roger Federer!!!

zxspectrum
09-09-08, 11:37
Ogladalem wczoraj ten final, faktycznie Federer gral niezle aczkolwiek Angol mial jakis problem z kolanem od 2 seta i gral przecietnie porownojac jego gre w finale do poprzedniego meczu z Nadalem :/

mrks1
09-09-08, 11:48
wyjasnienie jest proste
zadziala przyglucha zlota rybka

Przychodzi facet do swojego kumpla, patrzy, a tam u niego na podwórku wielki kort tenisowy z trybunami na kilka tysięcy ludzi. Na korcie Federer z Roddickiem rozgrywają mecz. Idzie do kumpla i pyta:
- Stary, skąd ty miałeś tyle kasy żeby zafundować sobie to wszystko?
- A wiesz, bo mam złotą rybkę która spełnia każdemu życzenie.
- Pożycz mi ją! Jutro ci oddam!
- Dobra, tylko uważaj, ona jest mocno przygłucha, musisz do niej wyraźnie mówić.
Facet wziął rybkę i szczęśliwy wraca do domu. Postawił na stole i głośno, wyraźnie, powoli mówi do niej akcentując każde słowo:
- Złota rybko! Chcę mieć górę złota.
Rybka na to:
- OK. Idź spać a rano życzenie będzie spełnione.
Facet wstaje na drugi dzień, a tu jego dom przygnieciony przez górę błota. Chwycił rybkę, leci do kumpla i krzyczy:
- Coś ty mi dał! Chciałem górę złota a ona mi dała górę błota!
- Mówiłem ci przecież, że jest trochę głucha. Co ty niby myślałeś, że ja chciałem mieć wielki tenis?

vandeman
26-09-08, 11:50
Fedexowi chyba na szczęście sie znudziło wygrywanie. I tak Pete Sampras był najlepszy...

vandeman
26-09-08, 11:51
Ech to był mecz...Postawiłem 2 stówki na Nadala. Powinien wygrać w 3 setach, ale miałem pietra:P